अल्बानी मधेशी समाजद्वारा न्युयोर्क अमेरिकामा महापर्व छठ


अमेरीका, कार्तिक २५ । लोक आस्थाको महापर्व छठको हिन्दू धर्ममा छुटै महत्व छ । यो पर्वलाइ परदेशमा पनि रही आफ्नो धर्म, कला, संस्कृतिलाइ जोगाई राख्न र महापर्व छठ लगायत मधेशी संस्कृतिलाइ विश्वसामू चिनाउन अल्बानी मधेशी समाज, न्युयोर्क अमेरिका का मधेशी मूलका युवाहरु न्युयोर्क अमेरिकाको राजधानी अल्बानीको हिन्दू मन्दिरको पोखरीमा यो पर्वको आयोजना गर्न अग्रसर भएका छन ।

यसै क्रममा ११ नोवेम्बेरको नहाय खायबाट शुरु हुने पर्व ४ दिन सम्म चल्ने र १३ नोवेम्बेर साँझको अस्ताउँदो सुर्यलाई र १४ नोवेम्बेरको बिहान उदाउँदो सुर्यलाई अर्घ्य दिएर सम्पन्न गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

न्यूयोर्क महानगर, बोस्टन, कनेटिकट र रेड़े अइलैण्डका मधेशी समूदाय लगायत विश्वभारीका छठ पर्वमा आस्था राख्ने सनातन हिन्दु संस्कारका दाजुभाई दिदीबहिनीको बाक्लो उपस्तिथी रहने अल्बानी मधेशी समाज, न्युयोर्क तथा छठ पर्वका संजोयक प्रशान्त(प्रिन्स) साहले जानकारी गराउनु भएका छन । तीन दशक देखि अल्बानीमा बसोबास गर्दै आउनुभएका समाजसेवी साह विभिन्न कार्यक्रम मार्फत मधेशी सँस्कृतिलाई विश्वसामु चिनाउन अग्रसर हुनुहुन्छ ।


Loading comments...