Lifestyle Portal
  •   १३ मंसिर २०७९, मंगलवार

जब प्लेन गलत ठाँउमा अवतरण गर्यो

१२ चैत्र २०७५, मंगलवार ११:२८

लोकप्रिय

हवाईजहाजहरु निकै संवेदनशील र प्रभावकारी मानिन्छन् तर हिजो यस्तो घटना घट्यो जब जहाज एक ठाँउको लागि उडेको त थियो तर अवतरण झुक्किएर अर्कै ठाँउमा भयो ।
यो पनि पढ्नुहोस् : भिमकाय प्लेन ए ३८० को बिदाई

ब्रिटिश एयरवेजको एउटा अन्तरािष्ट्रय उडान लण्डन सिटी एयरपोर्टवाट उड्यो र त्यस प्लेनको गन्तव्य थियो जर्मनको डेयूसलडर्फ । तर उक्त प्लेन झुक्किएर जर्मनको एडिनवर्गमा अवतरण गरेको थियो, यात्रुहरु पनि एडिवर्गमा स्वागत छ भन्ने सुन्नासाथ अचम्ममा परेका थिए । ककपीटमा भरिएका फारममा गल्ती भएकाले पाइलटले उक्त प्लेनलाई गलत ठाँउमा अवतरण गराएको कम्पनीले बतायो र यो स्पष्टिकरण निकै हास्ँयास्पद रहेको यात्रुहरुले बताए ।एकदिन अघि एडिनवर्गवाटै फर्केर आएको जहाजमा उक्त दिन पनि त्यही शेड्यूल दोहोरिएको बताइन्छ । बीए३२७१ फ्लाइटलाई त्यसै दिन फेरि डेयूसलडफ लिएर गइयो ।

यो पनि पढ्नुहोस् : हेलिकोप्टर किन दुर्घटना हुन्छ ?

एकजना यात्रु सोफिया कुकीका अनुसार पाइलटले एडिनवर्गमा स्वागत छ भन्दा धेरैजना यात्रुहरुले मजाक गरेको भन्ठाने तर जब केहि यात्रुहरुले परिचारीका हरुलाई गन्तव्य किन फरक भएको भनेंर प्रश्न गरेपछि पाइलट स्वयम यात्रुकक्षमा आएका थिए । दुविधामा रहेका पाइलटले यात्रुहरुलाई कस्कस्लाई डेयूसलडफ जाने हात उठाउनु भनेंर प्रश्न गर्दा सबै यात्रुले हात उठाएका थिए । पाइलटलाई यसपछि उडान रुटिनको त्रुटि थाहा भएको बताइन्छ । लगालगी दुईवटा उडान भर्दा जहाजका ट्वाइलेट भरिएका र खानेकुराहरु पनि सकिएको यात्रुहरुको गुनासो थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन

भारत, नयाँ दिल्ली । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले भारतको १०० औं स्वतन्त्रता दिवस आउनु अघिसम्म सरकारले नव भारत बनाउने लक्ष्य

भारतको हरियाणास्थित सोनीपतमा राष्ट्रिय कुस्तीवाज निशा दहिया, उनको २१ वर्षिय भाई, ८ वर्षिय एक बालक तथा आमा लगायत घरका ६

एजेन्सी, उत्तर प्रदेश । भारतीय कांग्रेसकी महासचिव प्रियंका गांधी पक्राउ परेकी छिन् । उत्तर प्रदेशस्थित लखीमपुर खीरीमा किसानमाथी भएको हिंसाका