हिउँले ढपक्कै ढाकेको बझाङको छान्ना गाउँका तस्विरहरु


बझाङ जिल्लाको खप्तड यसै पनि रमाइलो स्थान हो । प्राकृतिक सम्पदाले भरीपुर्ण रहेको खप्तडमा पहिलेको साल भन्दा धेरै नै हिमपात भयो । मन नै लोभ्याउने खप्तड क्षेत्रमा खप्तड पाटन, त्रिवेणी, खप्तड दह, नाग ढुंगा, केदार ढुंगा, खप्तड बाबा आश्रम, सहस्श्रलिंग र चैत बैशाखमा फुल्ने लालीगुराँस खप्तड मुख्य आकर्षणका रुपमा रहेका छन् । खप्तडको सबैभन्दा आकर्षक पक्ष हो धार्मिक तथा ऐतिहासिक गंगा दशहरा मेला । यो मेला हरेक वर्ष जेष्ठ शुक्ल नवमीका दिन लाग्ने गर्छ । पुराणमा उल्लेख भए अनुसार सत्य युगमा खेचरादी पर्वमा सिद्धहरुले बास बस्ने तपोवन भूमिको रुपमा यसलाई वर्णन गरिएकाले यो भूमि पवित्र मानिएको हो । त्रिवेणी, सहस्र लिङ्ग, खापरदह, खडुली, दुदुली लगायतका स्थानमा दर्शन गरी स्नान गरेमा मनले चिताएको फल पाइन्छ भन्ने धामिर्क विश्वास समेत रहेको छ ।

हेरौ हिउँले ढपक्कै ढाकेको खप्तड छान्ना गाउँका तस्विरहरु

Khaptad chhana gaupaleka Khaptad chhana gaupaleka  Khaptad chhana gaupaleka Khaptad chhana gaupaleka Khaptad chhana gaupaleka Khaptad chhana gaupaleka Khaptad chhana gaupaleka Khaptad chhana gaupaleka


Loading comments...