Lifestyle Portal
  •   २१ असार २०७९, मंगलवार

साउदी अरबमैं हराएकी राजकुमारीको याचना

८ बैशाख २०७७, सोमबार ०८:३८

वर्षौदेखि हराएकी भनिएकी साउदी अरबकी एक राजकुमारीले अकास्मात बिहिवार एउटा अपिल मार्फत आफूलाई कारागारबाट रिहा गर्नका लागि काका राजा सलमान र काकाका छोरा राजकुमार बिन सलमानलाई आग्रह गरेकी छिन । राजकुमारीको नाम बस्मत बिन्त साउत बिन अल्लुलाज अल साउद साउदी अरबकी जानेमाने मानव अधिकार अभियन्ता थिइन, सन् २०१८ मा साउदी अरबबाट स्वीजरल्याण्डका लागि भाग्न आँटेकी भनिएकी राजकुमारी त्यसपश्चात हराएकी थिइन ।

राजधानी रिहाद भन्दा उत्तर तर्फको अल हेयर कारागारमा आफू र आफ्नी छोरीलाई पनि बन्धक बनाएर बिना कुनै अपराध राखिएको राजकुमारी बस्मतको ट्वीटर अकाउण्टमा पोष्ट गरिएको छ । साउदीका दोस्रो राजा अव्दुल्लालिजकी ५६ वर्षिय राजकुमारीले राजपरिवार समक्ष आफ्नो रिहाइका लागि माग गरेकी छिन् । यिनको स्वास्थ पनि दैनिक खराब हुँदै गएको र जीवनमरणको संघारमा पुगेको पनि बताइएको छ ।

सन् २०१८ मा बिबिसीलाई राजकुमारीले दिएकी अन्तरवार्तामा साउदी अरबले यमनमा सैनिक हमला रोक्नुपर्ने तर्क दिएकी थिइन, समयसमयमा साउदी अरबको शाषन संरचनामा सुधारका कुरा गर्ने यिनले त्यहाँको संवैधानीक संरचनाको पूनरावलोकन गर्ने तर्क दिएपछि यिनी साउदी शासकहरुको आँखाको तारो बनेकी थिइन ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको