Lifestyle Portal
  •   ३ कार्तिक २०७८, बुधबार

म्यानमारमा हिंसाः थान्तलाङ सहरको आधा जनसंख्या विस्थापित

७ आश्विन २०७८, बिहीबार २२:४६

एजेन्सी, यांगुन । म्यानमारकोे सेना र विद्रोहीबीच जारी हिंसामा एउटा सहरका आधाभन्दा बढी विस्थापित भएका छन् । पश्चिम म्यानमारको चीन राज्यको थान्तलाङका बासिन्दा विस्थापित भएका हुन् । सेनाले सो सहरमा अन्धाधुन्दा गोली प्रहार गर्नुका साथै घरमा आगजनी गरेको छ ।

करिब १० हजार मानिस बसोबास गर्ने थान्तलाङको आधाभन्दा बढी जनसंख्या विस्थापित भइ भारत, बंगलादेशलगायतका देश पुगेका छन् । सेनाको दमनपछि भारतको मिजोराम राज्यमा मात्र एक सातामा म्यानमारबाट साढे पाँच हजार जना पुगेको त्यहाँको नागरिक समाज समूहले जनाएको छ ।

सामाजिक सञ्जालमा सार्वजनिक भएका तस्विरमा थान्तलाङमा कम्तिमा २० ओटा घर जलेर ध्वस्त भएका छन् । आगो निभाउन गएका एक क्रिष्चियन पादरीलाई सेनाले गोली हानेर हत्या गरिदिएको थियो । यही १ जनवरीमा प्रजातन्त्रवादी नेतृ आङ सान सुकी नेतृत्वको सरकारलाई सेनाले अपदस्थ गरेपछि देशभर बिरोध प्रदर्शन भइरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी, उत्तर प्रदेश । भारतीय कांग्रेसकी महासचिव प्रियंका गांधी पक्राउ परेकी छिन् । उत्तर प्रदेशस्थित लखीमपुर खीरीमा किसानमाथी भएको हिंसाका

एजेन्सी, नोम पेन । राजनीतिक दलका नेताबिरुद्ध गालीग्लौज गरेको अभियोगमा कम्बोडियामा एक किशोरलाई कैद गरिएको छ । सत्तारुढ पार्टीका नेताबिरुद्ध

एजेन्सी, प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले योङवायोन आणविक क्षेत्रमा युरेनियमयुक्त भट्टी विस्तार गरेको स्याटलाईट तस्बिरमा देखिएको छ । उत्तरका पछिल्ला गतिविधिले

एजेन्सी, काठमाण्डौ । चीनले अमेरिका, बेलायत र अस्ट्रेलियाबीचको एतिहासिक परमाणु सम्झौताको निन्दा गर्दै त्यसले क्षेत्रीय शान्ति र स्थायित्वलाई कमजोर पार्ने