Lifestyle Portal
  •   २९ बैशाख २०७८, बुधबार

कमेडियन काम्राको उडान प्रतिबन्ध बिषयमा एयर इन्डीगोका पाइलटको पत्र

१७ माघ २०७६, शुक्रबार १५:५८

भारतमा सरकारपक्ष संग अत्यन्त निकट मानिएका पत्रकार अर्नब गोस्वामी भारतीय पत्रकारिता अनि पहुँचमा निकै अब्बल मानिन्छन् । अर्नब गोस्वामी लाई बिरोध गरेको आरोप लागेका कमेडियन काम्रालाई भारतका केहि बिमनसेवाहरुले प्रतिबन्ध लगाएको समाचारले निकै चर्चा पाइरहेको छ, यस अघि अर्नव गोस्वामीको टिभी कार्यक्रमको बिरोध गर्ने अर्को एउटा च्यानललाई नै अर्नवले सरकारमार्फत बन्द गराइदिएका थिए ।

मुम्बई लखनउ फ्याइटका कमाण्ड गर्ने क्याप्टेन रोहित मटेटीले काम्राका बिषयमा लेखेको पत्रले अहिले निकै चर्चा पाइरहेको छ । उनका अनुसार काम्राले गोस्वामीलाई गरेको जस्तो सुकै ब्यवहार भएतापनि काम्रालाई उडानका लागि अयोग्य ठानिने उडान कर्मचारीको कुनै अधिकार रहदैन । उडान पूर्वका कुराहरुमा बनाइने सूचीका आधारमा रोहितले इण्डीगोलाई लेखेको पत्रमा काम्राले गोस्वामीलाई गरेको ब्यवहारका आधारमा उनीमाथि उडान प्रतिबन्ध लगाउन नमिल्ने बताएका छन् । काम्राले बताएका विवरणहरु र रोहितका विवरणहरु मेल खान गएका छन्, काम्राले पनि पटक पटक उडानमा आफूलाई प्रतिबन्ध नलगाउन क्रु मेम्बरलाई अनुरोध गरेको बताएका थिए, रोहितका अनुसार पनि उडानमा काम्रालाई रोक्ने कुनै आधार भने इण्डीगो बिमानसेवासँग थिएन ।

चर्चित भारतीय स्ट्याण्ड अप कमेडियन काम्रालाई भारतिय विमानसेवाद्वारा उडान प्रतिबन्ध

मुम्बईस्थित ‘द रिपब्लिक टिभीको कार्यालय अगाडी’ कुनाल काम्रा । तस्वीर उनको ट्वीटरबाट (@kunalkamra88)

पाइलट रोहित माटिटिले इण्डीगोका चिफ पाइलट राहुल पाटिललाई यस पत्र लेखेका थिए । मेरो बिमानसेवाले केवल सामाजिक सञ्जालका पोष्टहरुका आधारमा निर्णय लिएको मा म दुख्खी छु किनभनें म त्यस जहाजको क्याप्टेन नै भएको भए पनि मलाई भनें बिमानसेवाले केहि सोधेन । काम्राले पटक पटक माफी मागे र उनको ब्यवहार पनि बिमानको आचरण प्रभावित गर्ने र नियम तोड्ने खाले थिएन ।

इण्डीगो लगायत अन्य गो एयर, एयर इण्डीया अनि स्पाइस जेटले पनि ६ महिनासम्म काम्रालाई प्रतिबन्ध लगाएका र यस्मा नागरीक उड्ययन मन्त्री हरदीप पुरीको पनि संलग्नता थियो । पाइलट रोहितको यस पत्रले सबै विमानसेवा अनि मन्त्रीलाई नै पनि समान्य कुराको अनावश्यक राजनितिकिकरणको आरोप लागेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर

स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्यामन्त्री हृदयेश त्रिपाठीले कोभिड–१९ को रोकथाम, उपचार र नियन्त्रणका लागि नयाँ कदम आवश्यक रहेको बताएका छन्। मन्त्रालयले मंगलबार

काठमाडौं । मौजुदा संकट निवारणका निम्ति जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद् अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईले सर्वदलीय सरकार गठनको अवधारणा अघि

काठमाडाैं । कोरोना भाइरसको महामारी नियन्त्रण गर्न नेपालमा अन्तर्राष्ट्रिय हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध आउँदो जेठ १७ गते सम्म लम्बिएको छ ।