Lifestyle Portal
  •   २५ फाल्गुन २०७७, मंगलवार

के होला चिनमा आइफोनको बजार ?

१४ पुष २०७५, शनिबार १९:१७

शत्ति राष्ट्रहरु बिच बिभिनन कुराहरुलाई लिएर बिबाद भइरहेको हुन्छ । सुरक्षा, सिमाना, हस्तक्षेप तथा प्रविधिका विषयसँग जोडिएको कुराहरुमा सधै ठुला देशहरु अमेरिका, चाइना, रसिया तथा जापान जस्ता देशहरु बिच बिबाद देखिन्छ । केही समय अघि सुरक्षा जोखिमको मामिलामा विभिन्न मुलुकहरुमा अनुसन्धान तथा प्रतिबन्धको सामना गरिरहेको चिनियाँ कम्पनीको हुवावे पनि एक हो । प्रविधिको बिकाससँगै प्रविधिसँगै अघि बढिरहेको हुवावेले फाइभ जि को लागि तयारी गरिरहेको थियो ।

यो प्रविधिको युद्धमा अमेरिकाले हुवावेले चिनलाई अन्य देशको सुचना दिएको भन्दै क्यानडा लगायतका देशहरुमा प्रतिबन्ध लगाएको थियो । हुवावेकी मुख्य वित्तीय अधिकारी मेङ वानझोउ अमेरिकी अधिकारीको अनुरोधमा क्यानडामा पक्राउ गरियो र त्यसको केही समयपछि चिनले पनि चिनमा रहेका क्यानेडी नागरीकलाई पक्राउ गरेको खबर बाहिर आयो ।

यस प्रकारको घटना पछि चिनमा हुवावेलाई साथ दिने अवस्था सिर्जना हुन थालेको छ । यो अवस्थामा हुवावेलाई सबै चिनिया नागरिकले साथ दिदै अन्य ब्रान्डलाई प्रयोग नगर्ने अभियान पनि चलाउन लागेका छन् । हुवावेका सामानमा विशेष छुटको व्यवस्था पनि गरिएको छ । साथै आइफोनको राम्रो बजार मानिने चिनमा हुवावेमाथिको प्रतिबन्धले झन असर गर्ने देखिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । भारत अध्ययनार्थ जान चाहने विधार्थी हरूको रोजाईमा हाल गुजरातको नाम अग्रपंक्तिमा आइरहेको छ। गुजरात भारतकै सम्पन्न प्रदेश, सुरक्षित,

काठमाडौं। एक निर्लज्ज जोडीले सार्वजनिक पार्कमा थुप्रै मानिसहरु र कैयौं परिवारकै अगाडि खुल्लमखुल्ला यौनसम्बन्ध राखिरहेको देखिएपछि त्यहाँका सर्वसाधारण आक्रोशित भएका

काठमाडौं। गिना स्टेवार्टले आफू हजुरआमा भएको बताउँदा मानिसहरुले विश्वास गर्दैनन् । उमेरलाई चुनौती दिने यी मोडल संसारकै हट हजुरआमाको रुपमा

जुन दिन तपाई आफ्नो पूरा जिम्मेवारी लिनु हुन्छ, जुन दिन तपाई बहाना बनाउन बन्द गर्नुहुन्छ, त्यसै दिन तपाई शिखरतिरको यात्रा