Lifestyle Portal
  •   १४ माघ २०७८, शुक्रबार

धनकुमारले खोलिदिए टेलिकमको आँखा

१० आश्विन २०७८, आईतवार २३:०५

खोटाङ, न्यूजकारखाना । हलेसी तुवाचुङ नगरपालिका-१० अर्खौले नवलपुर सिम्लेका छात्र धनकुमार राईले रूखमा डेरा बनाएर अनलाइन कक्षा लिएको खबर भाइरल भएको थियो । छात्रको पढाइप्रतिको लगाव देखेर नेपाल टेलिकमको ध्यानाकर्षण भएको छ । छात्रको गाउँ सिम्लेमा सहजै नेट कनेक्ट हुने गरी नेपाल टेलिकमले यसै सातादेखि फोरजी टावर सञ्चालनमा ल्याउने भएको छ ।

धनकुमार स्थानी सरस्वती मावि अर्खौलेमा कक्षा १० मा अध्ययनरत छन् । घरमा मोबाइल डाटाले काम नगरेपछि उनले घरनजिकैको अग्लो रूखमा डेरा बनाएर अनलाइन कक्षा लिएको तस्बिर र समाचार प्रकाशन भएको थियो । यो समाचारपछि नेपाल टेलिकम ओखलढुंगाले अर्खौलेको कभरेज क्षेत्रमा नेपाल टेलिकमको सेवामा सुधार तथा फोरजी सेवा सञ्चालनका लागि अग्रसरता देखाएको हो ।

धनकुमार जस्तै रूखमा डेरा बनाएर अनलाइन कक्षामा सहभागी हुनुपर्ने विद्यार्थीको बाध्यतालाई मध्यनजर गर्दै तत्काल सिम्लेसहित आसपासका गाउँ कभर गर्नेगरी दिक्तेल रुपाकोट मझुवागढी नगरपालिका-१४ बुईपास्थित फोरजी टावर अनएयर गर्ने तयारी भएको नेपाल टेलिकम ओखलढुंगाका प्रमुख दिनेशचन्द्र पन्थीले बताए । ‘बुईपामा टावर बनिसकेको छ । धनकुमारको गाउँमा बुईपाको टावरले काम गर्छ,’ पन्थीले भने, ‘बाँकी केही उपकरण जडान गरेर शुक्रबारदेखि बुईपाको टावर अनएयर गर्ने तयारी गरेका छौँ ।’

सरस्वती मावि अर्खौलेमा पुगेका नेपाल टेलिकम ओखलढुंगाका प्रमुख पन्थी र नेपाल टेलिकम दिक्तेलका प्रमुख खगेन्द्र बलम्पाकीले छात्र मगरको बसोबास रहेको क्षेत्रमा कभर गर्ने टावर सञ्चालनका लागि बुईपाको टावर तत्काल अनएयर गर्ने आश्वसन दिएको प्रअ नवीन चाम्लिङले बताए ।

तुवाचुङमा पनि टावर राख्ने तयारी
यस्तै, अनलाइन कक्षा लिन विद्यार्थीलाई सास्ती भएको समाचारपछि अर्खौलेलगायतका वडालाई लक्षित गर्दै हलेसी तुवाचुङ नगरपालिकाको तुवाचुङ क्षेत्रमा पनि नयाँ फोरजी टावर राख्ने योजना अघि सारेको टेलिकमले जनाएको छ । नयाँ टावर राख्न जग्गा हेर्ने र स्थान निश्चित गर्ने काम भइरहेको नेपाल टेलिकम ओखलढुंगाका प्रमुख पन्थीले बताए ।

कोभिड-१९ महामारीका कारण भौतिक उपस्थितिमा पठन-पाठन असम्भव भएपछि नगरपालिकाको निर्देशनअनुसार विद्यालयले अनलाइन कक्षा सञ्चालन गर्न थालेका थिए । यही क्रममा धनकुमारको घर भएको ठाउँमा डाटाले काम नगरेपछि नजिकै रुखमा डेरा बनाएर ‘भर्चुअल कक्षा’मा सामेल भएका थिए ।

विद्यालयले गत २४ साउनदेखि अनलाइन कक्षा सुरु गरेको थियो । तर, सिम्ले आसपास मोबाइलको डाटा मुस्किलले कनेक्ट हुन्छ । कनेक्ट भए पनि जुम एप्स चलाउन सम्भव थिएन । कमजोर कनेक्सनकै कारण धनकुमार ८-९ दिन अनलाइन कक्षामा सहभागी हुन सकेनन् । पढाइ छुट्दा अत्तालिएका धनकुमारले डाटा कनेक्ट हुने ठाउँ खोज्दै जाँदा रूखमा सिंग्नल भेट्टाएको बताए । सरस्वती माविमा गत २९ भदौदेखि भौतिक उपस्थितिमै पठन-पाठन सुरु भइसकेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं -सडक विस्तारका क्रममा नाली बनाउन खनिएको खाल्डोमा परेर चितवनमा एकसिंगे गैडा मरेपछि निर्माण व्यवसायीलाई समेत आरोपित गरी गैर—कानुनी रूपमा

वीरगञ्ज । सदियौंदेखि देशको अर्थिक प्रगतिमा योगदान दिंदै आएको र ‘आर्थिक नगरी’को उपमा पाएको वीरगञ्ज महानगरलाई अब घोषित रुपमैं ‘आर्थिक

भनिन्छ हाँसो नै जिवनको एउटा ओखती हो जस्ले उमेर बढाउने काम गर्छ। नेपालीमा मात्र हैन अङ्ग्रेजीमा पनि भन्ने गरिन्छ “Laugh

काठमाडौं । काठमाडौं त्रिपुरेश्वरस्थित महालक्ष्मी इशान इन्टरप्राइजेज प्रालि र अनेष्ट सप्लायर्सबाट अमेरीकन ब्राण्ड थ्रीएम मास्कको नक्कल गरी उस्तै देखिने कम