Lifestyle Portal
  •   ५ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

अफगान नागरिकलाई आकस्मिक प्रवेश अनुमति दिने भारतको घोषणा

१२ भाद्र २०७८, शनिबार ०९:२२

भारत, नयाँ दिल्ली । तालिवानले अफगानिस्तानमा सत्ता कब्जा गरेपछि उब्जिएको अन्यौल र असुरक्षाको स्थितिका बिच भारत आउन चाहने अफगानी नागरिकहरुलाई भारतले आकस्मिक प्रवेश अनुमतिसहितको भिसा दिने घोषणा गरेको छ । भारतको गृहमन्त्रालयले ६ महिनाका लागि आकस्मिक भिसा दिने घोषणा गरेको एएनआई समाचार एजेन्सीले जनाएको छ ।

काबुलमा तालिबानले नियन्तरण जमाएपछि अफगानिस्तानका राष्ट्रपति असरफ गनी लगायत कैंयन शिर्ष नेताहरुले देश छाडे लगत्तै नागरिकमा चरम असुरक्षा तथा छटपटीको स्थिति सृजना भएको थियो । त्यस लगत्तै दैनिक ठूलो संख्यामा अफगान नागरिकहरुको देश छाड्ने क्रम बढेको छ । भारत र तालिबानबीच सुमधुर सम्बन्ध नहुने संकेतहरु देखिएका बेला भारतले अफगानीहरुलाई आकस्मिक भिसा दिने घोषणा गरेको हो ।

भारतले अफगानिस्तानमा तालिबान गरेको सत्ता कब्जापछि आफ्नो राजदूतावास बन्द गरिसकेको छ । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले हालै एक सार्वजनिक कार्यक्रममा ‘आतंककारीको सत्ता धेरै दिन नटिक्ने’ भनि दिएको टिप्पणीलाई तालिबानले आपत्ति जनाएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

आउनुहोस् यस आलेखमा अमेरिकामा भवन निर्माण उद्योगको प्रकृति कस्तो किसिमको छ त्यसबारे चर्चा गरौं। भवन निर्माण उद्योगको प्रकृति कस्तो किसिमको

मैले २०४७ सालपछि भोट नै हालेकी छैन । किनभने हाम्रो नेपालमा बहुदल भित्रिएपछि मुलुकमा थप व्यक्तिवाद मात्रै मौलाएको देखेपछि मलाई

काठमाण्डौ (मंगलबार ११ः२० बजे) । देशको राजधानी काठमाण्डौ महानगरपालिकाको मेयर पदका लागि स्वतन्त्रतर्फबाट उम्मेदवारी दिएका बालेन शाहले जारी मतगणनाको ताजा

काठमाडौं: भारतीय प्रधानमन्त्री नरेंद्र मोदी (Indian PM Modi) बैशाख पुर्णिमाका दिन भगवान गौतम बुद्धको जन्मभूमी लुम्बिनीको संक्षिप्त यात्राका लागि नेपाल