Lifestyle Portal
  •   ३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

तपाईंको ह्वाट्सएपको च्याट ह्याकरले पढी रहेका हुनसक्छन्, ठूलो समस्या समाधान गर्नतर्फ लाग्यो कम्पनी

८ श्रावण २०७८, शुक्रबार ०९:१८

ह्वाट्सएप (WhatsApp) प्रयोगकर्ताको सुरक्षा तथा गोपनीयतामाथी खतराको घण्टि बजिरहेको छ । संवाद तथा फोनिन एपहरुमध्ये प्रयोगकर्ताहरुले अत्याधिक रुचाएको इन्स्ट्यान्ट म्यासेन्जिङ मोबाइल एप्लिकेशन ह्वाट्सएपमा एउटा ठूलो कमजोरी देखिएको छ जसका कारण कुनैपनि प्रयोगकर्ताको च्याट हिस्ट्रिलाई साइबर अपराधीहरुले सजिलै पढिरहेको कुरा सार्वजनिक भएको छ । यो साचो हो कि ह्वाट्सएपको च्याट इण्ड-टू-इण्ड इनक्रिप्टेड हुन्छन्, तर iCloud या Google Drive मा ब्याकअप स्टोर गरिए पश्चात् यसलाई सम्पूर्ण रुपले सुरक्षित मान्न सकिन्न । मुख्यरुपले कुनै पनि क्लाउडमा सुरक्षित भनेर राखिएका च्याटलाई कुनै अपराधसँग जोडिएको घटनाको अनुसन्धानका लागि सुरक्षा निकायले वारेन्ट सहित एक्सेस गर्न सक्छन् । विशेष त भारतमा यो सामान्य अनुसन्धानको प्रक्रियामा अत्यन्तै प्रयोगमा छ । ह्वाट्सएपले सुरक्षा सन्यन्त्रका लागि सुविधाको रुपमा ल्याएको यो एक्सेस सम्बन्धि सुविधा अर्थात् iCloud या Google Drive मा रहेको च्याट ह्याकरहरुले सजिलै ऐक्सेस गरिरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं: भारतीय प्रधानमन्त्री नरेंद्र मोदी (Indian PM Modi) बैशाख पुर्णिमाका दिन भगवान गौतम बुद्धको जन्मभूमी लुम्बिनीको संक्षिप्त यात्राका लागि नेपाल

A day before visit to Lumbini (the birth place of gautam buddha), Indin Prime Minister Narendra Modi on Sunday said

काठमाडौं : काठमाडौं महानगरपालिकामा पाँच वडाको मतगणना जारी छ। वडा नम्बर ३२, १, २, ३, ४ को मतगणनामा स्वतन्त्र उम्मेदवार

काठमाडौँ- नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी एमाले १५९ ठाउँको मेयर र अध्यक्षमा अग्र स्थानमा रहेछ । त्यस्तै एमाले १८२ ठाउँको उपमेयर र