Lifestyle Portal
  •   १२ आश्विन २०७९, बुधबार

मीडिया युवाहरुको आवाज बन्नुपर्छ – प्रधानसम्पादक बानियाँ

२८ श्रावण २०७९, शनिबार १२:००

काठमाडौं । हिमालयन टेलीभिजनका प्रधानसम्पादक पत्रकार राजेन्द्र बानियाँले देशका सञ्चारमाध्यमहरु युवाहरुको आवाज बन्नुपर्ने बताउनु भएको छ । अन्तराष्ट्रिय युवा दिवसको अवसरमा नेपाल युवा परिषदको आयोजनामा काठमाडौंमा जारी तीन दिवसीय आवासीय राष्ट्रिय युवा सम्मेलनको दोश्रो दिनको एक विशेष सत्रलाई सम्बोधन गर्दै बानियाँले युवाको राजनीति, देश निर्माण र परिवर्तनमा प्रमुख भुमिका हुने भएकोले तिनीहरुसँग मीडियाले सम्बन्ध स्थापित गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।

उनले राजनीतिमा पुस्तान्तरणको महत्वलाई नेतृत्वले सम्मान नगरेपनि मीडियाको तर्फबाट सक्दो प्रयास भएको दाबी गरे । मीडियाकै कारण पछिल्लो स्थानीय तहको चुनावमा बालेन शाहलगायतका युवा नेताहरु जीत्न सफल भएको उदाहरण दिदै परम्परागत शक्तिसँग हस्तक्षेप गर्न आए मीडियाले आवश्यक सहजीकरण गर्न तयार रहनुपर्ने जिकिर गरे ।

२०४७ र २०६२/६३ का जनआन्दोलनहरुको नेतृत्व युवापंक्तिले गरेतापनि युवालाई राज्यले सम्मान नगर्नु ज्यादै दुखद भएको भन्दै बानियाँले चिन्ता प्रकट गरे । उनले युवाहरुले हरेक आन्दोलनमा शहादत मात्र दिनुपर्ने तर त्यसको ब्याज ७० कटेका वृद्ध नेताहरुले पाउदै आएको बताए ।

बानियाँले युवाले अध्ययन गर्नुपर्ने र देशको राष्ट्रिय स्वार्थप्रति पक्षपाती हुनैपर्ने बताए । उनले आजको डिजिटल युगमा ‘नयाँ मीडिया र नागरिक पत्रकारिका‘ले मीडियाको कारण सबैको पहुँचमा हुनुले पनि युवालाई बोल्न र नेतृत्वलाई झक्झक्याउन सजिलो भएकोले त्यसको सक्दो रचनात्मक प्रयोग गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत–नेपाल सचिवस्तरीय संयुक्त जलस्रोत समितिको नवौँ बैठक भारत सरकार जलशक्ति मन्त्रालय अन्तर्गतको जलस्रोत, नदी विकास एवं गंगा संरक्षण विभागका सचिव

भारतीय सेनाध्यक्ष जनरल मनोज पाण्डेले आफ्नो पाँच दिने नेपाल भ्रमण सफलतापूर्वक सम्पन्न गर्नुभयो । जनरल पाण्डेले नेपाली सेनाको निमन्त्रणामा नेपालको

काठमाडौ महानगरपालिकाले नेपाल बिद्युत् प्राधिकरणको बत्तिको रकम दाखिला नगरेको भन्ने सम्बन्धमा देहाए अनुसार रहेको ब्यहोरा अनुरोध छ । काठमाण्डौ महानगरपालिका

भारतीय थल सेनाध्यक्ष जनरल मनोज पाण्डेले आज नेपालका सम्माननीय प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवासँग शिष्टाचार भेटवार्ता गर्नुभयो । उक्त भेटवार्तामा भारतीय राजदूत