राष्ट्र बैंकले पाँच अर्ब २० करोड रुपैयाँको ट्रेजरी बिल बिक्री गर्दै


काठमाडौं । नेपाल राष्ट्र बैंकले भोलि सोमबार पाँच अर्ब २० करोड रुपैयाँको ट्रेजरी बिल बिक्री गर्ने भएको छ । अपरान्ह तीन बजेसम्म उक्त परिमाणमा ट्रेजरी बिल बिक्री गर्न लागिएको राष्ट्र बैंकले जानकारी दिएको छ ।

जारी मिती बैशाख सात गते तोकिएको ट्रेजरी खरिदका लागि बाणिज्य बैंक, बिकास बैंक र फाईनान्स कम्पनीहरुले भाग लिन पाउनेछन् ।

बिक्री गरिने कुुल ट्रेजरी मध्येमा ९१ दिने अवधिको २० करोड र एक सय ८२ दिने अवधिको पाँच अर्ब रुपैयाँको रहेको छ । सो मध्ये ९१ दिने ट्रेजरीकाे परिपक्व हुुने अवधि २०७८ साउन पाँच गते र एक सय ८२ दिने टे«जरीको परिपक्व हुुने अवधि बिसं २०७८ कार्तिक दुई गते तोकिएको राष्ट्र बैंकले जानकारी दिएको छ ।

यसअघि यही चैत ३० गते पनि राष्ट्र बैंकले १० अर्ब २५ करोड रुपैयाँ बराबरको ट्रेजरी बिल बिक्री गरेको थियो ।


Loading comments...