Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

ओस्कार अवार्डको सर्वोत्कृष्ट विदेशी चलचित्रमा दक्षिण कोरियाली चलचित्र प्यारासाइट चयन

४ पुष २०७६, शुक्रबार १२:५१

लोकप्रिय

यस चलचित्रलाई यस वर्षको क्यान्समा पनि पाल्मे डि ओर अवार्ड दिइएको थियो भनें यस चलचित्र यसवर्षको ओस्कारको १ वटा चयन भएका सर्वोत्कृष्ट चलचित्रमा पनि परेको छ । अकाडेमी अफ मोसन पिक्चर आर्टस एण्ड साइन्सले अकाडमी अवार्डका लागि चयन गरेको १० सर्वोत्कृष्ट चलचित्रमा प्यारासाइट चयन भएको हो । बोगं जोन हो को चलचित्र प्यारासाइटका साथै यस वर्ष पेद्रो अलमोदवारस् नामक व्यक्तिको अटोवायोग्राफीरुपी चलचित्र पेन एण्ड ग्लोरी र र अर्को चलचित्र एटलान्टीक जुन सेनेगल जस्मा इतिहासका कालखण्डहरु र सेनेगलको इतिहास समावेश गरिएको छ ।

यसवर्ष एसियाली देशको चलचित्र प्यारासाइटलाई ओस्कारको निकट दावेदार मानिएको छ, यसका साथै चलचिलाई सर्वोत्कृष्ट निर्देशक र सर्वोत्कृष्ट संवादमा पनिचयन गरिएको छ । चलचित्रको अति चर्चित गीत एक ग्लास सोजु रक्सि अर्थात अ ग्लास अफ सोजु पनि सर्वोत्केष्ट ओर्जिनलगीत को क्याटेगोरीमा चयन गरिएको छ । यस वर्ष सेनेगलकी चलचित्र निर्देशक माटी डियोप पनि क्यानसमा अवार्डका लागि चयनमा परेकी पहिलो अफ्रिकन निर्देशक हुन् र उन्को चलचित्र एटलान्टीक पनि यसवर्ष ओस्कारको चलयनमा परेको छ ।

चेक रिपब्लीकको पेन्टेड वर्ड, ईस्टोनीयाको त्रुथ एण्ड जस्टीस, फ्रान्सको लेस मिसरेवल्स, हंगेरीको दोज हु रिमेन्स लगायत अन्य चलचित्रहरुलाई पनि वलियो दावेदारका रुपमा ओस्कारमा लिइएको छ । ९१ वटा विश्वभरिका उत्कृष्ट चलचित्रबाट टप १० छानिएको हो । फेब्रुअरी ९ मा अमेरिकाको लस एन्जल्समा ओस्कार आयोजना हुँदैछ ।

पछिल्ला वर्षहरुमा रगंभेदी आरोप लागेको ओस्कार सुस्तरि मोफसलका श्रृजनाका लागि उदार भएको पाइन्छ, हेरौं यसवर्ष ओस्कार अवार्डमा कसले बाजी मार्ने हो ?

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा