Lifestyle Portal
  •   ३१ श्रावण २०७९, मंगलवार

नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० को बेल्जियमलाई आधिकारिक निम्तो

२६ पुष २०७६, शनिबार १७:००

जनवरी ७ सन् २०२० मा बेल्जियमको सोफाटोल होटललमा नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० को औपचारीक र भव्य उद्ध्घाटन गरियो । बेल्जियमका संसदका सदस्यहरु, सरकारका प्रतिनिधिहरु अनि नेपाली पक्षहरुको सहभागितामा यस कार्यक्रमको आयोजना गरियो ।
यूरोपियन एक्टरनल एक्शन सर्भिसेसका डिप्यूटी सेक्रेटरी जनरल क्रिस्टोफी विलयार्डले नेपालको पर्यटनका संभावनाहरुको कुरा उक्काँउदै विगतका वर्षह्रुमा नेपालको आर्थिक र सामाजिक बृद्धि र उत्थानको प्रशंसा समेत गर्नुभयो । समृद्ध नेपाल अनि खुशी नेपालीमा पर्यटनको भूमिका चर्चा गर्दे विलयार्डले जलवायू परिवर्तनले यूरोपमा पारेको असर अनि जलवायू परिवर्तन रोकथाममा नेपालको भूमिकाको वर्णन पनि गर्नुभयो ।

विलयार्डले नेपालको भुकम्प पछिको अवस्थामा कुरा गर्दे नेपालीहरुको आँट, साहस र धैर्यताको खुलेरै प्रशंशा गर्दै यूरोपेली पर्यटकले जीवनभरिका लागि संझनलायक यादरु अनि अनुभव बटुल्न एकफेर नेपाल जानै पर्ने समेत बताए । भ्रमण वर्षको २० लाख पर्यटकको लक्ष्य नेपालले सहजै पूरा गर्ने उन्को विश्वास पनि थियो ।

यता बेल्जियममा रहेका नेपाली राजदुत लोक बहादुर थापाले पनि नेपालको पर्यटकीय संभाव्यताको वर्णन गर्दे यूरोपेली पर्यटकहरुलाई खुला निम्तो दिनुभयो । उक्त कार्यक्रममा नियात्रा लेखकहरु, सामाजिक सञ्जालका प्रभावशाली ब्यक्तिहरु, मिडियाका मान्छे लगायत थुप्रैजनाको उपस्थिति थियो । गैर आवासिय नेपालीहरुको संगठन लगायत बेल्जियम बाहेक छिमेकी देशहरु नेदरल्याड्स, डेनमार्क लगायतका देशहरुबाट पनि धेरैजनाको उल्लेख्य अनि अर्थपूर्ण सहभागिता उक्त कार्यक्रममा थियो ।

कार्यक्रममा नेपाली खाना राखिएको थियो, पाहुनाहरुलाई नेपालको पर्यटकीय स्थलको भिडियो र तस्वीरहरु पनि देखाइयो । नेपाली भेषभुषामा केहि सांस्कृतिक कार्यक्रम पनि आयोजना गरिएको थियो ।

लाइभमाण्डु
तस्वीरहरुः डानी भेरहासेल्ट

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास