“अलजजीरा अब चुप बस्दैन”, गाजा क्षेत्रमा अलजजीराको कार्यलय ध्वस्त पारिएपछि यस्तो आयो वक्तव्य


कतार केन्द्रिय कार्यलय भएको र कतारी राजपरिवारको लगानी भएको बताइएको विश्वस्तरिय समाचार एजेन्सी अलजजीरा अहिले बिबिसी, सिएनन संगसंगै आउने नाम हो । मध्यपूर्वमा भएका दमन, हिंसा अनि देशहरु बिचका र बिभिन्न समुह र समुदायका विवादहरुलाई नयाँ र फरक ढंगले प्रस्तुत गर्ने समाचार एजेन्सी अलजजीरालाई ब्यालेन्सीगं न्यूज च्यानलका रुपमा विश्वभरि लिइन्छ । कहिलेकाँही ईस्लाम केन्द्रित समाचार बढि उन्मुख भएको आलोचना खेपेको अलजजीरालाई एसीयालीको स्पष्ट आवाज र विश्व प्रतिबिम्बमा एसियाली धारणाको मुखपत्रका रुपमा पनि लिइन्छ ।

अलजजीरा अमेरिकामा रहेको एसोसिएटेड प्रेससंग संलग्न समाचार एजेन्सी पनि हो । एसीयालीहरुको लगानी रहेको अमेरिकी न्यूज च्यानलहरुमा अलजजीरा मुख्य सूचीमा आउँछ ।

शनिबारका दिन इज्रेली हमलामा गाँजा क्षेत्रमा रहेको अलजजीराको कार्यलय क्षतिग्रस्त भएको छ । पश्चिमा मिडियाहरुले प्यालेस्टाइन र ईज्रेलको यस गतिका बारेमा खासै स्थान दिँदैनन र दिइहालेमा पनि ईज्रेली पक्षको साथ र समर्थनमा प्यालेस्टाइनी पक्षको थोरै क्षतीका कुराहरु दिने आरोप पश्चिमा मिडियाहरुलाई छ । यस अवस्थामा चाहे रोहिंगियाहरुको खबर होस् या भुटानी शरणार्थी पूर्नवासको तेश्रो मुलुकमा भएका इतिवृतान्त, ईवोला भाइरस र कोभिडका नै खोपका हरेक कुराहरु अलजजीराले नै स्पष्ट रुपमा प्रस्तुत गरेको पाइन्छ ।

वाहिद अल ओमारी अलजजीराका प्यालेस्टाइनी विभागका प्रमुख हुन । प्यालेस्टाइनमा भएको १३ तल्ले जाला टावर इज्रेली आक्रमणले क्षतिग्रस्त भएपछि वाहिद अल ओमारीले गाँजा क्षेत्रमा अहिले भएका इज्रेली आक्रमणका सिरिजहरु सरासर अपराध भएका बताएका छन् ।

एसोसिएटेड प्रेसका मुख्य ग्यारी प्रउटले पनि गाँजा क्षेत्रमा भएको हमलाले आफू मर्माहित भएको बताएका छन् । जाला टावरका मालिक जवाल मेहेन्दीले भनें ईज्रेली इन्टेलीजेन्स अफिसरले चाँही आफूलाई केवल एकघण्टाभित्र १३ तल्ले टावर खाली गर्न आदेश दिएको बताएका छन् ।

अलजजीराले यस घटनाको विरुद्ध आफू चुप नरहने बताउँदै जारी गरेको वक्तव्यको पुरा पाठ पढ्नुहोस्


Loading comments...