Lifestyle Portal
  •   ३१ बैशाख २०७८, शुक्रबार

अमेरिकामा ३५००० बढिको कोरोना संक्रमणले मृत्यु

५ बैशाख २०७७, शुक्रबार १९:०६

शुक्रवारको दिनको ताजा तथ्याकं यहाँ प्रस्तुत गर्दै छौ, अमेरिकामा कोभिड १९ संक्रमणको संख्या ६६७००० जना नाघेको छ भने मृतकहरुको संख्याले पनि यसैसाथ ३५००० नाघेको छ । गत हप्ता मात्र अमेरिकामा ५२ लाख अमेरिकीहरुले बेरोजगार भत्ताका लागि आवेदन दिएका छन् र यस्का साथै कोरोना कहरमा अमेरिकामा बेरोजगार हुनेको संख्या २ करोड २० लाख बढि भइसकेको छ । अहिलेको तथ्याकं हेर्दा अमेरिकामा हरेक ७ जना कामदारमध्य एक कामदार बेरोजगार छन् । ट्रम्प प्रशासनको शुरुमा निकै बिरोध भएपनि ट्रम्पको आँट, नेतृत्व अनि कदमहरुको एैक्वद्धताका लागि अहिले समर्थन र सहयोगका नाराहरु अमेरिकीहरुमा गुञ्जीन थालेको पनि छ ।

विश्वभरिमा करिब २१ खाल २२ हजार मान्छेहरु कोरोना संक्रमीत भइसकेका छन् भने १ लाख ४५ हजार मान्छेहरुको मृत्यु भइसकेको छ । धेरै देशहरुले लकडाउन अवधि बढाएका बढाएकै छन्, यी देशहरुमा बेलायत र क्यानडाजस्ता बिकसित देशहरु पनि पर्दछन् ।
चीनले पनि यस वर्षको पहिलो क्वाटरमा आफ्नो अर्थतन्त्र ६ दशमलव ८ प्रतिशतले संकुचित भएको बताएको छ, यो चीनको पछिल्लो ४४ वर्षको सबैभन्दा धेरै अर्थतन्त्रको संकुचन हो ।

कोरोना कहरमा जेलभित्र झनै संक्रमणको संभावना भएपछि म्यानमारले २५००० बन्दीलाई रिहा नै गरिएिको छ । अमेरिकी राष्ट्रपतिले जनताहरुको लकडाउनमा भएका समस्यालाई मध्यनजरमा राख्दै सुरक्षित तवरले केहि आवागमन र बजारमा खुल्लापना ल्याउने कि भन्ने सोच भएको पनि जनाएका छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

दैलेख। गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो। तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश