Lifestyle Portal
  •   ९ असार २०७८, बुधबार

श्रीलंकाका मुसलमानहरुको बढ्दो भय

११ बैशाख २०७६, बुधबार १६:५९

३५९ जनाको मृत्यू गराउने बम आक्रमण पश्चात श्रीलंकामा एकप्रकारको त्रास छ । यस त्रासको सर्वाधिक असर भनें अल्सख्यंक मुसलमान समुदायमा परेको बताइन्छ । उनीहरुका अनुसार अब श्रीलंकामा मुसलमान समुदाय जोखिममा रहेको र सुरक्षा खतराको अनुभव गर्न थालेका छन् । गतहप्ताको बम आक्रमणमा अधिकांश ईसाई धर्म मान्नेहरुको मृत्यू भएको र चर्च र ठूला होटल केन्द्रित आक्रमण संगै मुसलमान समुदाय अव्यक्त भयको चपेटामा परेका हुन् । यस अघि पनि श्रीलंकाका पहाडी ईलाकाहरुमा ईसाई र ईस्लाम धर्मावम्बीहरुमा केहि झगडा र हमलाका कुराहरु नभएका भनें हैन ।

अलजजिराको रिपोर्टका अनुसार कोलम्बोमा बस्ने मुसलमान मोहम्मद हसनले उक्त आक्रमण पछि एकफेर पनि घरबाहिर निस्केका छैनन । उनी प्रेसमा प्रिन्ट गर्ने काम गर्दछन तर ४१ बर्षिय हसनलाई परिवारले बाहिर ननिस्कन भनेपछि उनी घरमै बसेका हुन ।
अझ श्रीलंकाको आक्रमणको जिम्मेवारी अहिले ईराकमा आधारित आइसील जस्को पूर्व नाम आइसीस रहेको थियो, उनीहरुले लिएका छन् । तथापी यसको प्रमाण पुष्टि भनें भएको छैन । न्यूजिल्याण्डमा भएको मस्जिदमाथिको आक्रमणको प्रतिकार बताए पनि यस आक्रमणमा आइसीलको संलग्नता पुष्टि नभएको खबर छ । तथापी आईसीलको यस अभिव्यक्तिसंगै श्रीलंकाका मुसलमान समुदायको भय भनें चुलिएको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । मंगल ग्रहमा चिनियाँ रोबर्टले सेल्फी खिचेको छ । चिनियाँ जुरोङ रोबर्टले मगंल ग्रहमा आफ्नो सेल्फी लिएर अर्थ स्टेशनमा

मस्को । रूसी राष्ट्रपति भ्लादिमीर पुटिनलेरूसले इरानलाई अत्याधुनिक उपग्रहको आपूर्ति गर्ने तयारी गरिरहेको भन्ने समाचारमा कुनै सत्यता नरहेको भनी वाशिङ्टन

साइप्रसमा पहिलो पटक संसदबाट महिला सदस्य सभामुखमा चुनिएकी छन् । सन् १९६० मा स्वतन्त्र भएको साइप्रसको दोस्रो सर्वाधिक शक्तिशाली पदमा

काठमाडौं। पछिल्लो समय पाकिस्तानी अधिकारकर्मी मलाला युसुफजाइ चर्चामा छिन् । उनले बेलायती म्यागजिन भोगलाई दिएको अन्तरवार्तामा विवाहका प्रचलित प्रक्रिया र