कोरोनाबाट बेखबर झै पूर्ववत अवस्थामैं पर्साको जिराभवानी


पर्सा, उमेश गौतम । विश्व महामारिको रुपमा फैलियको कोरोना भाईरसको दोश्रो लहरका कारण नेपालमा विभिन्न जिल्लाहरुमा पूर्ण रुपमा निषेधाज्ञा लागि रहँदा कति पय स्थानहरुमा निषेधाज्ञाको पुर्ण रुपमा पालना गरेको पाईन्छ। कति पय स्थानमा निषेधाज्ञा हुँदा-हुँदै पनि जनता आफैंले यस्को पालना नगरेको र यस्को फलस्वरुप ज्यान जोखिममा राखी मृत्युको सामना गर्नुपरिरहेको छ।

त्यस्कै एक उदाहरण हो पर्सा जिलाको जिराभवानी गाउँपालिका” जहाँ जिल्ला प्रशासन कार्यालयले २०७८-०२-०६ गते मात्र सुचना प्रकाशित गरि निषेधाज्ञालाई थप कडा बनाएको जानकारी गराएको थियो। तर भारत संगै सिमाना जोडियको यस गाउँपालिकामा पुग्दा भने छुट्टै संसारमा पुगेको अनुभूत हुन्छ, देश कोरोना संकटबाट गुज्रीरहँदा र कयौंले ज्यान गुमाईसक्दा यहाँ भने अवस्था सामान्य र पहिलेकै जस्तो छ ।

सरकारले औषधि पसल र मेडिकल ल्याब, चौबीसै घन्टा खुल्ने अनुमती दिएको भएतापनी यहाँ सम्पुर्ण पसल खाद्यान्न, लत्ताकपडा तथा तरकारी र अन्य पसलहरु साबिककै बेला जस्तो खुल्ला देखिन्छ। मान्छेहरु माक्स नलगाई आवत जावत गरिरहेका छन, चौंतारामा बसेर बिना मक्स तास खेल्ने युवाहरुको जमात छुट्टै छ । सबिकै जसो जेष्ठ्य नागरिकहरु पनि जम्मा भै भलाकुसारिमा ब्यस्त देखिन्छन् ।


Loading comments...