Lifestyle Portal
  •   ३१ श्रावण २०७९, मंगलवार

ईरानी रेडियोको त्यो समाचार

२२ पुष २०७६, मंगलवार ०८:०२

सोलेमानीको अन्तेष्टिको पीडा अझै ईरानमा कम भइसकेको छैन, लाखौं ईरानी जनता, राष्ट्रपति, प्रधानमन्त्री समेत उपस्थित भएर जनरल सोलेमानीको अन्तेष्टि गरिएको छ, सबैका आँखा रसाएका सञ्चारमाध्यमहरुले बताएका छन् । गत शुक्रवारका दिन ईरानी इलीट फोर्सका अर्का कमाण्डर अबु महदी अल मुहान्दीसको साथमा ईरान इलीट कुर्दस फोर्सका सर्वोच्च कमाण्डर र ईरानीका सुरक्षा मामीलाका मास्टरमाइण्ड सोलेमानीको पनि हत्या भएको थियो, हत्यामा स्पष्टसंग अमेरिकी सरकारको संलग्नता रहेको छ ।

शनिवारका दिन अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पले यदि ईरानले कुनै अमेरिकी सम्पती या नागरीकमाथि आक्रमण गरेमा ५२ वटा ईरानी साइटलाई ध्वस्त पार्ने चेतावनी पनि दिएका थिए । ईरानका सुप्रिम नेता अलि हुसेनी खामेनीले अब ईरानले अमेरिकालाई बलियो जवाफ फर्काउने चेतावनी पनि दिएका छन् ।

ईरान एफ एमले बिदेशमन्त्री जवाद जरिफको अन्र्तवार्ता लिएको थियो, त्यसमा जरिफले स्पष्टसंग राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पलाई के यहाँले अहिलेसम्म मानवताको यत्रो सागर ओर्लेको देख्नुभएको थियो जुन ईरानमा आज ओर्लेको छ भनी प्रश्न गर्दै अब पश्चिम एसियामा अमेरिकाको प्रभावशाली उपस्थितीको अन्त हुने समय भएको बताएका छन् । ईरानमा उक्त अन्र्तवार्ताले निकै ठूलो समर्थन र साथ पाएको छ, अहिले ईरानमा देशप्रेमको भावना र सोलेमानीको मृत्युले नयाँ राष्ट्रवादको जन्म गराएको सञ्चार माध्यमहरुले बताएका छन् ।

यो पनि पढ्नुहोस्

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास