Lifestyle Portal
  •   ८ जेष्ठ २०७९, आईतवार
yogesh bhattrai

गण्डकीमा पृथ्वीसुब्बाको सत्ता गएपछि योगेश भट्टराईको यस्तो छ, प्रतिक्रिया

३० जेष्ठ २०७८, आईतवार ०३:०३

लोकप्रिय

काठमाडौं। गण्डकी प्रदेशमा एमालेको सरकार विस्थापन भएर शनिबार काँग्रेसको नेतृत्वमा गठबन्धन सरकार बनेपछि एमाले नेता योगेश भट्टराईले फेसबुकमार्फत आफ्नो प्रतिक्रिया दिएका छन्। उनले पार्टीको विवादकै कारण गण्डकीमा एमालेले सत्ता गुमाउनुपर्ने संकेत गरेका छन्। उनले भनेका छन्, ‘नेताहरुको अहंकार र शक्तिको टकरावमा कति पृथ्बी सुब्बाहरु पिल्सीनु पर्ने हो? ईन्द्रलाल सापकोटा र बिष्णु पन्थी जस्ता कतिले सत्ताको तिरस्कार सहनु र अग्नी परिक्षामा सामेल भईरहनु पर्ने हो? सबै प्रदेशमा दलका काम कार्वाहीको पुनः संरचना गर्न ढिला नगरौं।’

नेकपा खारेज भएसँगै गण्डकीमा एमालेको सरकार अल्पमतमा परेको थियो। तर, जनमोर्चाले समर्थन दिने भएपछि सरकार जोगिएको थियो। तर, एमालेको विवादका बीच जनमोर्चाले समर्थन फिर्ता लिएपछि एमाले गुरुङ अल्पमतमा परेका थिए। विहीबार प्रदेशसभामा निवर्तमान मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङले प्रदेशसभामा विश्वासको मत गुमाएका थिए। फेरि सरकार बनाउने उनको प्रयास सफल हुन सकेन। शनिबार काँग्रेसका कृष्णचन्द्र नेपालीको गण्डकीको दोस्रो मुख्यमन्त्री नियुक्त भएका छन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

तपाईंको भान्सा झन महंगो हुने भएको छ भने सवारी इन्धनमा समेत महंगीको अर्को थप मूल्य बढेर आएको छ । नेपाल

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउबा र ‘नागरिक सुरक्षा, लोकतन्त्र र मानव अधिकार’ क्षेत्रकी अमेरिकी उप-विदेशमन्त्री तथा तथा तिब्बती मुद्दाका लागि

काठमाण्डौ । स्थानीय निर्वाचनमा सर्वाधिक लोकप्रिय तथा देशकै चासोको पात्र बनेका काठमाण्डौं महानगरपालिकाको मेयर पदका उम्मेदवार बालेन साहको घरमा नयाँ

मैले २०४७ सालपछि भोट नै हालेकी छैन । किनभने हाम्रो नेपालमा बहुदल भित्रिएपछि मुलुकमा थप व्यक्तिवाद मात्रै मौलाएको देखेपछि मलाई