Lifestyle Portal
  •   २१ असार २०७९, मंगलवार

विश्वका सबैभन्दा पाका प्रधानमन्त्रीको सबैभन्दा कम उमेरकी प्रधानमन्त्रीलाई सुझाव

२८ मंसिर २०७६, शनिबार ११:४९

साना मारिन ३५ वर्षमा विश्वकी सबैभन्दा कम उमेरकी प्रधनमन्त्री भएकी हुन् भनें विश्वकै सबैभन्दा पाका प्रधानमन्त्री मलेसियाका महाथिर मुहम्मद हुन् । रुइटरस्का लागि महाथिरको अन्र्तवार्ता जारी भएको छ जस्मा ९४ वर्षिय महाथिरले यूवाहरुको सैद्धान्तीक पाटाका साथसाथै पाका मान्छेहरुको अनुभव र बिचारपनि साथसाथै प्रवाहित गरिनु पर्दछ । यसो गर्दा यूवा र पाका दुबै उमेरसमुहका मान्छेहरुका आवाज समाहित हुन्छ र पूर्ण बिकासका खाँका र राज्य ब्यबस्था कायम हुने महाथिरको बिचार छ ।

साना मारिन २७ वर्षम आफ्नो शहर ट्याम्परको हेड अफ द काउन्सील चयन भएपछि यिनको राजनैतिक छवी उकालो लागेको हो, फिनल्याण्डमा ठूला ठूला कम्पनीहरुमा अहिले श्रमीकहरुले बन्द चलिरहेको अवस्था छ मारिनका लागि प्रधनमन्त्री पदमा धेरै धेरै चुनौतिहरु देखिन्छ । उता महाथिर भनें सन् १९७१ बाट २००३ सम्म मलेसियाका प्रधनमन्त्री भएर त्यहाँ यूगान्तकारी बिकास गरे, त्यपछि सन् २००३ बाट सत्तामा आउन नसकेका महाथिर प्रतिपक्षमा नै सन् २०१९ को मे महिनासम्म रहे । त्यसपछि गतवर्ष मे बाट यिनी पून सत्तामा आएका हुन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको