Lifestyle Portal
  •   ६ आश्विन २०७८, बुधबार

तपाईंको ह्वाट्सएपको च्याट ह्याकरले पढी रहेका हुनसक्छन्, ठूलो समस्या समाधान गर्नतर्फ लाग्यो कम्पनी

८ श्रावण २०७८, शुक्रबार ०९:१८

ह्वाट्सएप (WhatsApp) प्रयोगकर्ताको सुरक्षा तथा गोपनीयतामाथी खतराको घण्टि बजिरहेको छ । संवाद तथा फोनिन एपहरुमध्ये प्रयोगकर्ताहरुले अत्याधिक रुचाएको इन्स्ट्यान्ट म्यासेन्जिङ मोबाइल एप्लिकेशन ह्वाट्सएपमा एउटा ठूलो कमजोरी देखिएको छ जसका कारण कुनैपनि प्रयोगकर्ताको च्याट हिस्ट्रिलाई साइबर अपराधीहरुले सजिलै पढिरहेको कुरा सार्वजनिक भएको छ । यो साचो हो कि ह्वाट्सएपको च्याट इण्ड-टू-इण्ड इनक्रिप्टेड हुन्छन्, तर iCloud या Google Drive मा ब्याकअप स्टोर गरिए पश्चात् यसलाई सम्पूर्ण रुपले सुरक्षित मान्न सकिन्न । मुख्यरुपले कुनै पनि क्लाउडमा सुरक्षित भनेर राखिएका च्याटलाई कुनै अपराधसँग जोडिएको घटनाको अनुसन्धानका लागि सुरक्षा निकायले वारेन्ट सहित एक्सेस गर्न सक्छन् । विशेष त भारतमा यो सामान्य अनुसन्धानको प्रक्रियामा अत्यन्तै प्रयोगमा छ । ह्वाट्सएपले सुरक्षा सन्यन्त्रका लागि सुविधाको रुपमा ल्याएको यो एक्सेस सम्बन्धि सुविधा अर्थात् iCloud या Google Drive मा रहेको च्याट ह्याकरहरुले सजिलै ऐक्सेस गरिरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । बिपि कोईराला क्यान्सर अस्पताल भरतपुरका तत्कालिन कार्यकारी निर्देशक डा. भक्तमान श्रेष्ठको अपहरणमा संलग्न फरार प्रतिवादी नुवाकोट बिदुर नगरपालिका-१२

नेपालमा ज्यादै चल्ने विचारहरू मध्ये बामपन्थी बिचार पनि एक हो। अर्को शब्दमा भन्ने हो भने यो विचार अहिले अग्रपङ्कतिमा छ।

प्राकृतिक चिजबिजहरु प्रयोग गरि गरिने घरेलू उपचार यस्तो उपचार हो जुन घर मैं सजिलै उपलब्ध सामाग्रीहरुबाट तयार हुन्छ । जस्तो

काठमाण्डौ । पहिलो खेलमा फिलिपिन्सविरुद्ध हार ब्यहोरेको नेपालले एएफसी महिला एसियन कप–२०२२ छनोटको दोस्रो खेलमा आज (मंगलबार) हङकङविरुद्ध खेल्दैछ ।