Lifestyle Portal
  •   ५ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

कोरोनाबाट बेखबर झै पूर्ववत अवस्थामैं पर्साको जिराभवानी

८ जेष्ठ २०७८, शनिबार २२:५०

पर्सा, उमेश गौतम । विश्व महामारिको रुपमा फैलियको कोरोना भाईरसको दोश्रो लहरका कारण नेपालमा विभिन्न जिल्लाहरुमा पूर्ण रुपमा निषेधाज्ञा लागि रहँदा कति पय स्थानहरुमा निषेधाज्ञाको पुर्ण रुपमा पालना गरेको पाईन्छ। कति पय स्थानमा निषेधाज्ञा हुँदा-हुँदै पनि जनता आफैंले यस्को पालना नगरेको र यस्को फलस्वरुप ज्यान जोखिममा राखी मृत्युको सामना गर्नुपरिरहेको छ।

त्यस्कै एक उदाहरण हो पर्सा जिलाको जिराभवानी गाउँपालिका” जहाँ जिल्ला प्रशासन कार्यालयले २०७८-०२-०६ गते मात्र सुचना प्रकाशित गरि निषेधाज्ञालाई थप कडा बनाएको जानकारी गराएको थियो। तर भारत संगै सिमाना जोडियको यस गाउँपालिकामा पुग्दा भने छुट्टै संसारमा पुगेको अनुभूत हुन्छ, देश कोरोना संकटबाट गुज्रीरहँदा र कयौंले ज्यान गुमाईसक्दा यहाँ भने अवस्था सामान्य र पहिलेकै जस्तो छ ।

सरकारले औषधि पसल र मेडिकल ल्याब, चौबीसै घन्टा खुल्ने अनुमती दिएको भएतापनी यहाँ सम्पुर्ण पसल खाद्यान्न, लत्ताकपडा तथा तरकारी र अन्य पसलहरु साबिककै बेला जस्तो खुल्ला देखिन्छ। मान्छेहरु माक्स नलगाई आवत जावत गरिरहेका छन, चौंतारामा बसेर बिना मक्स तास खेल्ने युवाहरुको जमात छुट्टै छ । सबिकै जसो जेष्ठ्य नागरिकहरु पनि जम्मा भै भलाकुसारिमा ब्यस्त देखिन्छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

आउनुहोस् यस आलेखमा अमेरिकामा भवन निर्माण उद्योगको प्रकृति कस्तो किसिमको छ त्यसबारे चर्चा गरौं। भवन निर्माण उद्योगको प्रकृति कस्तो किसिमको

मैले २०४७ सालपछि भोट नै हालेकी छैन । किनभने हाम्रो नेपालमा बहुदल भित्रिएपछि मुलुकमा थप व्यक्तिवाद मात्रै मौलाएको देखेपछि मलाई

काठमाण्डौ (मंगलबार ११ः२० बजे) । देशको राजधानी काठमाण्डौ महानगरपालिकाको मेयर पदका लागि स्वतन्त्रतर्फबाट उम्मेदवारी दिएका बालेन शाहले जारी मतगणनाको ताजा

काठमाडौं: भारतीय प्रधानमन्त्री नरेंद्र मोदी (Indian PM Modi) बैशाख पुर्णिमाका दिन भगवान गौतम बुद्धको जन्मभूमी लुम्बिनीको संक्षिप्त यात्राका लागि नेपाल