Lifestyle Portal
  •   १ आश्विन २०७८, शुक्रबार

भारतमा कन्हैया कुमार पक्राउ लगत्तै केही बेरमैं रिहा

१६ माघ २०७६, बिहीबार १५:४३

जवाहरलाल बिश्वविधालयका छात्रसंघका पूर्व अध्यक्ष अनि भारतका चर्चित युवा नेता कन्हैया कुमारलाई आज भारतीय प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । उनी बिहारको बेतिया जिल्लाको भितिहरवा आश्रम भन्ने ठाँउमा संविधान बचाओ नागरीकता बचाओ भन्ने र्‍याली कार्यक्रमको उद्धघाटन गर्ने तयारीमा थिए । यो र्‍याली २९ फेब्रुअरीसम्म पटनाको गान्धी मैदानमा सकिने गरि तय गरिएको थियो तर कन्हैया कुमारलाई र्‍यालीको शुरु दिन नै पक्राउ गरिएको हो । पश्चिम चम्पारण प्रशासन अनुसार कन्हैया कुमारलाई यसरी सार्वजनिक कार्यक्रम गर्ने अनुमती दिइएको थिएन तर उनले कार्यक्रम गर्ने नै भएपछि प्रशासनले जबरजस्ती यिनलाई समातेको हो ।

कन्हैया कुमारलाई भड्कीलो भाषण गर्ने आरोप पनि छ, भर्खरै शरजील ईमामलाई सरकारलाई पक्राउ गरे पनि अनुराग ठाकुरलाई चाँही किन पक्राउ गर्न नसकेको भनी कन्हैयाले दिएको भाषण भाइरल भएको थियो । यिनी हाकाहाकी केन्द्रिय सरकारको आलोचना गर्न सक्ने यूवा नेता हुन् । यिनलाई नागरीकता संशोधन ऐनका बिषयमा अनावश्यक बोलेर “बलेको आगोमा तेल थपेको” आरोप लगाएको पाइन्छ । केहि समय पक्राउ गरेर हिरासतमा राखेपछि कन्हैयालाई प्रशासनले रिहा गरेको छ । यिनको पक्राउ पछि नागरीकता बिधेयक बिरुद्धको र्‍याली पूर्णरुपमा बन्द भएको बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

एजेन्सी, प्योङयाङ, ३० भदौ उत्तर कोरियाले दुई ओटा ब्यालेस्टिक मिसाइल प्रहार गरेको छ । उत्तर कोरियाले पूर्वी सागरमा ती मिसाइल

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ

एजेन्सी, बेइजिङ । चीनमा पछिल्लो समय विद्यालयबाट कोरोना संक्रमण फैलिएको पाइएको छ । फुजियान प्रान्तको एक प्राथमिक विद्यालयबाट संक्रमण फैलिएको