Lifestyle Portal
  •   ३१ बैशाख २०७८, शुक्रबार

इरानले आणविक हतियार बिकास गर्नेछैनः राष्ट्रपति रुहानी

१० माघ २०७६, शुक्रबार ०८:३३

इरानी राष्ट्रपति रुहानीले अब इरानले आणविक हतियार तर्फका कुराहरु सोच्दा पनि नसोच्ने बताएका छन् । यूरोपेली शक्तिहरुलाई सम्वोधन गर्दे उनले अमेरिकाले सन् २०१५ को आणविक हतियार सम्बन्धी सम्झौता तोडेको पनि बताएका छन् । रुहानीको वेबसाइटका अनुसार सन् २०१५ को सम्झौता अघि र पछि पनि इरानले कहिल्यै पनि आणविक हतियार बिकास नगरेको बताएका छन् । सन् २०१८ मा अमेरिकाले सम्झौता तोडेर पनि इरानमाथि गैरजिम्मेवारी रुपमा नाकाबन्दी लगाएको रुहानीले बताएका छन् । यस अभिव्यक्तिमा बारम्बार अमेरिकाले गल्ती गरेको भनिएको छ भने उनको सम्वोधन मूलतः यूरोपी राष्ट्रहरुप्रति लक्षित छ ।


फ्रान्सका राष्ट्रपतिले आफूलाई इरानमाथि पूर्ण बिश्वास रहेको बताँउदै इरानले आणविक हतियार बिकास नगर्ने कुरामा आफू ढुक्क भएको र इरानमाथिको नाकाबन्दीमा पूनरावोलोकन गरिनु पर्ने बताइसकेका छन् । अब हेरौं इरानमाथिको नाकाबन्दी कहिले समाप्त हुन्छ !

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

दैलेख। गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो। तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश