Lifestyle Portal
  •   ११ आश्विन २०७९, मंगलवार

म्यानमारमा हिंसाः थान्तलाङ सहरको आधा जनसंख्या विस्थापित

७ आश्विन २०७८, बिहीबार २२:४६

एजेन्सी, यांगुन । म्यानमारकोे सेना र विद्रोहीबीच जारी हिंसामा एउटा सहरका आधाभन्दा बढी विस्थापित भएका छन् । पश्चिम म्यानमारको चीन राज्यको थान्तलाङका बासिन्दा विस्थापित भएका हुन् । सेनाले सो सहरमा अन्धाधुन्दा गोली प्रहार गर्नुका साथै घरमा आगजनी गरेको छ ।

करिब १० हजार मानिस बसोबास गर्ने थान्तलाङको आधाभन्दा बढी जनसंख्या विस्थापित भइ भारत, बंगलादेशलगायतका देश पुगेका छन् । सेनाको दमनपछि भारतको मिजोराम राज्यमा मात्र एक सातामा म्यानमारबाट साढे पाँच हजार जना पुगेको त्यहाँको नागरिक समाज समूहले जनाएको छ ।

सामाजिक सञ्जालमा सार्वजनिक भएका तस्विरमा थान्तलाङमा कम्तिमा २० ओटा घर जलेर ध्वस्त भएका छन् । आगो निभाउन गएका एक क्रिष्चियन पादरीलाई सेनाले गोली हानेर हत्या गरिदिएको थियो । यही १ जनवरीमा प्रजातन्त्रवादी नेतृ आङ सान सुकी नेतृत्वको सरकारलाई सेनाले अपदस्थ गरेपछि देशभर बिरोध प्रदर्शन भइरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन

भारत, नयाँ दिल्ली । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले भारतको १०० औं स्वतन्त्रता दिवस आउनु अघिसम्म सरकारले नव भारत बनाउने लक्ष्य

भारतको हरियाणास्थित सोनीपतमा राष्ट्रिय कुस्तीवाज निशा दहिया, उनको २१ वर्षिय भाई, ८ वर्षिय एक बालक तथा आमा लगायत घरका ६

एजेन्सी, उत्तर प्रदेश । भारतीय कांग्रेसकी महासचिव प्रियंका गांधी पक्राउ परेकी छिन् । उत्तर प्रदेशस्थित लखीमपुर खीरीमा किसानमाथी भएको हिंसाका