Lifestyle Portal
  •   १३ मंसिर २०७८, सोमबार

भारतीय निर्वाचन आयोग द्वारा नरेन्द्र मोदीको बायोपीक प्रदर्शनमा रोक

२७ चैत्र २०७५, बुधबार १६:४९

चुनावी दौरमा गत पल्टको चुनावमा पनि भाजपा सामाजिक सञ्जालको प्रयोग अनि भिडियो र एनीमेशनका साम्रागीको उत्पादन र नागरीक पत्रकारिताको ध्ययमा निकै अगाडि थियो । शायद ट्वीटर, फेसबुक, यूट्यूब लगायतका प्रविधीगत थलो प्रयोगबाट कतैकहिँ बिश्वको राजनैतिक परिपेक्ष्यमा कसैले मुद्धा र मुद्धाको जनभावना जागृत गरेको छ भनें भाजपाको नाम पनि अग्रपंक्तिमा आँउदछ ।
नरेन्द्र मोदीको पनि सामाजिक सञ्जालका एउटा सिद्धहस्त प्रयोगकर्ता हुन अनि यसपाला चियावाला देखि प्रधानमन्त्रीसम्मको आफ्नो यात्रालाई मोदीले बायोपीक चलचित्रमा उतारेका छन् । चुनावी सरगर्मीमा मोदीको यो बायोपीक चलचित्रले उन्को संघर्ष, पार्टीको सदाचार लगायत अन्य बिभिन्न एतिहासिक कालखण्ड र घटनाक्रमको आयाम बोकेको बताइन्छ । भारतीय चुनावमा पार्टी भन्दा पनि प्रधानमन्त्रीको फेस मुल्य धेरै रहेको निर्वाचन जानीफकारहरु बताँउदछन, यसक्रममा भाजपाका प्रधानमन्त्रीका अनुहार अनि वर्तमान प्रधानमन्त्री मोदीको यस बायोपीकको प्रशंसा र आलोचना दुबै उतिकै भएको पाइन्छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् 

यसैक्रममा भारतको निर्वाचन आयोगले मोदीको यस बायोपीकलाई चुनाव अगावै रिलिजमा प्रतिबन्ध लगाएको खबर छ । यस बायोपीक ११ अप्रिल अर्थात भोली रिलिज हुने तरखरमा थियो तर एकदिन अगावै यसमा निर्वाचन आयोगले प्रतिबन्ध लगाएको छ । लोकसभाको प्रथम फेजको चुनाव पनि भोलीबाटै शुरु हुँदैछ, चुनावी तठस्तताको कुरालाई ध्यानमा राखि ईलेक्ट्रोनीक मिडियाको संवेदनशीलतालाई ध्यानमा राख्दै यो निर्णय लिइएको निर्वाचन आयोगको भनाई छ । उक्त चलचित्रलाई चलचित्र सर्टिफिकेशन बोर्डले यूनिभर्सल सर्टिफिकेट अर्थात सबै उमेर समुहले हेर्न मिल्ने भनि जारी गरिदिएको केहि घण्टामै यस बायोपीकलाई रिलिज प्रतिबन्ध लगाइएको हो । ओमुगं कुमारको निर्देशनमा रहेको यस बायोपीकको प्रतिपक्षले कडा आलोचना पनि गरेका छन्, मोदीलाई केन्द्रमा राखेर बनाइएको यस बायोपीकले मतदाताको स्वविवेकमा खलल पूर्याउने सम्म आरोप छ ।
भारतको चुनावी सरगर्मीमा मोदीको बायोपीक रिलिजको प्रतिबन्ध अहिले निकै चर्चामा छ । बिवेक आवरोईले यस चलचित्रमा मोदीको भूमिका निर्वाह गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं – नेपाली काँग्रेसको १४ औँ महाधिबेशन अन्तर्गत युवाहरु नेतृत्वमा आउने क्रम बढेको सन्दर्भमा डोटीमा प्रदेश प्रतिनिधिका लागि युवा नेता

काठमाडौ – राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापाले रवीन्द्र मिश्रसँग तालमेल गर्ने सम्भावना रहेको बताएका छन्। एउटा टेलिभिजन अन्तरवार्ताका क्रममा

सन्तोष देवकोटा । भारतका प्रभावशाली दुई युवा नेता कन्हैया कुमार तथा जिग्नेश मेवाणीले मंगलबार राजनीतिको आगामी यात्राका लागि भारतीय कांग्रेस

प्रकाश तिम्सिना/न्युज कारखाना, सुनसरी । नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशनमा प्रदेश १ का दुई उपमहानगरपालिकाको नगर अधिवेशनमा पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवा