Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

पाकिस्तानको शान्तिपूर्ण कदम

१७ फाल्गुन २०७५, शुक्रबार १५:०२

भारत पाकिस्तान दुबै देशका नेताहरुले पछिल्ला समयमा भएको तनावलाई शान्ति अनि संयमतापूर्ण कदमका साथ अघि बढाइरहेका छन् । सामान्यतया अमेरिका या अन्य कुनै प्रभुत्व भएको देशको मध्यस्तता अनि संयुक्त राष्ट्र संघको सहभागितामा शान्तिका कदमहरु हुने गरेको भएतापनि यसपाला चाँही दक्षिण एसियाले विश्वलाई शान्तिको पहलमा नयाँ सन्देश दिँदै छ ।

भारतले नै पनि हमला गर्दा आवादी नभएको अनि आतंकवादीको क्याम्प रहेको आशंका गरिएको ठाँउमा हमला गरेको बताइन्छ भनें पाकिस्तानले प्रतिरक्षालाई जोड दिँदै शान्तिकै पहल गरिरहेको छ । पाकिस्तानले भारतीय प्लेनलाई आफ्नो हवाइक्षेत्रमा खसालेपछि उक्त प्लेनका पाइलटलाई शान्ति कदम स्वरुप आज दिँउसो वगाह वोर्डरमा भारतीय पक्षलाई सुम्पने तयारी गरेको पाकिस्तानी रेडियोले भर्खरै प्रसारण गरेको छ । पाकिस्तानी प्रम लगायत वैदेशिक पक्षले शिजैबाट छिटै उक्त पाइलटलाई रिहा गरेर शान्तिको सन्देश दिने बताइरहेका थिए ।

उक्त पाइलट वीगं कमाण्डर अभिनन्दन वर्तमान हुन् । पाकिस्तानी विदेश मन्त्री साह मुहम्मद कुरेशीले उन्को रिहाई आज दिँउसो वगाह वोर्डरमा हुने बताएका छन् । बुधबारको दिन कश्मिरको आकाशमा दुबै देशका फाइटरहरु बिच डगफाइट भएको समयमा अभिनन्दनको जहाजलाई पाकिस्तानी हवाईसेनाले खसालेको हो । उनी इमरजेन्सी प्याराशुटको प्रयोग गरि सकुशल अवतरण गरेर बाँचेका हुन् । पाकिस्तानी एयरफोर्सको फेसबुक पेजमा अभिनन्दनका छोरालाई एउटा पत्र लेखिएको छ जस्मा उनका बाबालाई उनी जस्तै अरु कश्मिरका छोरा असिन बुवाहरुलाई बम खसालेर आक्रमण गर्न नआउन भनेंर विन्ती गर्न भनिएको छ । अभिनन्दनका छोरालाई सम्बोधन गरिएको उक्त पत्र अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल छ । आँउदा भारतीय पुस्ताहरुमा कश्मिर र पाकिस्तानको धारणा सकारात्मक बनाउन यो पत्रको मर्म छ । भारत र पाकिस्तानको समबन्धमा यो पाइलटको सुपुर्दगी एउटा महत्व कदम बनोस्, विश्वलाई शान्तिको अपेक्षा छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं – शास्त्र र आयुर्वेदमा दिनको समय काम गर्नका लागि अनि राति चाहिँ सुत्नका लागि निर्धारण गरेका छन् । तर

बामाको । मालीकी एक महिलाले एकैपटक ९ सन्तानलाई जन्म दिएकी छिन् । २५ वर्षीया हलिमा सिसेले मोरक्कोको एक अस्पतालमा ९

काठमाडौं। अमेरिकामा एक जोडी जुम्ल्याहा दिदीबहिनी हरेक काम एकसाथ गर्ने गर्छन् । ब्रिटनी र ब्रायना डीन नामका यी जुम्ल्याहा दिदीबहिनीले

रिस कति हानीकारक छ ? कति नोक्सान पुर्याउँछ ? त्यो धेरैले आफ्नो जीवनमा अनुभव गरेकै हुन्छ । पारिवारिक जीवन विघटन