Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

ओस्कार अवार्डको सर्वोत्कृष्ट विदेशी चलचित्रमा दक्षिण कोरियाली चलचित्र प्यारासाइट चयन

४ पुष २०७६, शुक्रबार १२:५१

यस चलचित्रलाई यस वर्षको क्यान्समा पनि पाल्मे डि ओर अवार्ड दिइएको थियो भनें यस चलचित्र यसवर्षको ओस्कारको १ वटा चयन भएका सर्वोत्कृष्ट चलचित्रमा पनि परेको छ । अकाडेमी अफ मोसन पिक्चर आर्टस एण्ड साइन्सले अकाडमी अवार्डका लागि चयन गरेको १० सर्वोत्कृष्ट चलचित्रमा प्यारासाइट चयन भएको हो । बोगं जोन हो को चलचित्र प्यारासाइटका साथै यस वर्ष पेद्रो अलमोदवारस् नामक व्यक्तिको अटोवायोग्राफीरुपी चलचित्र पेन एण्ड ग्लोरी र र अर्को चलचित्र एटलान्टीक जुन सेनेगल जस्मा इतिहासका कालखण्डहरु र सेनेगलको इतिहास समावेश गरिएको छ ।

यसवर्ष एसियाली देशको चलचित्र प्यारासाइटलाई ओस्कारको निकट दावेदार मानिएको छ, यसका साथै चलचिलाई सर्वोत्कृष्ट निर्देशक र सर्वोत्कृष्ट संवादमा पनिचयन गरिएको छ । चलचित्रको अति चर्चित गीत एक ग्लास सोजु रक्सि अर्थात अ ग्लास अफ सोजु पनि सर्वोत्केष्ट ओर्जिनलगीत को क्याटेगोरीमा चयन गरिएको छ । यस वर्ष सेनेगलकी चलचित्र निर्देशक माटी डियोप पनि क्यानसमा अवार्डका लागि चयनमा परेकी पहिलो अफ्रिकन निर्देशक हुन् र उन्को चलचित्र एटलान्टीक पनि यसवर्ष ओस्कारको चलयनमा परेको छ ।

चेक रिपब्लीकको पेन्टेड वर्ड, ईस्टोनीयाको त्रुथ एण्ड जस्टीस, फ्रान्सको लेस मिसरेवल्स, हंगेरीको दोज हु रिमेन्स लगायत अन्य चलचित्रहरुलाई पनि वलियो दावेदारका रुपमा ओस्कारमा लिइएको छ । ९१ वटा विश्वभरिका उत्कृष्ट चलचित्रबाट टप १० छानिएको हो । फेब्रुअरी ९ मा अमेरिकाको लस एन्जल्समा ओस्कार आयोजना हुँदैछ ।

पछिल्ला वर्षहरुमा रगंभेदी आरोप लागेको ओस्कार सुस्तरि मोफसलका श्रृजनाका लागि उदार भएको पाइन्छ, हेरौं यसवर्ष ओस्कार अवार्डमा कसले बाजी मार्ने हो ?

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी, यांगुन । म्यानमारकोे सेना र विद्रोहीबीच जारी हिंसामा एउटा सहरका आधाभन्दा बढी विस्थापित भएका छन् । पश्चिम म्यानमारको चीन

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

एजेन्सी, प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले योङवायोन आणविक क्षेत्रमा युरेनियमयुक्त भट्टी विस्तार गरेको स्याटलाईट तस्बिरमा देखिएको छ । उत्तरका पछिल्ला गतिविधिले