कोहलीको RCB टोली IPL-12 बाट बाहिरियो, विजयी दिल्ली प्लेअफमा


टस जितेर ब्याटिङको निर्णय लिएका दिल्लीका कफ्तान श्रेयर अैयरको निर्णय सही सावित भयो । IPL-12 मा औसत खेल पस्किएको बिराटको टोलीको बलिङ स्पेलमा दिल्लीले एउटा सम्मानजनक रन स्वरुप ५ विकेट गुमाउँदै १८७ रन बनाउन सफल भयो ।

KKR विरुद्ध MI को खेल यहाँ हेर्नुहोस्ः

दिल्ली क्यापिटल्स (DC) ले रोयल च्यालेन्जर्स बैंगलुरु (RCB) लाई IPL-12 को ४६ औं प्रतियोगितामा १६ रन ले हराउँदै प्लेअपको दौडबाट बाहिर गरिदिएको छ, १८७ रनको चुनौति सामना गर्न ओर्लिएको बैंगलुरुको ओपनिङ सुखद रहेपनि कुनै खेलाडीले पनि अर्धशतक समेत जोडन सकेनन । मध्यक्रमको निरन्तर विकेट खसिरह्यो जसका कारण बैंगलुरु अन्तिम् ओभरसम्म खेल्दै ७ विकेट गुमाएर केवल १७१ रन मात्र बनाउन सक्यो ।

दिल्ली क्यापिटल्सबाट हार बेहोरेको भारतीय कफ्तान विराट कोहलीले नेतृत्व गरेको टोली सिजन १२ को प्लेअफको दौडबाट बाहिर हुने दोश्रो टोली हो । चेन्नई सुपर किंग्स पछि दिल्ली क्यापिटल्स प्लेअफका लागि छनौट हुने दोश्रो टोली बनेको छ । दिल्ली क्यापिटल्सले १२ खेलमा ४ हार बाहेक ८ वटा जीत हासिल गरेसंगै अंक तालिकामा १६ अंक जोडेको छ । प्लेअफ अघि दिल्लीले अझै २ खेल खेल्न बाँकी छ ।

अंक तालिकाको सर्वोच्चमा आफ्नो नाम दर्ता गर्न सफल दिल्ली क्यापिटल्सको ठिक विपरीत रोयल च्यालेन्जर्स बैंगलुरुले खेलेको १२ खेलमा ८ हार तथा केवल ४ जीत दर्ता गर्न सक्यो जसका कारण IPL को १२ औं सिजनको प्लेअफको यात्राबाट बाहिरिनु पर्यो । ५० ओभरको विश्वकप क्रिकेटमा भारतको नेतृत्व गरीरहेका बिराट यस १२ औं सिजनको IPL को नतिजाका कारण मनोबल कस्तो रहने छ त्यो हेर्न बाँकी नै छ ।

दिल्लीका ओपनर ब्याट्सम्यान पृथ्वी शा ले आज राम्रो प्रदर्शन गर्न सकेनन । दिल्लीले ३५ रन बनाउँदा पृथ्वी शा १८ रनको व्यक्तिगत स्कोरमा उमेश यादवको बलमा बैंगलुरुका विकेटकिपरलाई क्याच दिन पुगे । तै पनि दिल्ली आज बेग्लै मूडमा देखिन्थ्यो जसको झलक कफ्तान श्रेयस अैयर तथा स्टार खेलाडी शिखर धवनको अर्धशतकको सहयोगमा बैंगलुरु विरुद्ध ५ विकेटको क्षतिमा १८७ रनको विशाल स्कोर बनाउन सफल भयो । अैयरले ३७ बलको सामना गर्दै ३ छक्का तथा २ चौकाको सहयोगमा ५२ रन बनाएका थिए भने शिखरले यो सिजनको आफ्नो बेजोड खेलशैलीलाई निरन्तरता दिंदै IPL-12 को पाँचौं तथा लगातार तेश्रो अर्धशतक बनाएका हुन् ।

दिल्लीले आफ्नो ब्याटिङको अन्तिम् तीन ओभरमा ४६ रन जोडेको थियो जसको अन्तिम् ओभरको ६ बलमैं २० रन बनाउन सफल भएको थियो जसमा ४ चौका तथा ३ छक्का समावेश छन् । अन्तिम् ओभरमा क्रिचमा रहेका दिल्लीका मध्यक्रम शेफरेन रदरफोर्ड नटआउट रहँदै १३ बलमा एक चौका तथा तीन छक्काको सहयोगमा २८ व्यक्तिगत रन तथा अक्षर पटेलले ९ बल खेल्दै तीन चौकाको सहयोगमा १६ रन बनाएका थिए ।

बैंगलुरुका लागि युजवेन्द्र चहलले दुई विकेट लिए भने वाशिङ्टन सुन्दर, उमेश यादव तथा नवदीप सैनीले एक-एक विकेट लिन सफल भए ।

आज दिल्लीले आफ्नो टोलीमा एउटा परिवर्तन गर्यो । क्रिस मोरिसको स्थानमा सन्दिप लामिछानेले अन्तिम् ११ मा स्थान बनाउन सफल भए । तर अपेक्षा स्वरुप आजको यस तनावपूर्ण खेलमा सन्दिपले कुनै विकेट निकाल्न सकेनन् । ३ ओभर बलिङ गरेका सन्दिप लामिछानेले १२ को औशतमा ३६ रन खर्चिए ।

उता बैंगलुरुको टोलीले ३ खेलाडीलाई परीवर्तन गरेको थियो । मोईन अली क्रिकेट विश्वकप तयारीका इंग्ल्याण्ड फर्किसकेका छन् । त्यस्तै टिम साउदी तथा अक्षरदीप नाथको स्थानमा हेनरिक क्लासेन, शिवम दुवे तथा गुरकीरत सिंह मान प्लेईङ ११ मा परेका थिए ।


Loading comments...