Lifestyle Portal
  •   २५ बैशाख २०७८, शनिबार

भारतमा कन्हैया कुमार पक्राउ लगत्तै केही बेरमैं रिहा

१६ माघ २०७६, बिहीबार १५:४३

जवाहरलाल बिश्वविधालयका छात्रसंघका पूर्व अध्यक्ष अनि भारतका चर्चित युवा नेता कन्हैया कुमारलाई आज भारतीय प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । उनी बिहारको बेतिया जिल्लाको भितिहरवा आश्रम भन्ने ठाँउमा संविधान बचाओ नागरीकता बचाओ भन्ने र्‍याली कार्यक्रमको उद्धघाटन गर्ने तयारीमा थिए । यो र्‍याली २९ फेब्रुअरीसम्म पटनाको गान्धी मैदानमा सकिने गरि तय गरिएको थियो तर कन्हैया कुमारलाई र्‍यालीको शुरु दिन नै पक्राउ गरिएको हो । पश्चिम चम्पारण प्रशासन अनुसार कन्हैया कुमारलाई यसरी सार्वजनिक कार्यक्रम गर्ने अनुमती दिइएको थिएन तर उनले कार्यक्रम गर्ने नै भएपछि प्रशासनले जबरजस्ती यिनलाई समातेको हो ।

कन्हैया कुमारलाई भड्कीलो भाषण गर्ने आरोप पनि छ, भर्खरै शरजील ईमामलाई सरकारलाई पक्राउ गरे पनि अनुराग ठाकुरलाई चाँही किन पक्राउ गर्न नसकेको भनी कन्हैयाले दिएको भाषण भाइरल भएको थियो । यिनी हाकाहाकी केन्द्रिय सरकारको आलोचना गर्न सक्ने यूवा नेता हुन् । यिनलाई नागरीकता संशोधन ऐनका बिषयमा अनावश्यक बोलेर “बलेको आगोमा तेल थपेको” आरोप लगाएको पाइन्छ । केहि समय पक्राउ गरेर हिरासतमा राखेपछि कन्हैयालाई प्रशासनले रिहा गरेको छ । यिनको पक्राउ पछि नागरीकता बिधेयक बिरुद्धको र्‍याली पूर्णरुपमा बन्द भएको बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

जावलाखेल ग्रुप अफ इन्डस्ट्रिजका संस्थापक अध्यक्ष विजयकुमार शाहले कोभिड-१९ विरुद्ध लड्न काभ्रेस्थित धुलिखेल अस्पताललाई एक करोड ३५ लाख रुपैयाँ दिने

ढाका । बङ्गलादेश मुक्तियोद्धा मञ्चले बुधबार यहाँ चिनियाँ दूतावासको अगाडि एक मानव श्रृंखलाको विरोध प्रदर्शनको आयोजना गरेको छ एस आलम

काठमाडौं । जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले उपत्यकामा जारी निषेधाज्ञाका क्रममा घरबाहिर निस्कनुपर्ने भएमा त्यसमा सहजीकरण गर्न थप व्यवस्था गरेको छ

काठमाडौँ– पूर्वरानी कोमलराज्य लक्ष्मी शाहलाई आईसीयूबाट वार्डमा सारिएको छ। कोरोनाभाइरसको संक्रमण भएपछि पूर्वरानी शाहलाई थापाथलीस्थित नर्भिक अस्पताल उपचार भइरहेको छ