Lifestyle Portal
  •   १९ असार २०७९, आईतवार

राजकुमार चार्ल्सको इज्रेल भ्रमण

१० माघ २०७६, शुक्रबार २३:४२

जेरुसलेममा होलोकस्टको सम्झना दिवसमा सहभागी हुन बेलायतका राजकुमार चार्ल्स इज्रेल पुगेका छन् । आइतबार हुने अन्तराष्ट्रिय होलोकोस्ट सम्झना दिवसमा अश्विच डेथ क्याम्प लिवरेशन कार्यक्रममा राजकुमार सहभागी भएका छन् ।

होलोकास्ट भनेको सामान्य अर्थमा हिट्लर सेनाहरुले डेथ क्याम्पमा सामूहिक यहुदीहरुको हत्या भन्ने बुझिन्छ । जेरुसलेमको याद भ्यासेन्ट होलोकास्ट मेमोरियल घरमा विश्वभरका ४० भन्दा बढि देशका राष्ट्राध्यक्षहरुको सहभागीता हुनेछ । यसवर्ष होलोकास्टमा मारिएका यहुदी परिवारहरुको सम्झना बाहेक विश्वमा बढ्दो एन्टी सेमीटिस्ट अभियानको पनि छलफल गरिने बताइएको छ ।


पोल्याण्डमा अहिले नाजी सर्मथक सरकार भएकाले त्यहाँका राष्ट्रपतिलाई उनको यहुदीबिरुद्धको बक्तव्यका कारण यस कार्यक्रममा आउन निम्तो पठाइएन भने रुसका राष्ट्रपति पुटिनको सहभागिता यस कार्यक्रमको अर्को विशेष रौनक रह्यो । विश्वमा यहुदीहरु सर्वाधिक शक्तिशाली समूदाय हुन्, मध्यपूर्वको बिचमा आफ्नो इज्रेल राष्ट्र स्थापना गरेका यिनीहरुको देश इज्रेलको इतिहास र स्थापना दोश्रो विश्वयूद्ध पछि मात्र भएको हो । विश्वका सर्वाधिक ठूला कम्पनी, बैंक लगायत सकल ब्यवसायीहरु यहुदीको हातमा रहेको बताइन्छ भने अमेरिका लगायत पश्चिम यूरोपका अधिकांश देशहरुमा यहुदी प्रभाव अत्यन्त धेरै रहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको