Lifestyle Portal
  •   ६ आश्विन २०७८, बुधबार

“अलजजीरा अब चुप बस्दैन”, गाजा क्षेत्रमा अलजजीराको कार्यलय ध्वस्त पारिएपछि यस्तो आयो वक्तव्य

५ जेष्ठ २०७८, बुधबार ००:०९

कतार केन्द्रिय कार्यलय भएको र कतारी राजपरिवारको लगानी भएको बताइएको विश्वस्तरिय समाचार एजेन्सी अलजजीरा अहिले बिबिसी, सिएनन संगसंगै आउने नाम हो । मध्यपूर्वमा भएका दमन, हिंसा अनि देशहरु बिचका र बिभिन्न समुह र समुदायका विवादहरुलाई नयाँ र फरक ढंगले प्रस्तुत गर्ने समाचार एजेन्सी अलजजीरालाई ब्यालेन्सीगं न्यूज च्यानलका रुपमा विश्वभरि लिइन्छ । कहिलेकाँही ईस्लाम केन्द्रित समाचार बढि उन्मुख भएको आलोचना खेपेको अलजजीरालाई एसीयालीको स्पष्ट आवाज र विश्व प्रतिबिम्बमा एसियाली धारणाको मुखपत्रका रुपमा पनि लिइन्छ ।

अलजजीरा अमेरिकामा रहेको एसोसिएटेड प्रेससंग संलग्न समाचार एजेन्सी पनि हो । एसीयालीहरुको लगानी रहेको अमेरिकी न्यूज च्यानलहरुमा अलजजीरा मुख्य सूचीमा आउँछ ।

शनिबारका दिन इज्रेली हमलामा गाँजा क्षेत्रमा रहेको अलजजीराको कार्यलय क्षतिग्रस्त भएको छ । पश्चिमा मिडियाहरुले प्यालेस्टाइन र ईज्रेलको यस गतिका बारेमा खासै स्थान दिँदैनन र दिइहालेमा पनि ईज्रेली पक्षको साथ र समर्थनमा प्यालेस्टाइनी पक्षको थोरै क्षतीका कुराहरु दिने आरोप पश्चिमा मिडियाहरुलाई छ । यस अवस्थामा चाहे रोहिंगियाहरुको खबर होस् या भुटानी शरणार्थी पूर्नवासको तेश्रो मुलुकमा भएका इतिवृतान्त, ईवोला भाइरस र कोभिडका नै खोपका हरेक कुराहरु अलजजीराले नै स्पष्ट रुपमा प्रस्तुत गरेको पाइन्छ ।

वाहिद अल ओमारी अलजजीराका प्यालेस्टाइनी विभागका प्रमुख हुन । प्यालेस्टाइनमा भएको १३ तल्ले जाला टावर इज्रेली आक्रमणले क्षतिग्रस्त भएपछि वाहिद अल ओमारीले गाँजा क्षेत्रमा अहिले भएका इज्रेली आक्रमणका सिरिजहरु सरासर अपराध भएका बताएका छन् ।

एसोसिएटेड प्रेसका मुख्य ग्यारी प्रउटले पनि गाँजा क्षेत्रमा भएको हमलाले आफू मर्माहित भएको बताएका छन् । जाला टावरका मालिक जवाल मेहेन्दीले भनें ईज्रेली इन्टेलीजेन्स अफिसरले चाँही आफूलाई केवल एकघण्टाभित्र १३ तल्ले टावर खाली गर्न आदेश दिएको बताएका छन् ।

अलजजीराले यस घटनाको विरुद्ध आफू चुप नरहने बताउँदै जारी गरेको वक्तव्यको पुरा पाठ पढ्नुहोस्

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । बिपि कोईराला क्यान्सर अस्पताल भरतपुरका तत्कालिन कार्यकारी निर्देशक डा. भक्तमान श्रेष्ठको अपहरणमा संलग्न फरार प्रतिवादी नुवाकोट बिदुर नगरपालिका-१२

नेपालमा ज्यादै चल्ने विचारहरू मध्ये बामपन्थी बिचार पनि एक हो। अर्को शब्दमा भन्ने हो भने यो विचार अहिले अग्रपङ्कतिमा छ।

प्राकृतिक चिजबिजहरु प्रयोग गरि गरिने घरेलू उपचार यस्तो उपचार हो जुन घर मैं सजिलै उपलब्ध सामाग्रीहरुबाट तयार हुन्छ । जस्तो

काठमाण्डौ । पहिलो खेलमा फिलिपिन्सविरुद्ध हार ब्यहोरेको नेपालले एएफसी महिला एसियन कप–२०२२ छनोटको दोस्रो खेलमा आज (मंगलबार) हङकङविरुद्ध खेल्दैछ ।