Lifestyle Portal
  •   ११ मंसिर २०७९, आईतवार

लोकप्रिय सङ्गीतकार बप्‍पी लाहिडीको निधन, शोकमा बलिउड

४ फाल्गुन २०७८, बुधबार १२:३४

लोकप्रिय

बलीउडका चर्चित गायक तथा सङ्गीतकार बप्‍पी लाह‍िडी/बप्पी लहरीको आज निधन भएको छ । बम्बईको जुहूस्थित क्रिटिकेयर अस्पतालमा बप्‍पी लाह‍िडीले अन्तिम सांस फेरे । सुनका गहना तथा सङ्गीतका सौखिन ६९ वर्षिय वर्षिय लहिडी विगत केहि महिनादेखि बिरामी थिए । भारतीय सङ्गीत जगतले उनलाई ‘बप्पी दा’ भनेर उच्चारण गर्ने गर्दथे । बप्पी लाहिडीले ८० तथा ९० को दशकमा कैंयन हिट सङ्गीत दिनुका साथ चर्चित गीतहरु पनि गाएका थिए ।

सन् १९८२ मा सार्वजनिक मिथुन चक्रवर्ती तथा किम यशपाल अभिनित चलचित्र ‘Disco Dancer’ मा समेटिएको उनको बहूचर्चित सङ्गीत “I Am a Disco Dancer” ले कलाकार मिथुनलाई बलिउडमा स्थापित गर्नुका साथै लहिडीको साङ्गीतिक उचाईं पनि थपेको थियो ।

बप्पी लाह‍िडी ‘आब्स्ट्रक्ट‍िव स्लीप एपन‍िया’ (Obstructive Asleep Apnea – OSA) तथा ‘क्रनिक / रीकरेन्ट चेस्ट इन्फेक्शन’ (Chronic or Recurrent Chest Infections) जस्ता स्वास्थ्य समस्याबाट पीडित हुनुहुन्थ्यो । यही गम्भीर समस्याका कारण बप्पी लाहिडी विगत २९ दिन देखि बम्बईको जुहूस्थित ‘क्रिट‍िकेयर हस्प‍िटल’मा उपचाररत थिए । उनको स्वास्थ्यमा सुधार देखिएपछि हिजै १५ फेब्रुअरीका दिन अस्पतालबाट बिदा लिएर घर फर्किएका थिए ।

बलिउडले फेब्रुअरी २०२२ मा दुई जना साङ्गीतिक हस्ती गुमाएको छ । गत साता सङ्गीत साम्राज्ञी लता मङ्गेशकरले यस धर्तीबाट बिदा लिएकी थिइन् ।

यो पनि पढ्नुहोस्ः ‘सङ्गीत देवी’को महाप्रस्थान : बसंत पंचमीले आफूमा समेट्यो एउटा जिवित इतिहास

डिस्चार्ज भई घर फर्किएको केही घण्टामैं पुनः उनको स्वास्थ्यमा समस्यामा देखिएपछि पुनः गम्भीर अवस्थामा अस्पताल भर्ना गरिएको थियो । मंगलबार राती ११ः४५ बजे नै उनको मृत्यु भएको कुरा भारतीय मेडियाहरुले उल्लेख गरेका छन् ।

बप्पी लाहिडीको निधनको खबरले अहिले बलिउड तथा उनलाई माया गर्नेहरु पीडामा छन् । उनका छोरा बप्पा लाहिडी पनि यो शोकको समय पिताको पार्थिव शरिरदेखि सात समुन्द्र पारी लस एन्जेल‍िसमा छन् । अहिले बप्पी लाह‍िडीको अन्त‍िम संस्कारका लागि बप्पा लाहिडी फर्किने तयारीमा छन् । उनी भारत फर्किएपछि बिहिबार बप्पी लाहिडीलाई अन्त‍िम विदाई गरिनेछ । उनको अन्त‍िम संस्कार ‘पवन हन्स श्मशान घाट’मा गरिने छ ।

बलिउडका हस्तिहरु अहिले पीडामा छन् र उनीप्रति समर्पित समवेदना सन्देशहरुले अहिले ट्वीटर भरिएको छः

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले आज आयोजित एक समारोहबीच निर्वाचन आयोगका प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेश कुमार थपलियालाई भारत सरकारको

नेपालका लागि भारतीय राजदूत महामहिम नवीन श्रीवास्तवले आज आयोजित एक समारोहबीच नेपालका माननीय अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मालाई भारत सरकारको तर्फबाट २००

त्रिमूर्ति निकेतनका संस्थापक तथा अध्यक्ष इन्दिरा प्रसाईको अध्यक्षतामा २०७१ साल वैशाख ३० गते बसेको निकेतनको साधारणसभाले नेपाली साहित्यका महारथी डा.सत्यमोहन