Lifestyle Portal
  •   २० आश्विन २०७९, बिहीबार

ईरानी महिला फुटबल खेलाडीको वास्तविक लैंगीक पहिचानमाथी प्रश्न उठ्यो, जोर्डनले गर्यो ‘लिङ प्रमाणीकरण’को मांग

२ मंसिर २०७८, बिहीबार २१:२५

जोर्डन (Jordan)ले ईरानको राष्ट्रीय महिला फुटबल (Iran women football) टोलीमाथी महिलाको भेषमा पुरुष खेलाडी राखेर खेलाएको आरोप लगाएको छ । जोर्डनले लगाएको आरोप अनुसार उक्त खेलाडीले गोलकीपरको भूमिका निर्वाह गरेका थिए ।

यस सम्बन्धमा जोर्डन फुटबल एसोसिएशनका अध्यक्ष प्रिन्स अली बिन अल हुसैनले ईरानको महिला फुटबल टोलीमा संलग्न सम्भावित पुरुष खिलाडीको ‘लिंग प्रमाणीकरण’को मांग गरेका हुन् । आफ्नो ट्वीटर ह्याण्डल @AliBinAlHussein बाट ट्वीट गर्दै उनले लेखेका छन्, “अघिल्लो ट्वीटहरूसँग सम्बन्धित त छैन तर यदि सत्य हो भने यो धेरै गम्भीर मुद्दा । कृपया जाग” भन्दै AFC को आधिकारीक ट्वीटर ह्याण्डल @theafcdotcom लाई मेन्सन गरेका छन् ।

‘डेलीमेल’मा सार्वजनिक रिपोर्ट अनुसार, ईरानी महिला फुटबल टोलीका गोलरक्षक जोहरेह कौडेईले गत २५ सेप्टेम्बरमा जोर्डन बिरुद्ध सम्पन्न फुटबल प्रतिस्पर्धामा दुई पेनाल्टी बचाइएका थिए । उक्त खेलमा ईरानले जोर्डनलाई ४-२ गोल अन्तरले हराउँदै एशिया कपको लागि छनौट भएको थियो । उनै गोलरक्षक कौडेईको लैंगीक पहिचानमाथी प्रश्न उठेको हो ।

जोर्डन फुटबल एशोसिएसनले ‘द एशियन फुटबल कन्फिडरेशन – AFC’ लाई पत्राचार गर्दै उक्त खेलमा सहभागी गोलरक्षक जोहरेह कौडेईको ‘लिङ प्रमाणीकरण’का लागि अनुरोध गरेको छ । “स्वास्थ्य क्षेत्रका स्वतन्त्र र निष्पक्ष विज्ञ सहितको टोली समेटेर अनुसन्धान गरियोस” पत्रमा लेखिएको छ ।

पत्रको वास्तविक प्रति

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । नाबालिकालाई बलात्कार गरेको आरोप लागेका नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका पूर्व कफ्तान क्रिकेटर सन्दीप लामिछाने कतार एयरवेजको क्यूआर-६४८ नम्बरको

भारत–नेपाल सचिवस्तरीय संयुक्त जलस्रोत समितिको नवौँ बैठक भारत सरकार जलशक्ति मन्त्रालय अन्तर्गतको जलस्रोत, नदी विकास एवं गंगा संरक्षण विभागका सचिव

नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तव र नेपाल सरकारका माननीय गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले आज काभ्रेपलाञ्चोकमा राष्ट्रिय प्रहरी प्रशिक्षण प्रतिष्ठानको निर्माणका

यदि तपाई नेपाल र विश्वभरका ताजा समाचार, ब्रेकिङ समाचार, अपडेटहरूसँग जुटिरहन चाहनुहुन्छ भने, ‘नेपाली पात्रो’मा समाचारको नयाँ सुविधा सहितको Android