Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

किन डुबे ८ वटा ईज्रेली फाइटर जेटहरु पानीमा ?

३ माघ २०७६, शुक्रबार १०:३०

एफ १६ सिरिजका फाइटर जेटहरु अमेरिकामा निर्माण भएका फ्यान्टम सिरिजका अति बिशिष्ट, महँगा अनि आकाशका राजा जहाजहरु मानिन्छन् । एसियाली देशहरुमा पाकिस्तान, ईज्रेल, कतार, साउदी लगायतका धेरै देशहरुले यी जेट खरिद गरेका छन् ।
निकै महँगा मानिने यि जेटहरु ईज्रेली सेनाको ह्यागंरमा ८ वटा एफ १६ सिरिजका जहाजहरु पानीले डुबेका छन् । ८ वटा यस्ता बिमान पानीमा चुर्लुम्म डुब्दा ईज्रेली सेनालाई खरबौंको घाटा त भयो नै अनि सैनिक ब्यबस्थापकीय कुरामा चुनौति पनि थपिएको छ ।
हामी जेरुसलेम पोष्टको समाचार उद्धृत गर्दै छौं, बिहिबार ह्याटजोर एयरबेसमा ५० मिलियन लिटर परेको र जस्ले एयरक्राफ्ट रनवे पूर्णत क्षतिग्रस्त बनाई अण्डरग्राउण्ड ह्यागंरमा समेत पानी पसेर ८ वटा एफ १९ बिमानहरु चुर्लुम्म डुबाएको खबर छ । यि बिमानहरु अब तत्कालै प्रयोगमा आउन सक्ने अवस्थामा छैनन ।

ह्यागंर भित्र १ दशमलव ५ मिटर भन्दा बढि पानी भरिएपछि धेरै मेकानीक्सहरुलाई चाँही उद्धार गरिएको थियो तर जहाजहरुलाई जोगाउन सकिएन । एकजना ईज्रेली एयर फोर्सका कमाण्डरले बताएको कुरा जेरुसलेम पोष्टले उद्धृत गरेको पाइयो ।
५ बजे बिहानसम्म सुख्खा भएको एयरवेस आधा घण्टा भित्र पोखरीमा परिवर्तन भइसकेको थियो, त्यहाँका सिमेन्टका भित्ताहरु पनि भत्कन थालेका थिए ।

ईज्रेली एयरफोर्सले यस घटनामा आफ्नो गल्ती स्वीकार गर्दै सम्बद्ध नेतृत्वलाई कारवाही गर्ने र यस्ते फेरि हुन नदिने बताएको छ । ४ वटा जहाजहरु पूर्णत क्षतिग्रस्त छ भनें ४ वटा जहाजहरुमा गम्भीर मर्मत गुर्नपर्ने भएको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी, यांगुन । म्यानमारकोे सेना र विद्रोहीबीच जारी हिंसामा एउटा सहरका आधाभन्दा बढी विस्थापित भएका छन् । पश्चिम म्यानमारको चीन

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

एजेन्सी, प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले योङवायोन आणविक क्षेत्रमा युरेनियमयुक्त भट्टी विस्तार गरेको स्याटलाईट तस्बिरमा देखिएको छ । उत्तरका पछिल्ला गतिविधिले