Lifestyle Portal
  •   ६ आश्विन २०७८, बुधबार

नेपाली आकाशमा देखिएको दृश्यबारे नासोले मध्यरात जारी गर्यो विज्ञप्ती

१४ चैत्र २०७६, शुक्रबार १०:४५

आज साँझ करिब ८ बजेतिर नेपाली आकाशमा केहि चम्किलो बस्तु संगसंगै आवाज नि सुनिएको भन्ने सूचना हाम्रो फेसबुक पेजमार्फत प्राप्त भएको र प्राप्त सुचनाको आधारमा प्ररम्भित अनुमान स्वरुप उक्त बस्तु उल्कापिण्ड हुने सक्ने आधार रहेको कुरा जानकारी गराउन चाहन्छौं। नेपालका विभिन्न स्थानबाट प्राप्त जानकारीलाई मनन गर्दा, उक्त उल्का पिण्ड गण्डकी प्रदेशमा खसेको हुनसक्ने अनुमान गरिन्छ। थप अनुसन्धानको लागि गण्डकी प्रदेशकालै आफ्नो वरपर केहि घटना भए नभएको हामीलाई सूचना दिनु हुन अनुरोध छ।

सुरेश भट्टराई
अध्यक्ष
नेपाल एष्ट्रोनोमिकल सोसाईटी

उक्त बस्तु उल्कापिण्ड भए जहाँ खसेको हो त्यहाँ क्षति हुन्छ नै साथै धेरै जनाले आवाज सुनेको विवरण हामीलाई पठाउनु भएकोले सबै भन्दा ठुलो आवाज सुनिएको ठाउँतिर नै खसेको हुने हुनाले जानकारीको लागि अनुरोध गर्दछौं। साथै तपाईसंग त्यस्तो केहि तस्बिर वा विडियो भए हामीलाई पठाई थप अनुसन्धानमा सहयोग पुर्याउनु हुन हार्दिक अपिल गर्न चाहन्छौं। हाम्रो टोलीले प्राप्त सूचना तथा घटनाको अनुसन्धान थालिसकेको छ।

हामी यस बारे विश्वभर छरीएर रहेका अन्तरिक्ष विज्ञान सम्बन्धि क्षेत्रमा सक्रिय वैज्ञानिकहरुसँग हामीले छलफल गरिरहेका छौं । प्राप्त जानकारीहरुलाई अपडेटको रुपमा हामी थप सामाग्री जारी गर्नेछौं । नेपाल एष्ट्रोनोमिकल सोसाईटी प्रति यहाँहरुले देखाउनु भएको विश्वासको लागि आभार प्रकट गर्न चाहन्छौं।

धन्यवाद!

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी, प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले योङवायोन आणविक क्षेत्रमा युरेनियमयुक्त भट्टी विस्तार गरेको स्याटलाईट तस्बिरमा देखिएको छ । उत्तरका पछिल्ला गतिविधिले

काठमाण्डौ । यस वर्षको राष्ट्रिय विज्ञान दिवस ‘विज्ञान तथा प्रविधिको उन्नत विकास: प्रकोप र महामारीबाट सहज निकास’ भन्ने नाराका साथ

एजेन्सी, काठमाण्डौ । चीनले अमेरिका, बेलायत र अस्ट्रेलियाबीचको एतिहासिक परमाणु सम्झौताको निन्दा गर्दै त्यसले क्षेत्रीय शान्ति र स्थायित्वलाई कमजोर पार्ने

आम्सटर्डम, एजेन्सी । अफगास्तिानको मामिलामा विवाद बढेपछि नेदरल्यान्डकी विदेशमन्त्री सिग्रिड कागले राजीनामा दिएकी छिन् । अफगान उथलपुथलपछि पदबाट राजीनामा दिने