इरानले आणविक हतियार बिकास गर्नेछैनः राष्ट्रपति रुहानी


इरानी राष्ट्रपति रुहानीले अब इरानले आणविक हतियार तर्फका कुराहरु सोच्दा पनि नसोच्ने बताएका छन् । यूरोपेली शक्तिहरुलाई सम्वोधन गर्दे उनले अमेरिकाले सन् २०१५ को आणविक हतियार सम्बन्धी सम्झौता तोडेको पनि बताएका छन् । रुहानीको वेबसाइटका अनुसार सन् २०१५ को सम्झौता अघि र पछि पनि इरानले कहिल्यै पनि आणविक हतियार बिकास नगरेको बताएका छन् । सन् २०१८ मा अमेरिकाले सम्झौता तोडेर पनि इरानमाथि गैरजिम्मेवारी रुपमा नाकाबन्दी लगाएको रुहानीले बताएका छन् । यस अभिव्यक्तिमा बारम्बार अमेरिकाले गल्ती गरेको भनिएको छ भने उनको सम्वोधन मूलतः यूरोपी राष्ट्रहरुप्रति लक्षित छ ।


फ्रान्सका राष्ट्रपतिले आफूलाई इरानमाथि पूर्ण बिश्वास रहेको बताँउदै इरानले आणविक हतियार बिकास नगर्ने कुरामा आफू ढुक्क भएको र इरानमाथिको नाकाबन्दीमा पूनरावोलोकन गरिनु पर्ने बताइसकेका छन् । अब हेरौं इरानमाथिको नाकाबन्दी कहिले समाप्त हुन्छ !


Loading comments...