Lifestyle Portal
  •   २२ माघ २०७९, आईतवार

साउदी अरबमैं हराएकी राजकुमारीको याचना

८ बैशाख २०७७, सोमबार ०८:३८

लोकप्रिय

वर्षौदेखि हराएकी भनिएकी साउदी अरबकी एक राजकुमारीले अकास्मात बिहिवार एउटा अपिल मार्फत आफूलाई कारागारबाट रिहा गर्नका लागि काका राजा सलमान र काकाका छोरा राजकुमार बिन सलमानलाई आग्रह गरेकी छिन । राजकुमारीको नाम बस्मत बिन्त साउत बिन अल्लुलाज अल साउद साउदी अरबकी जानेमाने मानव अधिकार अभियन्ता थिइन, सन् २०१८ मा साउदी अरबबाट स्वीजरल्याण्डका लागि भाग्न आँटेकी भनिएकी राजकुमारी त्यसपश्चात हराएकी थिइन ।

राजधानी रिहाद भन्दा उत्तर तर्फको अल हेयर कारागारमा आफू र आफ्नी छोरीलाई पनि बन्धक बनाएर बिना कुनै अपराध राखिएको राजकुमारी बस्मतको ट्वीटर अकाउण्टमा पोष्ट गरिएको छ । साउदीका दोस्रो राजा अव्दुल्लालिजकी ५६ वर्षिय राजकुमारीले राजपरिवार समक्ष आफ्नो रिहाइका लागि माग गरेकी छिन् । यिनको स्वास्थ पनि दैनिक खराब हुँदै गएको र जीवनमरणको संघारमा पुगेको पनि बताइएको छ ।

सन् २०१८ मा बिबिसीलाई राजकुमारीले दिएकी अन्तरवार्तामा साउदी अरबले यमनमा सैनिक हमला रोक्नुपर्ने तर्क दिएकी थिइन, समयसमयमा साउदी अरबको शाषन संरचनामा सुधारका कुरा गर्ने यिनले त्यहाँको संवैधानीक संरचनाको पूनरावलोकन गर्ने तर्क दिएपछि यिनी साउदी शासकहरुको आँखाको तारो बनेकी थिइन ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा