Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

संक्रमणरहित वीरगञ्ज अभियानमा जि.पि. कोईराला फाउण्डेशनको सराहनीय कार्य

७ बैशाख २०७७, आईतवार १४:४३

लोकप्रिय

वीरगञ्ज ०७ बैशाख । कोभिड १९ अर्थात कोरोना भाईरसले विश्व नै आक्रान्त भईसकेको छ । विश्वमा महामारीको रुपमा फैलि रहेको रोगका कारण लाखौं विरामी भएका छन भने झण्डै डेढ लाखले ज्यान गुमाई सकेकाछन् ।

नेपालपनि यस रोगको प्रभावबाट अछुतो रहेनछ । नेपाल सरकारले नेपाली जनताका लागि ०७६ चैत्र ११ गते देखि लकडाउन निषेधाज्ञा जारी गरेको छ ।

जि.पि. कोईराला फाउण्डेशन पर्साले आफनो समाजिक उत्तरदायित्वलाई मन्न गर्दै पहिलो चरणको सेनेटाईजेशन कार्यक्रम सफलताका साथ सकाएको छ ।

कोरोना भाईरसले जनतामा संक्रास फैलिरहेको बेला जी.पी.कोईराला फाउण्डेशन पर्साले वीरगञ्ज महानगरपालिकाको ३२ वटै वडाहरुमा सोडियम हाईपोक्लोराईट नामक सर्फेस सेनिटाईजर छर्किने र्कायको पहिलो चरणको कार्य सफल भएको छ ।

पहिलो चरणमा गिरिजा प्रसाद कोईराला फाउण्डेशन पर्साले वीरगंजको विभिन्न वडा १,२,३,४,५,६,७,र८ नं वडाहरुलाई विसंक्रमित गरी सकेको छ । नेपालमा आईलागेको यस्तो विपदको बेला हरेक नेपाली नागरिकले आफनो स्तरबाट नेपाल सरकारलाई साथ र सहयोग दिने कुरा रहेको बताउँदै फाउण्डेशन पर्साका अध्यक्ष मोहम्मद सहाबुद्दिनले गिरिजा प्रसाद कोईराला फाउण्डेशन पर्साले आफनो समाजिक उत्तरदायित्वलाई मन्न गर्दै वीरगञ्जको विभिन्न वडाहरुलाई सेनेटाईज गरि सकेको बताएका छन् ।

वीरगञ्ज महानगर पालिकाको वडा नं २ छपकैंयामा ३ जना भारतियहरुमा कोरोना रोग पुष्टि भएपछि वीरगञ्ज सन्त्रासको अवस्थामा रहेको छ । वीरगञ्जका ३ वटा वडाहरु शिल समेत गरिएको छ भने सयौंजनाको कोरोना रेपिड टेस्ट समेत गरिएको छ ।

सेनिटाईजेशन र्कायक्रम आज वीरगञ्जको १,२,३,४,५,६,७,८ नं वडाहरुमा सेनिटाईजेशन गरिएको छ भने वीरगञ्जको ३२ वटै वडाहरुमा सेनेटाईज गर्ने फाउण्डेशन पर्साका सदस्य मनोज राउत कुर्मीले बताएका छन । सेनेटाईजेशन गर्ने वडा नं ३ का फाउण्डेशन अध्यक्ष सदिप केवट, शेख सागिर, कृष्ण ओझा, रुस्तम मंसुरी, वहाब अंसारी, जाकिर अंसारी, मुत्र्तुजा मंसुरी रहेको फाउण्डेशन पर्साका सचिव धिरज कुमार गुप्ताले जानकारी गराए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भक्तपुर, १७ पुस: अङ्ग्रेजी नयाँ वर्ष, २०२३ को पहिलो दिन । भक्तपुरका प्रमुख गन्तव्य मानिएका पर्यटकीयस्थल नगरकोटदेखि रानीकोटसम्मका होटल स्वदेशी

“आमा मलाई हुर्काउनु भो, पढाउनु भो, माया दिनुभयो । अब म हजुरको सधैँ सेवा गर्छु है” भन्दै नारायणी नमूना मावि

खजुरा, १५ पुस : निकै तामझामका साथ नेपालगञ्जको ऐतिहासिक पर्यटकीय ताल रानीतलाउलाई सञ्चालनमा ल्याइए पनि अहिले संरक्षणको अभावमा पुनः जीर्ण

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत