Lifestyle Portal
  •   १९ असार २०७९, आईतवार

भारतमा कन्हैया कुमार पक्राउ लगत्तै केही बेरमैं रिहा

१६ माघ २०७६, बिहीबार १५:४३

जवाहरलाल बिश्वविधालयका छात्रसंघका पूर्व अध्यक्ष अनि भारतका चर्चित युवा नेता कन्हैया कुमारलाई आज भारतीय प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । उनी बिहारको बेतिया जिल्लाको भितिहरवा आश्रम भन्ने ठाँउमा संविधान बचाओ नागरीकता बचाओ भन्ने र्‍याली कार्यक्रमको उद्धघाटन गर्ने तयारीमा थिए । यो र्‍याली २९ फेब्रुअरीसम्म पटनाको गान्धी मैदानमा सकिने गरि तय गरिएको थियो तर कन्हैया कुमारलाई र्‍यालीको शुरु दिन नै पक्राउ गरिएको हो । पश्चिम चम्पारण प्रशासन अनुसार कन्हैया कुमारलाई यसरी सार्वजनिक कार्यक्रम गर्ने अनुमती दिइएको थिएन तर उनले कार्यक्रम गर्ने नै भएपछि प्रशासनले जबरजस्ती यिनलाई समातेको हो ।

कन्हैया कुमारलाई भड्कीलो भाषण गर्ने आरोप पनि छ, भर्खरै शरजील ईमामलाई सरकारलाई पक्राउ गरे पनि अनुराग ठाकुरलाई चाँही किन पक्राउ गर्न नसकेको भनी कन्हैयाले दिएको भाषण भाइरल भएको थियो । यिनी हाकाहाकी केन्द्रिय सरकारको आलोचना गर्न सक्ने यूवा नेता हुन् । यिनलाई नागरीकता संशोधन ऐनका बिषयमा अनावश्यक बोलेर “बलेको आगोमा तेल थपेको” आरोप लगाएको पाइन्छ । केहि समय पक्राउ गरेर हिरासतमा राखेपछि कन्हैयालाई प्रशासनले रिहा गरेको छ । यिनको पक्राउ पछि नागरीकता बिधेयक बिरुद्धको र्‍याली पूर्णरुपमा बन्द भएको बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको