Lifestyle Portal
  •   २ कार्तिक २०७८, मंगलवार

अफगान नागरिकलाई आकस्मिक प्रवेश अनुमति दिने भारतको घोषणा

१२ भाद्र २०७८, शनिबार ०९:२२

भारत, नयाँ दिल्ली । तालिवानले अफगानिस्तानमा सत्ता कब्जा गरेपछि उब्जिएको अन्यौल र असुरक्षाको स्थितिका बिच भारत आउन चाहने अफगानी नागरिकहरुलाई भारतले आकस्मिक प्रवेश अनुमतिसहितको भिसा दिने घोषणा गरेको छ । भारतको गृहमन्त्रालयले ६ महिनाका लागि आकस्मिक भिसा दिने घोषणा गरेको एएनआई समाचार एजेन्सीले जनाएको छ ।

काबुलमा तालिबानले नियन्तरण जमाएपछि अफगानिस्तानका राष्ट्रपति असरफ गनी लगायत कैंयन शिर्ष नेताहरुले देश छाडे लगत्तै नागरिकमा चरम असुरक्षा तथा छटपटीको स्थिति सृजना भएको थियो । त्यस लगत्तै दैनिक ठूलो संख्यामा अफगान नागरिकहरुको देश छाड्ने क्रम बढेको छ । भारत र तालिबानबीच सुमधुर सम्बन्ध नहुने संकेतहरु देखिएका बेला भारतले अफगानीहरुलाई आकस्मिक भिसा दिने घोषणा गरेको हो ।

भारतले अफगानिस्तानमा तालिबान गरेको सत्ता कब्जापछि आफ्नो राजदूतावास बन्द गरिसकेको छ । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले हालै एक सार्वजनिक कार्यक्रममा ‘आतंककारीको सत्ता धेरै दिन नटिक्ने’ भनि दिएको टिप्पणीलाई तालिबानले आपत्ति जनाएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

मोरङ । धनपालथान गाउँपालिका-४ स्थित कर्सियाको बिपि चोकमा रहेको सिटिजन बैंकबाट गत असोज २५ गते नगद लुटपाट भएको घटनामा संलग्न

हाल भारतको बिहार र उत्तर प्रदेश आसपास रहेका न्यून चापिय प्रणालीहरु र पश्चिमी वायु प्रणालीको संयुक्त प्रभाव नेपालमा रहेको छ

लण्डन । द कँडेल ग्रुपको लण्डनस्थित रहेको उलविच लेट नाइट फार्मेसीले “युके इण्डिपेन्डेन्ट फार्मेसी अवार्ड २०२१” जित्न सफल भएको छ

लाइभमाण्डू । तपाईंका साथ कहिले यस्तो भयो जतिबेला तपाईंले तात्तातो चिया, कफी या सुपको एक चुस्की (सीप) लिनुभो र त्यो