Lifestyle Portal
  •   ३० श्रावण २०७९, सोमबार

रोहिंग्यालाई देश निकाला गर्न माग राख्दै वीरगञ्जमा प्रदर्शन

१९ असार २०७९, आईतवार १६:२२

असार १९, वीरगंज । विश्व हिन्दू परिषद् नेपाल, पर्सा निकट युवाहरुद्वारा पर्सा जिल्लाको वीरगञ्ज महानगरपालिकामा विरोध प्रदर्शन गरिएको छ । रोहिंग्या मुस्लिमलाई नेपाल प्रवेश गराउने एवं शरण दिनेविरुद्ध आइतवार बेलुका ४ बजे आयोजित उक्त विरोध र्‍याली माईस्थानबाट शुरु भई दुई नम्बर रोड, मिना बजार हुँदै घण्टाघरमा पुगेर कोणसभामा परिणत भएको थियो ।

र्‍यालीमा सहभागी युवाहरुले रोहिंग्या मुस्लिमलाई देश निकाला गर, रोहिंग्या मुस्लिम भगाऔं देश बचाऔं, रोहिंग्या मुस्लिमलाई नेपाल प्रवेश गराउनेलाई कारवाही गर जस्ता चर्को नारा लगाएका थिए ।

मुस्लिम आयोगका अध्यक्ष समिम मियाँ अन्सारीले रोहिंग्याहरुलाई नेपाल प्रवेशमा सहयोग गरेको भन्दै मियाँको पुतला दहन गर्दै मुस्लिम आयोग खारेजीको माग समेत गरेका थिए । साथै मदरसा शिक्षालाई बढावा दिई प्रदेशमा कट्टरपन्थी उत्पादनमा सहयोग गरेको भन्दै मधेश प्रदेशका मुख्यमन्त्री मोहम्मद लालबाबु राउतको समेत पुतला दहन गरिएको थियो ।

विश्व हिन्दू परिषद् नेपालद्वारा जारी प्रेस विज्ञप्तीमा लेखिएको छ, “बिगत केहि बर्ष देखि हाम्रो देशमा रोहिंगिया मुस्लिमको घुसपैठ ह्वात्तै बढेको छ र उनीहरु आज हाम्रो देशमा आन्दोलनको स्वरूप पनि बनाउन सफल भएका छन् समिम अन्सारीको ग्र्यान्ड डिजाइनमा रोहिंगीया मुस्लिम बसाउने र मधेश प्रदेशमा मदरसा शिक्षा बिधेयक ल्याउने षडयंत्र चल्दैछ र यो सबै गतिबिधिले हामि नेपालीको मौलिक संस्कार संस्कृति मास्ने खेल हुँदैछ, तसर्थ हामी सम्पूर्ण हिन्दु दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरु सबै मिली आवाज उठाउने बेला आएको र सो बिषय राखि बिरोध कार्यक्रम गर्ने निर्णय भएको हो ।”

परिषदले देशैभरिका जिल्ला प्रशासन कार्यालय मार्फत प्रधानमन्त्री एवं गृहमन्त्रीलाई रोहिंग्या एवं मुस्लिम संगठनहरुको शंकास्पद गतिविधि सन्दर्भमा ध्यानाकर्षण गराउँदै ज्ञापन पत्र समेत बुझाएको छ ।


तस्वीरहरुः विश्व हिन्दू परिषद् नेपाल

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारतीय राजदूतावास, काठमाडौंले यही श्रावण ३० गते भारतको ७६ औं स्वतन्त्रता दिवस मनायो । यो कार्यक्रम भारत स्वतन्त्रताको ७५ वर्षको

राष्ट्रपतिले नागरिकता विधेयक संसद्‌मा फिर्ता पठाउनुभएको छ । नागरिकता विधेयक फिर्ता पठाएपछि अब नागरिकता विधेयक को योजना कस्तो हुन्छ र

काठमाडौं । हिमालयन टेलीभिजनका प्रधानसम्पादक पत्रकार राजेन्द्र बानियाँले देशका सञ्चारमाध्यमहरु युवाहरुको आवाज बन्नुपर्ने बताउनु भएको छ । अन्तराष्ट्रिय युवा दिवसको

काठमाडौं । राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष सम्मननीय गणेश प्रसाद तिमल्सिनाले देशको राजनीतिमा युवाको हस्तक्षेपकारी भुमिका भएमात्र परिवर्तन सम्भव हुने बताउनुभएको छ