Lifestyle Portal
  •   ३० श्रावण २०७९, सोमबार

बन्दुक र भाइरस दुबैको डर

५ चैत्र २०७६, बुधबार १६:०९

विश्व स्वास्थ संगठनले उत्तरपश्चिमी सिरियाका ठाँउहरुमा कोरोना भाइरसको जाँच गर्ने भएको छ । गतवर्ष सिरियाको युद्धको १० सौं वर्ष पुरा भएको छ, यस दौरान त्यहाँका लाखौ मान्छेहरुको मृत्यु अनि करोडौ सिरियनहरु तेश्रो मुलुकहरुमा शरण लिन पुगिसकेका छन् ।
उत्तरपश्चिम सिरियाको इदलीव क्षेत्र त झन सबै देश अनि उनीहरुले श्रृजना गरेका बिद्रोही फोर्सहरुको क्रिडास्थल नै भएको छ । त्यहाँ लाखौका संख्यामा सिरियनहरु क्याम्पहरुमा बसिरहेका छन्, त्यहाँ कोरोना फैलिएमा क्षणभरमा नै महामारी हुने जगजाहेर छ । इललीवमा त आधा भन्दा कम स्वास्थ केन्द्र र अस्पतालहरु पनि सञ्चालनमा छैनन, कहिले अमेरिकी त कहिले रुसी अनि फ्रान्सेली युद्ध विमानहरुले त्यहाँका अस्पतालमा निशाना गरेर बिध्वशं गरेका हुन् र बाँकी अस्पतालहरु त बिद्रोही फोर्सले नै मोर्टार हानेर उडाएका हुन् ।

सिरियनहरु बन्दुक र बारुदको भयमा त सँधै थिए अब नयाँ भय कोरोना संक्रमणको भयले उनीहरुलाई सताएको छ । आकाश खुल्ला भएको दिन सिरियनहरु झनै डराँउदछन्, त्यस्ता दिन आकाशमा फाइटर जेटहरु आएर उनीहरुको ठाँउमा निशाना बनाएर गोली र बम प्रहर गर्दछ । सिरियनहरु जिवनसंग आक्रान्त भइसकेका छन्, नयाँ भयको अध्याय बअ कोरोनाले थपेको छ ।

यसै परिवेशमा विश्व स्वास्थ संगठनले अब त्यहाँ कोभीड १९ को जाँच गर्ने भएको छ, सिरियनहरुको आँखामा पानी छैन, अब हेरौं उनीहरुमा बन्दुक र भाइरस दुबैको भयले कस्तो परिवेश निम्त्याउने हो ?

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास