Lifestyle Portal
  •   ७ माघ २०७९, शनिबार

बन्दुक र भाइरस दुबैको डर

५ चैत्र २०७६, बुधबार १६:०९

लोकप्रिय

विश्व स्वास्थ संगठनले उत्तरपश्चिमी सिरियाका ठाँउहरुमा कोरोना भाइरसको जाँच गर्ने भएको छ । गतवर्ष सिरियाको युद्धको १० सौं वर्ष पुरा भएको छ, यस दौरान त्यहाँका लाखौ मान्छेहरुको मृत्यु अनि करोडौ सिरियनहरु तेश्रो मुलुकहरुमा शरण लिन पुगिसकेका छन् ।
उत्तरपश्चिम सिरियाको इदलीव क्षेत्र त झन सबै देश अनि उनीहरुले श्रृजना गरेका बिद्रोही फोर्सहरुको क्रिडास्थल नै भएको छ । त्यहाँ लाखौका संख्यामा सिरियनहरु क्याम्पहरुमा बसिरहेका छन्, त्यहाँ कोरोना फैलिएमा क्षणभरमा नै महामारी हुने जगजाहेर छ । इललीवमा त आधा भन्दा कम स्वास्थ केन्द्र र अस्पतालहरु पनि सञ्चालनमा छैनन, कहिले अमेरिकी त कहिले रुसी अनि फ्रान्सेली युद्ध विमानहरुले त्यहाँका अस्पतालमा निशाना गरेर बिध्वशं गरेका हुन् र बाँकी अस्पतालहरु त बिद्रोही फोर्सले नै मोर्टार हानेर उडाएका हुन् ।

सिरियनहरु बन्दुक र बारुदको भयमा त सँधै थिए अब नयाँ भय कोरोना संक्रमणको भयले उनीहरुलाई सताएको छ । आकाश खुल्ला भएको दिन सिरियनहरु झनै डराँउदछन्, त्यस्ता दिन आकाशमा फाइटर जेटहरु आएर उनीहरुको ठाँउमा निशाना बनाएर गोली र बम प्रहर गर्दछ । सिरियनहरु जिवनसंग आक्रान्त भइसकेका छन्, नयाँ भयको अध्याय बअ कोरोनाले थपेको छ ।

यसै परिवेशमा विश्व स्वास्थ संगठनले अब त्यहाँ कोभीड १९ को जाँच गर्ने भएको छ, सिरियनहरुको आँखामा पानी छैन, अब हेरौं उनीहरुमा बन्दुक र भाइरस दुबैको भयले कस्तो परिवेश निम्त्याउने हो ?

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा