Lifestyle Portal
  •   २४ फाल्गुन २०७७, सोमबार

जनवरी १ मा ‘पोशाक समारोह कार्यक्रम’ हुदै

१६ पुष २०७५, सोमबार ०९:०१

नेपाली मौलिकता र संस्कृतिको संरक्षणार्थ यही आउँदो अंग्रेजी नयाँ वर्ष जनवरी १ अर्थात पुष १७ गते राष्ट्रिय पोसाक संरक्षण महाअभियानले औपचारिक राष्ट्रिय पोसाकको मागस्वरुप एक कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ । भृकुटीमण्डपस्थित नेपाल पर्यटन बोर्डको हलमा आयोजना गरिएको कार्यक्रममा संस्कृतिविद सत्यमोहन जोशी प्रमुख अतिथि रहनेछन ।

२०६८ साल देखि नेपालको रास्ट्रीय पोशाक हटाइएको थियो र औपचारिक पोशाक हुनुपर्छ भनी बिभिन्न कार्यक्रम गर्दै आएको उक्त कार्यक्रमका अभियान्ता विबश घिमिरेले जानकारी दिए । औपचारिक राष्ट्रिय पोसाक घोषणाको लागि विभिन्न राजनीतिक दल लगायत सरकारका विशिष्ट व्यक्तिहरुलाई समेत ज्ञापनपत्र बुझाएको उक्त संस्थाले अर्को सशक्त कार्यक्रमस्वरूप यो कार्यक्रम आयोजना गरेको हो ।

उक्त कार्यक्रममा विभिन्न राजनीतिक दलको प्रतिनिधि,नागरिक अगुवा,समाजसेवी,कलाकार,पत्रकार ,विश्लेषकको बाक्लो उपस्थिति रहने आयोजकले जानकारी दिएको छ। बिगतमा पौष १७ गते प्रस्तावित राष्ट्रिय पोशाक दिवस मनाउदै आएकोमा यस बर्ष देखि बैशाख १ गते पोशाक दिवस कार्यक्रम मनाउने तयारी रहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । भारत अध्ययनार्थ जान चाहने विधार्थी हरूको रोजाईमा हाल गुजरातको नाम अग्रपंक्तिमा आइरहेको छ। गुजरात भारतकै सम्पन्न प्रदेश, सुरक्षित,

काठमाडौं। एक निर्लज्ज जोडीले सार्वजनिक पार्कमा थुप्रै मानिसहरु र कैयौं परिवारकै अगाडि खुल्लमखुल्ला यौनसम्बन्ध राखिरहेको देखिएपछि त्यहाँका सर्वसाधारण आक्रोशित भएका

काठमाडौं। गिना स्टेवार्टले आफू हजुरआमा भएको बताउँदा मानिसहरुले विश्वास गर्दैनन् । उमेरलाई चुनौती दिने यी मोडल संसारकै हट हजुरआमाको रुपमा

जुन दिन तपाई आफ्नो पूरा जिम्मेवारी लिनु हुन्छ, जुन दिन तपाई बहाना बनाउन बन्द गर्नुहुन्छ, त्यसै दिन तपाई शिखरतिरको यात्रा