Lifestyle Portal
  •   ६ कार्तिक २०७८, शनिबार

काठमाडौं उपत्यकामा एक हप्ता थपियो निषेधाज्ञा, अब खाद्यान्नका पसल पनि बन्द

११ जेष्ठ २०७८, मंगलवार २१:५८

काठमाडौं । उपत्यकाका तीन जिल्लामा जारी निषेधाज्ञा पुनः एक साता थप गर्दै २० जेठसम्म पुर्‍याइएको छ । उपत्यकाका तीनै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरूको आज बसेको भर्चुअल बैठकले जारी निषेधाज्ञालाई एक हप्ता थप गर्ने निर्णय गरेको हो ।

काठमाडौंका प्रमुख जिल्ला अधिकारी कालीप्रसाद पराजुलीले निषेधाज्ञा एक हप्ता थप गर्ने निर्णय भएको जानकारी दिए उनका अनुसार अब निषेधाज्ञामा किराना पसलसमेत खोल्न नपाइने भएको छ । कोरोना सङ्क्रमणको दर कम नभएपछि यस्तो निर्णय गरिएको उनले जानकारी दिए ।

‘जारी निषेधाज्ञालाई एक साता थप गर्ने निर्णय भयो, अब किराना पसल पनि खोल्न पाइने छैन,’ काठमाडौंका प्रमुख जिल्ला अधिकारी पराजुलीले भने । तर तरकारी तथा दूधजन्य पदार्थका पसल भने सञ्चालनमा रोक लगाएको छैन । यस्ता पसल विहान ९ बजेसम्म खोल्न पाइने छ ।

कोरोनाको दोस्रो लहरको संक्रमण बढ्दै गएपछि काठमाडौंसहित भक्तपुर र ललितपुर गरी उपत्यकाका तीनै जिल्लामा १६ वैशाखदेखि निषेधाज्ञा निरन्तर छ । यसअघि ३० बैशाखमा निषेधाज्ञा थप गर्दै दुई साता बढाइएको थियो भने त्यसअघि २२ वैशाखमा एक साता थप गरिएको थियो । पछिल्लो पटक थप भएको निषेधाज्ञा १३ जेठसम्म तोकिएको छ ।

पछिल्लो पटक सरकारले कोभिड-१९ अध्यादेश ल्याएपछि प्रशासनले निषेधाज्ञाको कार्यान्वयनमा कडाइसमेत गरेको छ । अध्यादेशमा अनुमतिविना वा बिरामी ओसारपसार गर्ने प्रायोजनबाहेक सवारीसाधन चलाएर कारबाही गर्नसक्ने व्यवस्था छ । त्यस्तो अवस्थामा दुईपांग्रेलाई दुई हजार र अन्य सवारीसाधनलाई ५ हजारसम्म जरिवाना लिन सकिने जिल्ला प्रसासन कार्यालय काठमाडौंद्धारा जारी सूचनामा उल्लेख छ ।

यस्तै मास्क नलगाइ सार्वजनिक स्थलमा आवतजावत गर्नेलाई पनि पटकैपिच्छे एक सय रुपैयाँ तिराउन सक्ने अध्यादेशमा उल्लेख छ भने हिंडडुलमा रोक लगाएको अवस्थामा विना काम निस्किनेलाई दुई सय रुपैयाँ जरिवाना गराउन सकिने उल्लेख छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

हाल नेपालको मध्य भाग आसपास अवस्थित न्यून चापिय क्षेत्रको सामान्य प्रभाव रहेको छ। देशभर आंशिक देखि सामान्य बदली रही बागमती

आर्थिक महामन्दीले कुनै एक देश वा विश्वको कुनै एक क्षेत्रलाई प्रभावित गर्छ। त्यस देश वा क्षेत्रको अर्थतन्त्रलाई सुस्त पार्छ। त्यहाँका

भारत सरकारको सहयोगमा निर्माण भएको जयनगर–कुर्था सीमापार रेलमार्ग भारतले एक समारोहबीच आज नेपाल सरकारलाई हस्तान्तरण गरेको छ । उक्त समारोहमा

मोरङ । धनपालथान गाउँपालिका-४ स्थित कर्सियाको बिपि चोकमा रहेको सिटिजन बैंकबाट गत असोज २५ गते नगद लुटपाट भएको घटनामा संलग्न