विश्वभर ह्वाट्सएप, फेसबुक, म्यासेन्जर तथा इन्स्टाग्रामको सर्वर डाउन, सेवा ठप्प


ट्वीटरमा अहिले विश्वभर ह्वाट्सएप ट्रेण्डिङमा छ । ह्वाट्सएप (Whatsapp) लगायत फेसबुक (Facebook), म्यासेन्जर (Messenger) तथा इन्स्टाग्राम (Instagram)को सेवा विश्वभर अहिले ठप्प भएको छ । अहिलेसम्म यो स्पष्ट छैन की यो किन यस्तो भइरहेको हो । तर, प्रयोगकर्ताहरुले ट्वीटरहरुमा फरक फरक कारणहरुबारे चर्चा गरिरहेका छन् ।

नयाँ दिल्ली
फेसबुक तथा उसको अन्य सहयोगी कम्पनीहरु जस्तै इन्स्टाग्राम तथा ह्वाट्सएप (WhatsApp)को सर्भर डाउन भएको छ । संसारभर सर्वाधिक लोकप्रिय यी तीनवटै एप्लिकेशनहरु अचानक बन्द हुनपुगेका हुन् ।

यस्तो थियो समस्या
सुरुमा प्रयोगकर्ताहरुले आफ्नो मोबाइलमा फेसबुक, म्यासेन्जर लगायत ह्वाट्सएप तथा इन्स्टाग्राम ओपन गर्दा इन्टरफेसमा केही पनि देखिएन । त्यसपछि प्रयोगकर्ताहरुले एक अर्कासँग यसबारे सोधीखोजी गर्दा यी तिनवटै एप्लिकेशनमा समस्या रहेको कुरा आगो झै फैलिएको हो । ट्वीटरमा अहिले प्रयोगकर्ताहरुले एप्लिकेशन निस्क्रिय रहेको स्क्रिनसट सहितका ट्वीट गरिरहेका छन् ।

फेसबुकको आधिकारिक पुष्टिसहितको ट्वीट
“हामीलाई थाहा छ कि अहिले हाम्रा केही एप्लिकेशन तथा प्रोडक्टहरु चलाउँदा प्रयोगकर्ताहरुले समस्या देखेका छन् । हामी हाम्रो एप्लिकेशन सामान्य गर्नका लागि अहिले काम गरिरहेका छौं र चाँडो भन्दा चाँडो प्रयोगकर्ताहरुलाई यसबारे अपडेट दिनेछौं । धैर्यताका लागि धन्यवाद!”


Loading comments...