Lifestyle Portal
  •   २२ असार २०७९, बुधबार

कर्नाटकामा बिशाल जिससको मूर्तिको प्रस्ताव, आरएसएसको ब्यापक विरोध

१ माघ २०७६, बुधबार १३:४३

ब्राजिलको रियो द जेनेररियोको बिशाल जिसस क्राइस्टको मूर्तिलाई टक्कर दिने गरि भारतको कर्नाटकामा जिसस क्राइस्टको बिशाल मूर्ति बनाइने भएको छ । यस निर्णयको बिरोधमा सत्तारुढ भारतीय जनता पार्टीको मातृ संगठन राष्ट्रिय स्वयमसेवक संघले प्रदर्शन गरेको छ, आरएसएसका सदस्यहरु साफ्रोन रंगका झण्डाहरु बोकेर हजारौं प्रहरीहरुको अगाडि रामागंरा जिल्लाको यस निर्णयप्रति आफ्नो बिरोध जनाएका छन् । आरएसएसलाई जर्मनका नाजीहरुको सिद्धान्तवाट आफूहरु प्रतिपादित भएको आरोप छ, हामीलाई ईसाई मिसिनरीले बनाइदिने यस्तो मूर्तिप्रति ब्यापक सन्देश छ र यसलाई हामी जरी पनि बन्न नदिने बनाएरै छाड्छौं भनी आरएसएसका प्रभावशाली नेता प्रभात भाटले बताएको कुरा अलजजिराले लेखेको छ ।

आरएसएसको यस निर्णयको बिरोधमा भारतका प्रख्यात लेखक एवं कवी जावेद अख्तरले पनि ट्वीट गरेका छन् ।


११४ फिटको सेतो ग्रानाइटले बनाइने यस मूर्ति रियो द जेनेरियोको जिससको मूर्ति भन्दा केहि मात्र छोटो हुने बताइन्छ । यस मूर्तिलाई ईसाई बाहुल्यता भएको हारावोले भन्ने गाँउमा राखिनेछ । सम्पूर्ण भारतमा केवल २ प्रतिशतमात्र ईसाई रहेको तथ्य भएपनि कर्नाटकामा मात्र ६५ मिलियन अर्थात ६ करोड ५० लाख ईसाईहरु छन् ।

अब कुर्नुपर्ने कुरा के छ भने, “भारतको हिन्दु सर्मथित पार्टी सत्तामा हुँदा र नागरीकता बिधेयकमा धर्मगत आधार राखेको ब्यापक आरोप खेपीरहेको भाजपाले कर्नाटकाको जिसस क्राइस्टको मूर्ति परियोजनालाई कसरी निर्णय लिनेछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको