Lifestyle Portal
  •   २० आश्विन २०७९, बिहीबार

भारतद्वारा बाढी पीडित राहत सामाग्री हस्तान्तरण

१६ भाद्र २०७८, बुधबार १९:३३

आज बुधवार, १ सेप्टेम्बर २०२१, भारत सरकारको तर्फबाट भारतका महावाणिज्यदूत श्री नितेश कुमार ज्यु द्वारा मा. चन्दा चौधरी संसद एवमं अध्यक्ष, नेपाल-भारत महिला मैत्री समाज (NIWFS), ज्युलाई बाढी पीडितहरूको लागि राहत सामग्रीको एक खेप हस्तान्तरण गरियो। तत्पश्चात श्री कुमार र मा.चौधरी ज्युले संयुक्त रूपमा जगरनाथपुर गाउँपालिका र पर्सा जिल्लाको पर्सागढी नगरपालिकाका करिब सय जना बाढीपीडितहरूलाई एउटा पाल र एउटा सुत्ने म्याट हस्तान्तरण गर्नुभयो। हस्तान्तरण समारोहमा पर्सा जिल्लाका राजनीतिक दलका प्रसिद्ध नेताज्युहरू तथा भारत–नेपाल महिला मैत्री समाजका पदाधिकारिहरू उपस्थित थिए ।

NIWFS लाई हस्तान्तरण गरिएको राहत सामग्रीमा Big Size Tents, Family Rigid Tent (Single Fly), Family Rigid Tent (Double Fly), Plastic Sheets र Sleeping Mats सामेल छन् जुनकि नेपाल को प्रदेश नं २ का ६ वटा जिल्लाहरुमा बाढी प्रभावित परिवारहरुलाई वितरण गरिनेछ । भर्खरै आएको बाढी र जनधनको क्षतिलाई ध्यानमा राखी पूरै खेप NIWFS मार्फत स्थानीय प्रशासन संग समन्वय गरी प्रदेश २ का पर्सा, बारा, रौतहट, सर्लाही, महोत्तरी र धनुषामा वितरण गरिनेछ।हो ।

उक्त उपहार नेपाल भारत सहयोग अन्तर्गत भारत सरकारको नियमित मानविय सहायता र नेपाललार्इ विपद् राहत सहयोगको हिस्सा हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । नाबालिकालाई बलात्कार गरेको आरोप लागेका नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका पूर्व कफ्तान क्रिकेटर सन्दीप लामिछाने कतार एयरवेजको क्यूआर-६४८ नम्बरको

भारत–नेपाल सचिवस्तरीय संयुक्त जलस्रोत समितिको नवौँ बैठक भारत सरकार जलशक्ति मन्त्रालय अन्तर्गतको जलस्रोत, नदी विकास एवं गंगा संरक्षण विभागका सचिव

नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तव र नेपाल सरकारका माननीय गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले आज काभ्रेपलाञ्चोकमा राष्ट्रिय प्रहरी प्रशिक्षण प्रतिष्ठानको निर्माणका

यदि तपाई नेपाल र विश्वभरका ताजा समाचार, ब्रेकिङ समाचार, अपडेटहरूसँग जुटिरहन चाहनुहुन्छ भने, ‘नेपाली पात्रो’मा समाचारको नयाँ सुविधा सहितको Android