Lifestyle Portal
  •   १७ चैत्र २०७९, शुक्रबार

नयाँ वर्षको शुभकामना दिँदै गभर्नरले भने-जथाभावी ऋण नदिनुस्

१ बैशाख २०७८, बुधबार २१:४०


काठमाडौं । नेपाल राष्ट्र बैंकका गभर्नर महाप्रसाद अधिकारीले बैंक तथा वित्तिय संस्थाका प्रमुख कार्यकारीहरुलाई जुममा मिटिङमा डाकेर जथाभावी कर्जा प्रवाह नगर्न सचेत गराएका छन् । मंगलबार बाणिज्य बैंक, विकास बैंक, फाइनान्स कम्पनी र लघुवित्त कम्पनीहरुका सबै सिईओहरुसँग गभर्नर अधिकारीले जुम मिटिङ डाकेका थिए ।

लघुवित्त, फाइनान्स कम्पनी र विकास बैंकहरुका तर्फबाट संगठनका अध्यक्षहरुले आफ्नो धारणा राखेका थिए । बाणिज्य बैंकहरुका तर्फबाट भने बैंकर्स संघका अध्यक्ष भुवन दाहालका अलवा आधा दर्जन सिईओहरुले धारणा राखेका थिए । सबैले कर्जा प्रवाह उत्साह प्रद रहेको धारणा राखेपछि गभर्नर अधिकारीले अन्तिममा सम्बोधन गरेका थिए ।

‘अहिले कर्जाको विस्तार आक्रामक छ, ऐतिहासिक रेकर्ड नै कायम भएको छ, हामीले तरलता अभावको सम्भावित अवस्थाको उचित व्यवस्थापनका लागि गभर्नरसँग अनुरोध गर्यौं’, नेपाल बैंकर्स संघका अध्यक्ष भुवन दाहालले सिंहदरबारसँग भने ।

बैशाख लागेपछि तरलताको अभाव हुन सक्ने सम्भावना देखिएको पनि उनले बताए । गभर्नरले भने कर्जाको गुणस्तरमा ध्यान दिन निर्देशन दिएका थिए । ‘कर्जा लगानीले नयाँ रेकर्ड कायम गरेको छ, यो राम्रो कुरा हो तर जथाभावी कर्जा प्रवाह नगर्नुस’, गभर्नर अधिकारीको भनाईलाई उदृत गर्दै श्रोतले भन्यो ।

सम्बोधनका क्रममा गभर्नर अधिकारीले कर्जाको गुणस्तर प्रति बिशेष चासो राखेको र त्यसबाट उनी चिन्तित देखिएको पनि श्रोतले बतायो । ‘कोरोना कालदेखि नै कर्जाको पुन संरचना र पुनर्तालिकिकरण गर्न सुबिधा दिईएको थियो, अहिले त कर्जा प्रवाह नै आक्रामक छ, कर्जाको गुणस्तरमा गभर्नर चिन्तित देख्यौं’, सहभागी एक बैंकरले भने ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । गाडी दुर्घटनामा परेमा क्षतिपूर्ति त जुनसुकै बीमा कम्पनीले पनि दिन्छन् । तर, तपाईंको घरखर्च चलाउन र बैंकको किस्ता

काठमाडौँ — काठमाडौं महानगरपालिकाका प्रमुख बालेन्द्र शाहले वाग्मती सभ्यताको जगेर्ना गर्ने काम पहिलो प्राथमिकतामा हुनुपर्ने बताएका छन् । बुधबारबाट सुरु

हाम्रो राष्ट्रिय अर्थ व्यवस्था जहिले पनि अलमलमा रहेको छ। बदलिंदो परिस्थितिमा हामीले अर्थ व्यवस्थामा पनि परिवर्तन गर्नुपर्ने थियो, तर त्यस्तो

नेपालमा सङ्घीयता र गणतन्त्र त आयो तर यी व्यवस्थाहरूले मुलुकलाई आर्थिकरूपमा कुनै पनि किसिमको फाइदा पुर्याउन सकेको देखिएको छैन। यस