Lifestyle Portal
  •   ११ आश्विन २०७८, सोमबार

यसरी हेर्न सकिनेछ मिस वर्ल्डकाे आजको फाइनल

२२ मंसिर २०७५, शनिबार १७:२६

मंसिर २२, काठमाण्डौ । अाज डिसेम्बर ८ अर्थात मिस वर्ल्डकाे फाइनल विश्नभरकाे नजर चिनमा हुने छ । अन्य देशका नागरीकहरूलाइ जस्तै अाजकाे दिन देश बिदेशमा रहेका सबै नेपालीका लागि पनि उत्सुकता र काैतुहलताकाे दिन हाे । नहाेस पनि कसरी अाफ्नाे देशकाे चेली त्याे ठुलाे मंचमा पुगेर देशलाइ चिनाइरहेकि छन । देशकाे झण्डा फर्फराइ रहेकि हुनेछन । र मिस वर्ल्ड बनेर देशकाे नाम संसारभर चिनाउने सुनाैलाे अवसर छ मसि नेपाल २०१८ शृङ्खला खतिवडालाइ । यदि उनले मिस वर्बिल्देडकाे ताज पहिरिन सफल भइन भने संसारमा हरेक कुनामा रहेका सबै नेपालीहरूमा उत्साह छाउनेछ ।

अर्काे खुसिकाे कुरा त याे पनि छ कि अाफ्नाे ट्यालेन्ट देखाउदै मिस वर्ल्ड बन्ने लाइनमा रहेका केहि सुन्दरीहरू मध्य नेपालकि शृङ्खला खतिवडा पनि मुख्य दाबेदार बनेर उभिएकि छन । यतिबेला नेपालका साेसल मिडिया, पत्रपत्रिका र टेलिभिजनमा मात्र हाेइन संसारका धेरै ठाउमा उनकाे चर्चा भइरहेकाे छ । त्यतिमात्र हाेइन मिस वर्ल्डमा दिइने ५ वटा फास्ट ट्रयाक अन्तरगतकाे अवार्ड मध्य २ हात फार्दै अाफुलाइ सबैकाे माझमा अब्बल सावित गरिसकेकि छन । यसैले पनि शृङ्खलाबाट हेरेक नेपालीले निकै ठुलाे अपेक्षा राखेका छन ।

मिस वर्ल्डको नतिजा आज सार्वजनिक हुँदैछ । चीनको सान्यामा हुने मिस वल्र्डमा २३ वर्षीया मिस नेपाल शृङ्खला खतिवडा दाबेदार प्रतिस्पर्धी बनेकी छिन् । नेपाली समयअनुसार बेलुकी पौने ५ बजे मिस वर्ल्डको अन्तिम नतिजा घोषणा हुनेछ । मिस वर्ल्डको फाइनल मिस वर्ल्डको आधिकारिक युट्यूब च्यानलबाट हेर्न सकिन्छ । विश्वकै प्रतिष्ठित ब्यूटी प्याजेन्ट हो ‘मिस वर्ल्ड’ प्रतियोगिता । ६८ औँ संस्करणसम्म आइपुग्दा ३६ वटा देशबाट मिस वर्ल्ड भैसकेका छन् । यस पटकको प्रतियोगितामा नेपाली प्रतिस्पर्धी तथा मिस नेपाल वर्ल्ड शृङ्खला खतिवडामा सबैको ध्यान पुगेको छ । शृङ्खलालाई शनिबार दिउँसाे ४ बजेसम्म भाेट गर्न सकिनेछ ।

मल्टिमिडिया विधामा विजेता बन्दै फाइनल पुगेकी शृङ्खलाले मिस वर्ल्डको उपाधि जितिन् भने उनी भारतपछि मिस वर्ल्ड बन्ने पहिलो दक्षिण एसियाली प्रतिस्पर्धी बन्नेछिन् । शृङ्खलालाई हौसला प्रदान गर्नका लागि उहाँका बुबा र आमा पनि चीन पुगिसक्नुभएको छ । मिस वर्ल्ड २०१८ मा १ सय २१ देशले सहभागिता जनाएका छन् । त्यसो त पूरै एसियाकै कुरा गर्ने हो भने पनि अहिलेसम्म भारत, चीन, इजरायल र फिलिपिन्सबाहेकका देशबाट मिस वर्ल्ड बन्न सकेका छैनन् । ६८ औँ संस्करणसम्म आइपुग्दा अहिलेसम्म सबैभन्दा बढी मिस वर्ल्ड बन्ने देशमा भारत र भेनेजुएला(६–६ पटक) रहेका छन् ।

तथ्याङ्कमा अहिलेसम्मका मिस वर्ल्ड देश उपाधि संख्या वर्ष सन्
भारत ६ पटक: १९६६,१९९४, १९९७, १९९९, २०००, २०१७
भेनेजुएला ६ पटक: १९५५, १९८१, १९८४, १९९१, १९९५, २०११
बेलायत ५ पटकः १९६१, १९६४, १९६५, १९७४, १९८३
दक्षिण अफ्रिका ३ पटकः १९५८, १९७४, २०१४
अमेरिका ३ पटकः १९७३, १९९०, २०१०
आइसल्याण्ड ३ पटकः १९८५, १९८८, २००५
जमैका ३ पटकः १९६३, १९७६, १९९३
स्विडेन ३ पटकः १९५१, १९५२, १९७७
पुर्टो रिको २ पटकः १९७५, २०१६
चीन २ पटकः २००७, २०१२
रुस २ पटकः १९९२, २००८
पेरु २ पटकः १९६७, २००४
अष्ट्रिया २ पटकः १९६९, १९८७
जर्मनी २ पटकः १९५६, १९८०
अर्जेन्टिना २ पटकः १९६०, १९७८
अष्ट्रेलिया २ पटकः १९६८, १९७२
नेदरल्याण्ड्स २ पटकः १९५९, १९६२
स्पेन १ पटकः २०१५
फिलिपिन्स १ पटकः २०१३
जिब्राल्टर १ पटकः २००९
चेक गणतन्त्र १ पटकः २००६
आयरल्याण्ड १ पटकः २००३
टर्की १ पटकः २००२
नाइजेरिया १ पटकः २००१
इजरायल १ पटकः १९९८
ग्रीस १ पटकः १९९६
पोल्याण्ड १ पटकः १९८९
ट्रिनिडाड एण्ड टोबागो १ पटकः १९८६
डोमिनिक गणतन्त्र १ पटकः १९८२
गुआम १ पटकः १९८०
बर्मुडा १ पटकः १९७९
ब्राजिल १ पटकः १९७१
ग्रेनेडा १ पटकः १९७०
फिनल्याण्ड १ पटकः १९५७
इजिप्ट १ पटकः १९५४
फ्रान्स १ पटकः १९५३

YouTube Channel Link : https://www.youtube.com/user/OfficialMissWorld

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ