Lifestyle Portal
  •   ९ श्रावण २०७८, शनिबार

भारतीय निर्वाचन आयोग द्वारा नरेन्द्र मोदीको बायोपीक प्रदर्शनमा रोक

२७ चैत्र २०७५, बुधबार १६:४९

चुनावी दौरमा गत पल्टको चुनावमा पनि भाजपा सामाजिक सञ्जालको प्रयोग अनि भिडियो र एनीमेशनका साम्रागीको उत्पादन र नागरीक पत्रकारिताको ध्ययमा निकै अगाडि थियो । शायद ट्वीटर, फेसबुक, यूट्यूब लगायतका प्रविधीगत थलो प्रयोगबाट कतैकहिँ बिश्वको राजनैतिक परिपेक्ष्यमा कसैले मुद्धा र मुद्धाको जनभावना जागृत गरेको छ भनें भाजपाको नाम पनि अग्रपंक्तिमा आँउदछ ।
नरेन्द्र मोदीको पनि सामाजिक सञ्जालका एउटा सिद्धहस्त प्रयोगकर्ता हुन अनि यसपाला चियावाला देखि प्रधानमन्त्रीसम्मको आफ्नो यात्रालाई मोदीले बायोपीक चलचित्रमा उतारेका छन् । चुनावी सरगर्मीमा मोदीको यो बायोपीक चलचित्रले उन्को संघर्ष, पार्टीको सदाचार लगायत अन्य बिभिन्न एतिहासिक कालखण्ड र घटनाक्रमको आयाम बोकेको बताइन्छ । भारतीय चुनावमा पार्टी भन्दा पनि प्रधानमन्त्रीको फेस मुल्य धेरै रहेको निर्वाचन जानीफकारहरु बताँउदछन, यसक्रममा भाजपाका प्रधानमन्त्रीका अनुहार अनि वर्तमान प्रधानमन्त्री मोदीको यस बायोपीकको प्रशंसा र आलोचना दुबै उतिकै भएको पाइन्छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् 

यसैक्रममा भारतको निर्वाचन आयोगले मोदीको यस बायोपीकलाई चुनाव अगावै रिलिजमा प्रतिबन्ध लगाएको खबर छ । यस बायोपीक ११ अप्रिल अर्थात भोली रिलिज हुने तरखरमा थियो तर एकदिन अगावै यसमा निर्वाचन आयोगले प्रतिबन्ध लगाएको छ । लोकसभाको प्रथम फेजको चुनाव पनि भोलीबाटै शुरु हुँदैछ, चुनावी तठस्तताको कुरालाई ध्यानमा राखि ईलेक्ट्रोनीक मिडियाको संवेदनशीलतालाई ध्यानमा राख्दै यो निर्णय लिइएको निर्वाचन आयोगको भनाई छ । उक्त चलचित्रलाई चलचित्र सर्टिफिकेशन बोर्डले यूनिभर्सल सर्टिफिकेट अर्थात सबै उमेर समुहले हेर्न मिल्ने भनि जारी गरिदिएको केहि घण्टामै यस बायोपीकलाई रिलिज प्रतिबन्ध लगाइएको हो । ओमुगं कुमारको निर्देशनमा रहेको यस बायोपीकको प्रतिपक्षले कडा आलोचना पनि गरेका छन्, मोदीलाई केन्द्रमा राखेर बनाइएको यस बायोपीकले मतदाताको स्वविवेकमा खलल पूर्याउने सम्म आरोप छ ।
भारतको चुनावी सरगर्मीमा मोदीको बायोपीक रिलिजको प्रतिबन्ध अहिले निकै चर्चामा छ । बिवेक आवरोईले यस चलचित्रमा मोदीको भूमिका निर्वाह गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

नेपाली काँग्रेसको चौधौं महाधिवेशनको निर्धारित मिति नजिकिँदै गर्दा पार्टीको आगामी नीति र कार्यदिशाका बारेमा गम्भीर बहस हुनाको साटो आगामी नेतृत्वका

काठमाण्डौ । प्रतिनीधिसभाबाट विश्वासको मत जितेर प्रधानमन्त्री हुनुभएका शेरबहादुर देउवा र भारतीय समकक्षी नरेन्द्र मोदी बीच टेलिफोन संवाद भएको छ

काठमाण्डौ । विश्वासको मतका लागि नेपाली काँग्रेसका सभापती तथा प्रधानमन्त्री देउबाले कुल २७५ भोट मध्यबाट १६५ बहुमत भोट प्राप्त गर्नुभएको

काठमाडौं। नेकपा एमालेको आन्तरिक विवाद समाधान गर्न गठन गरिएको सँयुक्त कार्यदलले आइतबार राति सहमति जुटाएको छ। कार्यदलले १० बुँदे सहमति