Lifestyle Portal
  •   ६ आश्विन २०७८, बुधबार

बन्दुक र भाइरस दुबैको डर

५ चैत्र २०७६, बुधबार १६:०९

विश्व स्वास्थ संगठनले उत्तरपश्चिमी सिरियाका ठाँउहरुमा कोरोना भाइरसको जाँच गर्ने भएको छ । गतवर्ष सिरियाको युद्धको १० सौं वर्ष पुरा भएको छ, यस दौरान त्यहाँका लाखौ मान्छेहरुको मृत्यु अनि करोडौ सिरियनहरु तेश्रो मुलुकहरुमा शरण लिन पुगिसकेका छन् ।
उत्तरपश्चिम सिरियाको इदलीव क्षेत्र त झन सबै देश अनि उनीहरुले श्रृजना गरेका बिद्रोही फोर्सहरुको क्रिडास्थल नै भएको छ । त्यहाँ लाखौका संख्यामा सिरियनहरु क्याम्पहरुमा बसिरहेका छन्, त्यहाँ कोरोना फैलिएमा क्षणभरमा नै महामारी हुने जगजाहेर छ । इललीवमा त आधा भन्दा कम स्वास्थ केन्द्र र अस्पतालहरु पनि सञ्चालनमा छैनन, कहिले अमेरिकी त कहिले रुसी अनि फ्रान्सेली युद्ध विमानहरुले त्यहाँका अस्पतालमा निशाना गरेर बिध्वशं गरेका हुन् र बाँकी अस्पतालहरु त बिद्रोही फोर्सले नै मोर्टार हानेर उडाएका हुन् ।

सिरियनहरु बन्दुक र बारुदको भयमा त सँधै थिए अब नयाँ भय कोरोना संक्रमणको भयले उनीहरुलाई सताएको छ । आकाश खुल्ला भएको दिन सिरियनहरु झनै डराँउदछन्, त्यस्ता दिन आकाशमा फाइटर जेटहरु आएर उनीहरुको ठाँउमा निशाना बनाएर गोली र बम प्रहर गर्दछ । सिरियनहरु जिवनसंग आक्रान्त भइसकेका छन्, नयाँ भयको अध्याय बअ कोरोनाले थपेको छ ।

यसै परिवेशमा विश्व स्वास्थ संगठनले अब त्यहाँ कोभीड १९ को जाँच गर्ने भएको छ, सिरियनहरुको आँखामा पानी छैन, अब हेरौं उनीहरुमा बन्दुक र भाइरस दुबैको भयले कस्तो परिवेश निम्त्याउने हो ?

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी, प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले योङवायोन आणविक क्षेत्रमा युरेनियमयुक्त भट्टी विस्तार गरेको स्याटलाईट तस्बिरमा देखिएको छ । उत्तरका पछिल्ला गतिविधिले

एजेन्सी, काठमाण्डौ । चीनले अमेरिका, बेलायत र अस्ट्रेलियाबीचको एतिहासिक परमाणु सम्झौताको निन्दा गर्दै त्यसले क्षेत्रीय शान्ति र स्थायित्वलाई कमजोर पार्ने

आम्सटर्डम, एजेन्सी । अफगास्तिानको मामिलामा विवाद बढेपछि नेदरल्यान्डकी विदेशमन्त्री सिग्रिड कागले राजीनामा दिएकी छिन् । अफगान उथलपुथलपछि पदबाट राजीनामा दिने

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले