Lifestyle Portal
  •   ८ श्रावण २०७८, शुक्रबार

तिनाँउ किनारको गीतमा लुकेका फरक सांगितीक वासना

१ आश्विन २०७६, बुधबार १५:२९

भर्खरै बटौली वोलको गीतको म्यूजिक भिडियो सार्वजनिक गरिएको छ । नेपाली गाँउघरका जीवनशैलीलाई टपक्क टिपेर गीतमा कथा बनाएर ढाल्न खप्पीस नविन चौहानको निर्देशनमा एउटा हेर्नलायक र शानदार म्यूजिक भिडियो बनेको छ ।

सिनेमेट्रोग्राफिक एफेक्टहरु केहि पनि नहालीकन बनाइएको यो भिडियोमा विपीन कार्कीको जिवन्त अभिनय छ । रामायण, स्वस्थानी लगायत भागवत देखि दोहोरीर रोदीघरसम्मका नेपाली समाजका आयामहरुमा गीतसंगितलाई कथासंग जोडेर गीतीकथाका रुपमा पस्किने चलन थियो, अहिले आएर यो चलनमा गीतलाई कथासंग जोडेर भिडियोका रुपमा पस्किने चलन बढ्दो छ । बटौलीमा यस्तै केहि कुरा छ जुन अधिकांश नेपाली गीतका भिडियोहरुमा देख्न पाँइदैन्, दृश्य, परिवेश र परिवृतिले गीतलाई पूर्णत नेपाली बनाइदिएको छ ।
बटौली अर्थात बुटवल, तिनाँउ किनारको शहर अनि तिनाँउ किनारको यस गीतमा नेपाली समाजमा पच्ने सभ्य यौन चाहका कुराहरु देखाइएको छ । गीतको कथा र प्रस्तुतिमा धेरै नौलोपना पनि छ, गीत शुरु हुन अगावै देखाइएका दृश्यहरुले पात्र र पात्रको उदेश्य स्थापीत गरेपछि सलल गीत बगेको छ । तानसेन परतिरको एउटा सामान्य गाँउको चित्रण गरिएको ठाँउबाट विपिन कार्की आफ्नी सानैमा बिवाह भएकी र माइतमा १२ वर्षदेखि बसिरहेकी श्रीमती लिन जान्छन् । उन्मा भएको श्रीमतीको माया र वयस्क स्वरुपमा हुने यौन चाहनालाई यति मजाले दर्शाइएको छ कि सैयौँ विदेशी गीतका शव्द र एनीमेशन र एफेक्ट हालिएका भिडियोहरु पनि यसका अगाडि केहि देखिँदैन । सामान्य गाँउले परिवेशमा देखिएका विपिन र उन्की अनस्क्रिन श्रीमतीको अभिव्यक्ति यति मिठो छ कि मानौं पारिजातका उपन्यासका पन्नाबाट पूर्ण पात्रहरु भर्खरै निस्केका छन् । यौन शव्दलाई बेचेर अनि उत्तेजक अभिव्यक्तिको खेती गरेर भिडियो अनि चलचित्र चलाउने हरुका लागि यो गीत वलियो जवाफ हो, यहाँ छोरा बुहारी ल्याउन एक दिन पनि कुर्न सक्ने अवस्थामा छैन र बुवालाई सोझै म कुर्न सक्दिन भन्दिन्छ, सुन्दा सहजै पच्छ अनि सभ्य पनि छ ।

बुवाले छोराको मधुमासका लागि घरमा नयाँ कोठा बनाँउदै हुन्छन्, छोरा उक्त कोठामा श्रीमतीको उपस्थिति देख्नका लागि आतुर छ ।
ससुराली कोट र झोला भिरेको छोराले आफू पनि चुरोट तान्दै अनि श्रीमतीलाई पनि चुरोट दिएर घर फर्कदैं छ । केहि मिनटको गीतमा ५० वर्षको नेपाली जिवनका हरेक पाटाहरु देखिएका छन्, डोकोबाट चाउचाउ चोर्ने र पसलबाट सेल चोर्ने बच्चाहरुको रमाइलो देखि बाटोमा बटुवाहरु वास बस्दाको आभाससम्म यस गीतमा छ ।

यतिका धेरै कुराहरु गीतमा राखेर भिडियो निर्माण गर्ने निर्देशकको महत्वाकाँक्षा साकार पनि भएकै देखिन्छ । यौनका चाहनालाई सभ्यरुपमा पस्कनु गीतको बेजोड सबल पक्ष हो है, केशि मिनटको गीतमा सग्लो नेपाल देखिन्छ, मौका पर्दा हेर्नुहोला । तिनाँउ किनारको गीतमा सांगितिक पक्ष पनि उस्तै अब्बल छ भनें अर्को मिठो पक्ष यसको शव्द हो । टपक्कै नेपाली भाकामा अटाउने शव्द र नेपाली परिवेशको भिडियो गीतमा यसरी सिन्क भएको छ कि मानौं श्रावणको महिनामा आकाशमा वादल घुले झैं घुलेका छन् । शहरको बस देखि गाँउको रससम्म यो गीतमा स्पष्ट देखिन्छ, एकफेर हेर्न नभुल्नुहोस् ।

सुयोग ढकाल

पुरा भिडियो हेर्नको लागि

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ– पछिल्लो २४ घण्टामा सबैभन्दा धेरै २१ देखि ३० वर्ष उमेर समूहका व्यक्तिहरुमा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

विवेकशील साझा युवा संगठनका सचिव तथा पार्टीका केन्द्रीय समिति सदस्य अमित पाठकले सर्वोच्च अदालतको फैसलाले प्रतिगमनलाई परास्त गरेको बताएका छन्।

काठमाडौं। नेकपा एमालेको आन्तरिक विवाद समाधान गर्न गठन गरिएको सँयुक्त कार्यदलले आइतबार राति सहमति जुटाएको छ। कार्यदलले १० बुँदे सहमति

काठमाडौं । वर्षासँगै बाढी–पहिरोले देशका विभिन्न ठाउँमा सडकखण्ड अवरुद्ध भएको छ । सडक विभागका अनुसार शुक्रबार बिहान सवा ७ बजेसम्म