Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

किन डुबे ८ वटा ईज्रेली फाइटर जेटहरु पानीमा ?

३ माघ २०७६, शुक्रबार १०:३०

एफ १६ सिरिजका फाइटर जेटहरु अमेरिकामा निर्माण भएका फ्यान्टम सिरिजका अति बिशिष्ट, महँगा अनि आकाशका राजा जहाजहरु मानिन्छन् । एसियाली देशहरुमा पाकिस्तान, ईज्रेल, कतार, साउदी लगायतका धेरै देशहरुले यी जेट खरिद गरेका छन् ।
निकै महँगा मानिने यि जेटहरु ईज्रेली सेनाको ह्यागंरमा ८ वटा एफ १६ सिरिजका जहाजहरु पानीले डुबेका छन् । ८ वटा यस्ता बिमान पानीमा चुर्लुम्म डुब्दा ईज्रेली सेनालाई खरबौंको घाटा त भयो नै अनि सैनिक ब्यबस्थापकीय कुरामा चुनौति पनि थपिएको छ ।
हामी जेरुसलेम पोष्टको समाचार उद्धृत गर्दै छौं, बिहिबार ह्याटजोर एयरबेसमा ५० मिलियन लिटर परेको र जस्ले एयरक्राफ्ट रनवे पूर्णत क्षतिग्रस्त बनाई अण्डरग्राउण्ड ह्यागंरमा समेत पानी पसेर ८ वटा एफ १९ बिमानहरु चुर्लुम्म डुबाएको खबर छ । यि बिमानहरु अब तत्कालै प्रयोगमा आउन सक्ने अवस्थामा छैनन ।

ह्यागंर भित्र १ दशमलव ५ मिटर भन्दा बढि पानी भरिएपछि धेरै मेकानीक्सहरुलाई चाँही उद्धार गरिएको थियो तर जहाजहरुलाई जोगाउन सकिएन । एकजना ईज्रेली एयर फोर्सका कमाण्डरले बताएको कुरा जेरुसलेम पोष्टले उद्धृत गरेको पाइयो ।
५ बजे बिहानसम्म सुख्खा भएको एयरवेस आधा घण्टा भित्र पोखरीमा परिवर्तन भइसकेको थियो, त्यहाँका सिमेन्टका भित्ताहरु पनि भत्कन थालेका थिए ।

ईज्रेली एयरफोर्सले यस घटनामा आफ्नो गल्ती स्वीकार गर्दै सम्बद्ध नेतृत्वलाई कारवाही गर्ने र यस्ते फेरि हुन नदिने बताएको छ । ४ वटा जहाजहरु पूर्णत क्षतिग्रस्त छ भनें ४ वटा जहाजहरुमा गम्भीर मर्मत गुर्नपर्ने भएको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर