Lifestyle Portal
  •   ५ चैत्र २०७९, आईतवार

मृत आमाको काखमा सुतेका छोराको वियोगान्त दृश्य चित्रमा

१० भाद्र २०७८, बिहीबार २३:२४

लोकप्रिय

खोटाङ । केही समयअघि मृत आमा र तिनै आमाको काखमा सुतिरहेका दुधे बालकको तस्विर सामाजिक सञ्जालमा भाइरल बनेको थियो । रुकुमपश्चिम आठबिसकोट नगरपालिका–९ की २८ वर्षीया धर्माकुमारी बटाला र उनकै ३२ महिने छोराको सो तस्बिरले दुनियाँलाई भावुक बनायो/बनाइरहेको छ । आफ्नै उपचारका लागि ३ भदौमा दुधे बालकसहित नाइट बस चढेर नेपालगञ्ज जानेक्रममा काखमा बच्चा च्यापेकै अवस्थामा प्राण त्यागेकी धर्माकुमारी र उनकै काखमा बसिरहेका बालकको तस्विरलाई कलाकार चार्ली बानियाँले चित्रमा उतारेका छन् ।

भक्तपुर निवासी कलाकार बानियाँले खोटाङका युवा नेता बम बानियाँको आग्रहमा मृत धर्माकुमारी र उनकै काखमा सुतिरहेका बालकको तस्विरको चित्र कोरेका हुन् । छवाली आर्टमा दख्खल राख्ने कलाकार बानियाँले बसको सिटमा प्राण त्याग गरिसकेकी आमा र उनकै काखमा सुतिरहेका बच्चाको तस्बिरलाई चित्रमा दुरुस्त उतारेका छन् ।

‘मेरो अनुरोधमा प्रिय भाई चार्ली बानियाँले यो इतिहासकै दुर्लभ र संवेगात्मक दृश्यलाई चित्रमा उतार्नु भएको हो,’ बम बानियाँले भने, ‘अरु केही गर्न नसके पनि म यो चित्र कोठाको भित्तामा सुरक्षित राख्ने छु । यो सार्वजनिक र भाइरल कथा भए पनि सामान्य मान्छेको कथा भएको हुनाले छिटो स्मरणमा हराउने सोचेर मैले राख्न खोजेको हुँ ।’

नेपालगञ्जमा रहेका श्रीमान दलबहादुरलाई भेट्ने र उपचार गर्ने सल्लाह अनुसार धर्माकुमारी दुधे बालक बोकेर बसको यात्रामा निस्केकी थिइन् । तर, उनले श्रीमानलाई भेट्न पाइनन् । रातको समयमा गुडिरहेकै बसको सिटमा उनको प्राणपखेरु उड्यो । उनको काखबाट खसेका बच्चा रुन थालेपछि मात्र अन्य यात्रुले धर्माकुमारीको मृत्यु भएको थाहा पाएका थिए । फकाउँदा पनि नमानेपछि अन्य यात्रुले बालकलाई मृत आमाकै काखमा राखिदिएको समाचार सार्वजनिक भएको थियो ।

:: नयूजकारखाना

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं- ‘किताब जात्रा’को पाचौं संस्करण भदौ २४ र २५ गते नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठान, कमलादी, काठमाडौंमा हुने भएको छ । किताब

काठमाडौं- टुलिका कलाले क्युरेट गरेको कला प्रदर्शनी ‘खोलो २ (५)’ १७ गते मंगलबारबाट सुरु हुने भएको छ। ‘खोलो २ (५):

काठमाडौं। लैङ्गिक हिंसा विरूद्ध १६ दिने अभियान अन्तरगत ओरेक नेपालको आयोजनामा शैली थिएटरले कचहरी नाटक ” तैं चुप, मैं चुप”

आज कुशे औंसी, बुबाको मुख हेर्ने दिन । बिहानबाट मेरो बाबा स्वर्गीय कामता प्र. उपाध्यायलाई साम्झिरहेको छु । मेरो कला