Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

ओस्कार अवार्डको सर्वोत्कृष्ट विदेशी चलचित्रमा दक्षिण कोरियाली चलचित्र प्यारासाइट चयन

४ पुष २०७६, शुक्रबार १२:५१

यस चलचित्रलाई यस वर्षको क्यान्समा पनि पाल्मे डि ओर अवार्ड दिइएको थियो भनें यस चलचित्र यसवर्षको ओस्कारको १ वटा चयन भएका सर्वोत्कृष्ट चलचित्रमा पनि परेको छ । अकाडेमी अफ मोसन पिक्चर आर्टस एण्ड साइन्सले अकाडमी अवार्डका लागि चयन गरेको १० सर्वोत्कृष्ट चलचित्रमा प्यारासाइट चयन भएको हो । बोगं जोन हो को चलचित्र प्यारासाइटका साथै यस वर्ष पेद्रो अलमोदवारस् नामक व्यक्तिको अटोवायोग्राफीरुपी चलचित्र पेन एण्ड ग्लोरी र र अर्को चलचित्र एटलान्टीक जुन सेनेगल जस्मा इतिहासका कालखण्डहरु र सेनेगलको इतिहास समावेश गरिएको छ ।

यसवर्ष एसियाली देशको चलचित्र प्यारासाइटलाई ओस्कारको निकट दावेदार मानिएको छ, यसका साथै चलचिलाई सर्वोत्कृष्ट निर्देशक र सर्वोत्कृष्ट संवादमा पनिचयन गरिएको छ । चलचित्रको अति चर्चित गीत एक ग्लास सोजु रक्सि अर्थात अ ग्लास अफ सोजु पनि सर्वोत्केष्ट ओर्जिनलगीत को क्याटेगोरीमा चयन गरिएको छ । यस वर्ष सेनेगलकी चलचित्र निर्देशक माटी डियोप पनि क्यानसमा अवार्डका लागि चयनमा परेकी पहिलो अफ्रिकन निर्देशक हुन् र उन्को चलचित्र एटलान्टीक पनि यसवर्ष ओस्कारको चलयनमा परेको छ ।

चेक रिपब्लीकको पेन्टेड वर्ड, ईस्टोनीयाको त्रुथ एण्ड जस्टीस, फ्रान्सको लेस मिसरेवल्स, हंगेरीको दोज हु रिमेन्स लगायत अन्य चलचित्रहरुलाई पनि वलियो दावेदारका रुपमा ओस्कारमा लिइएको छ । ९१ वटा विश्वभरिका उत्कृष्ट चलचित्रबाट टप १० छानिएको हो । फेब्रुअरी ९ मा अमेरिकाको लस एन्जल्समा ओस्कार आयोजना हुँदैछ ।

पछिल्ला वर्षहरुमा रगंभेदी आरोप लागेको ओस्कार सुस्तरि मोफसलका श्रृजनाका लागि उदार भएको पाइन्छ, हेरौं यसवर्ष ओस्कार अवार्डमा कसले बाजी मार्ने हो ?

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर