Lifestyle Portal
  •   १ आश्विन २०७८, शुक्रबार

भारत केवल हिन्दुहरुको देश हो भन्दै गोली चलाएका एक युवा

२२ माघ २०७६, बुधबार ०७:४१

भारतमा नागरीकता शंशोधन बिधेयकको आगमन संगै धेरै बिरोध अनि धर्नाहरु भइरहेका छन्, यि बिरोधहरु भारत भित्र अनि भारत बाहिर पनि निकै चर्को रुपमा भइरहेका छन् भनें आधूनिक भारतमा धर्मपरोक्ष बिवादहरु पनि आइरहेको पाइन्छ ।
केहि दिनअघि मा दिल्लीमा नागरीकता बिधेयकको बिरोधमा भएको एउटा सभामा एकजना किशोरले बन्दुक चलाए, उनी नागरीकता बिधेयकको समर्थनमा रहेको र गैरहिन्दुहरुको सभा भएका कारणले आफुले नागरीकता बिधेयक बिरुद्धको र्यालीमा गोली चलाएको बताएका थिए ।

नयाँ दिल्लीको सहिन बाग चाँही यस बिधेयकको बिरोध गर्ने मुख्य थलो भएको छ यद्धपि यहि थलोमा केहि दिन अघि एकजना किशोरले बन्दुक चलाए तर कसैलाई गोली भनें लागेन । नागरीकता बिधेयकले भारतको संविधानको मर्मम रहेको धर्म निरपेक्षता माथि कुठाराघात गर्दे मुसलमान समुदायलाई बिभेद गरेको आरोप छ ।

सहिन बागमा नै महिलाहरुको मात्र बिरोध सभा चलिरहँदा एकजना किशोरले भारत केवल हिन्दुहरुको देश हो र हिन्दुत्वको बिरोध गर्ने कसैलाई पनि नछाड्ने भन्दै गोली चलाएका थिए । यस्ता जडसुत्रवादी युवाहरुको धर्मप्रतिको भड्काउ ब्यवहारले भारतलाई थप धार्मिक द्धन्दमा लाने त हैन भन्ने तर्क पनि छ । कपिल गुज्जर नाम गरेका यि किशोरले गोली चलाउन अगाडि जय श्री राम भनी कराएका थिए अनि त्यसपछि भारत केवल हिन्दुहरुको देश हो भनी गोली चलाएका थिए । दिल्ली बाहिरका दल्लापुरा गाँउका यि गुज्जरलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ

नेपालका ललितपुर, नुवाकोट, रसुवा र धादिङ्ग जिल्लामा १४ वटा सांस्कृतिक सम्पदा परियोजना तथा ललितपुर, रसुवा, नुवाकोट, सिन्धुपाल्चोक, रामेछाप, दोलखा, गुल्मी,

काठमाडौँ, न्यूजकारखाना । प्रहरी महानिरीक्षक शैलेश थापा क्षेत्रीले काठमाडौं महानगरपालिका-१ नक्सालस्थित नन्दीकेश्वर बगैँचा नारायणचौरमा बुधबार वृक्षरोपण गर्नुभएको छ । राष्ट्र