Lifestyle Portal
  •   १४ माघ २०७८, शुक्रबार

इरानले आणविक हतियार बिकास गर्नेछैनः राष्ट्रपति रुहानी

१० माघ २०७६, शुक्रबार ०८:३३

इरानी राष्ट्रपति रुहानीले अब इरानले आणविक हतियार तर्फका कुराहरु सोच्दा पनि नसोच्ने बताएका छन् । यूरोपेली शक्तिहरुलाई सम्वोधन गर्दे उनले अमेरिकाले सन् २०१५ को आणविक हतियार सम्बन्धी सम्झौता तोडेको पनि बताएका छन् । रुहानीको वेबसाइटका अनुसार सन् २०१५ को सम्झौता अघि र पछि पनि इरानले कहिल्यै पनि आणविक हतियार बिकास नगरेको बताएका छन् । सन् २०१८ मा अमेरिकाले सम्झौता तोडेर पनि इरानमाथि गैरजिम्मेवारी रुपमा नाकाबन्दी लगाएको रुहानीले बताएका छन् । यस अभिव्यक्तिमा बारम्बार अमेरिकाले गल्ती गरेको भनिएको छ भने उनको सम्वोधन मूलतः यूरोपी राष्ट्रहरुप्रति लक्षित छ ।


फ्रान्सका राष्ट्रपतिले आफूलाई इरानमाथि पूर्ण बिश्वास रहेको बताँउदै इरानले आणविक हतियार बिकास नगर्ने कुरामा आफू ढुक्क भएको र इरानमाथिको नाकाबन्दीमा पूनरावोलोकन गरिनु पर्ने बताइसकेका छन् । अब हेरौं इरानमाथिको नाकाबन्दी कहिले समाप्त हुन्छ !

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

कामाडौं । नगर विकास कोषले उत्कृष्ट सेवाग्राहीलाई पुरस्कृत गर्ने भएको छ । कोषले एक सूचना प्रकाशित गदै आफ्नो ३४ औ

भारतको ७३ औं गणतन्त्र दिवसको अवसरमा भारतीय राजदूतावासको रक्षा प्रभागले ‘स्वतन्त्रताको अमृत महोत्सव – Azadi ka Amrit Mahotsav’ अन्तर्गतको कार्यक्रमको

भारत, नयाँ दिल्ली । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले भारतको १०० औं स्वतन्त्रता दिवस आउनु अघिसम्म सरकारले नव भारत बनाउने लक्ष्य

भारतीय राजदूतावास, काठमाडौंले मिति २०७८ पौष २६ गतेका दिन होटल र्‍याडिसनमा विश्व हिन्दी दिवसको आयोजना गर्यो । सन् १९७५ जनवरी