Lifestyle Portal
  •   १० चैत्र २०७९, शुक्रबार

बलिउडका रमाइला ‘पप्पू पेजर’ सतीश कौशिकको मृत्यु

२५ फाल्गुन २०७९, बिहीबार ११:३३

लोकप्रिय

भारतीय चर्चित अभिनेता तथा निर्देशक सतीश कौशिकले ६६ वर्षको उमेरमा अन्तिम् सास लिएका छन्। समकालिन मित्र तथा कलाकार अनुपम खेरले सतीश कौशिकलाई श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै लेखेका छन्, “मृत्यु नै यो संसारको अन्तिम सत्य हो भन्ने मैले जानेको छु। तर मेरो जिगरी यारको बारेमा मैले यस्तो लेख्नेछु, यस्तो होला भन्ने मैले सोचेको थिएन। ४४ वर्षको हाम्रो मित्रतामा यस्तो अचानक पूर्णविराम !! Life will NEVER be the same without you SATISH ! ओम् शान्ति! 💔💔💔”

सतीश कौशिकको जन्म १३ अप्रिल १९६५ मा भारतको हरियाणामा भएको थियो। वहाँ एक स्तरीय कलाकारका साथै सफल निर्देशक, निर्माता तथा स्क्रिप्ट लेखकका रुपमा पनि बलिउडमा चर्चित थिए। उनले व्यवसायिक कलाकारिताको प्रारम्भिक समयहरूमा रंगमञ्चमा पनि काम गरेका थिए।

फिल्म अभिनेता रुपमा सतीश कौशिकले सन् १९८७ मा सार्वजनिक भएको बोनि कपुर र सुरिन्दर कपुरको संयूक्त लगानी तथा शेखर कपुरको निर्देशन रहेको चलचित्र “मिस्टर इण्डिया”को चर्चित पात्र ‘क्यालेन्डर’बाट पहिचान बनाएका थिए। यसपछि उनले १९९७ मा “दीवाना मस्ताना”मा निभाएको ‘पप्पू पेजर’को भूमिकाले उनको हास्यरसप्रति समर्पण देखाउछ। सतीश कौशिकलाई १९९० मा “राम लखन” र १९९७ मा “साजन चले ससुराल”को लागि सर्वश्रेष्ठ हास्य अभिनेताको फिल्मफेयर पुरस्कार पनि प्राप्त भएको थियो।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

नेपालमा सङ्घीयता र गणतन्त्र त आयो तर यी व्यवस्थाहरूले मुलुकलाई आर्थिकरूपमा कुनै पनि किसिमको फाइदा पुर्याउन सकेको देखिएको छैन। यस

विगत १४ वर्ष देखि विश्वभर छरिएर रहेका नेपालीहरुबीच लोकप्रिय, नेपालको पहिलो कम्यूनिटी एप ‘नेपाली पात्रो’ र झण्डै डेढ शताब्दीदेखि पञ्चाङ्ग

भारतकी राष्ट्रपति श्रीमती द्रौपदी मुर्मु र राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेल बीच टेलिफोन संवाद भएको छ। हाल केरला भ्रमणमा रहनुभएकी भारतीय राष्ट्रपति

वीरगञ्ज र यस वरपरका क्षेत्रको आर्थिक विकासको लागि केही लेख्न मन लागेको छ। यस लेखमार्फत मैले लेख्न खोजेको वा भन्न