Lifestyle Portal
  •   १९ असार २०७९, आईतवार

अन्नपूर्ण क्षेत्रको हिमपहिरोमा परेर बेपत्ता पदयात्रीहरुको अवस्था अझै अज्ञात

४ माघ २०७६, शनिबार १९:३८

अन्नपूर्ण पदयात्राको कास्की जिल्लामा पर्ने देउराली क्षेत्रमा शुक्रवार शक्तिशाली हिमपहिरो परेको थियो, यसमा परेर ६ जना पदयात्रीहरु हराइरहेका छन् । ति ६ मध्य ४ जना कोरियाली अनि २ जना नेपाली भएको अनुमान छ । ति पलयात्रीहरुको अझैसम्म पत्ता लाग्न सकेको छैन यद्धपी प्रतिकुल मौसमका बाबजुद उद्धार कार्य भने जारी रहेको बताइन्छ ।

जनवरी १५ मा यि पदयात्रीहरुले पदयात्रा शुरु गरेको बताइन्छ । सामान्यतया ३ हजार फिट माथि हिँउदको समयमा पदयात्रा नगर्न सुझाव दिइने भएपनि यसरी जोखिम मोलेर कसरी र किन पर्यटकलाई जान दिइयो भन्ने बिषयमा चाँही सम्बन्धीत निकायको ध्यान जान जरुरी देखिन्छ ।

पोखराबाट प्रहरीका डिएसी राम कुमार केसी ले शुक्रवार नै प्रहरी उद्धार टोली देउरालीतर्फ गएको बताएका छन् यद्धपी अझैसम्म पदयात्रीहरुको पत्ता भनें लाग्न सकेको छैन । नेपाली २ जना गाइडहरुको पनि पहिचान खुल्न सकेको छैन भनें कोरियाली नागरीकहरुको पहिचान भनें खुलेको छ ।

देउराली माथि अझै ३ जना ताइवानिज र २ जना चिनिया पर्यटक पनि पदयात्राका लागि पुगिसकेको अपुष्ट खबर भएपनि यस कुराको पुष्टि र ति पदयात्रीहरुको अवस्थाका बारेमा जानकारी आइनसकेको अवस्था छ । यसरी हिमाली भेगमा हिँउदमा पदयात्रा गर्न अनुमती दिने अनि गएका पदयात्रीहरुको जानकारी पनि स्पष्ट अनि पूर्ण नहुनुमा सरकारी पक्ष अनि पदयात्रा ब्यबस्थापन एजेन्सीहरुको लापरवाही अनि बेवास्था स्पष्ट देखिन्छ । यसरी पदयात्रीहरु यतिका दिनसम्म हराएको अनि जानकारी अपुष्ट आएका खबरहरु अन्तराष्ट्रिय स्तरमा पुग्दा यस वर्षको नेपाल पर्यटन वर्षको लक्ष्यमा केहि असर पर्ला या नपर्ला सम्बन्धीत पक्षहरुले ख्याल राख्नु पर्ने देखिन्छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोग अन्तर्गत नेपालका विविध हितग्राही संस्थाहरुलाई ७५ वटा एम्बुलेन्स र १७ वटा विद्यालय बस उपहार प्रदान गरिएको

नेपालका लागि नवनियुक्त भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले आज राष्ट्रपति भवन, शितल निवासमा आयोजित एक समारोहमा सम्माननीय राष्ट्रपति श्रीमती विद्यादेवी भण्डारी

नेपालका लागि नव–नियुक्त भारतीय राजदूत महामहिम नवीन श्रीवास्तव आज काठमाडौं आइपुग्नुभएको छ । श्रीवास्तव करियर कूटनीतिज्ञ हुनुहुन्छ । काठमाडौं आउनु

१४ कोच र ५०० धार्मिक पर्यटक बोकेको श्री रामायण यात्रा “भारत गौरव” पर्यटक ट्रेन जुन २१ जुन २०२२ मा भारतको