Lifestyle Portal
  •   ११ जेष्ठ २०७९, बुधबार

एलन मस्कको एउटा ट्वीट र चीनको एउटा घोषणाले पछारियो बिटक्वाइन

५ जेष्ठ २०७८, बुधबार १८:०८

काठमाडौं। अघिल्लो महिना क्रिप्टोकरेन्सी बिटक्वाइनकोम मूल्य आकाशिएको थियो । बिटक्वाइनको मूल्यमा अचानक आएको भारी उछालले विश्वभरका मानिसहरु बिटक्वाइनतर्फ आकर्षित भएका थिए । तर,पछिल्लो केही दिनयता बिटक्वाइन नराम्रोसँग पछारिएको छ । पछिल्ला दिनमा यसको मूल्यमा भारी गिरावटको सिलसिला जारी छ । मार्केट क्यापिटलाइजेसनको हिसाबले विश्वकै सबैभन्दा ठूलो क्रिप्टोकरेन्सी बिटक्वाइनको मूल्यमा भारी गिरावट आएको छ ।

ब्लुमबर्गको रिपोर्टअनुसार आब १९ मे बुधबारका दिन इन्ट्राडेमा बिटक्वाइनको मूल्य घटेर ३८ हजार ५७० डलरमा झरेको छ । यो गएको फेब्रुअरी ९ पछिकै सबैभन्दा तल्लो स्तर हो । अघिल्लो महिना बिटक्वाइनको मूल्य आकाशिएको थियो । अप्रिल महिनामा बिटक्वाइनको मूल्य इतिहासकै उच्चतम स्तरमा पुगेको थियो । अप्रिलमा बिटक्वाइनले ६४ हजार ८२९ डलरको उच्चतम स्तर छोएको थियो । बिटक्वाइनसँगै एथेरियम क्रिप्टोकरेन्सीको मूल्यमा पनि भारी गिरावट आएको छ । यसको मूल्य ३ हजार डलरभन्दा तल झरेको छ । यसको मूल्यमा १ दिनमा करिब १७ प्रतिशतले गिरावट आएको छ । गत हप्ता मात्र एथेरियमको मूल्य ४ हजार डलरको स्तरमा पुगेको थियो ।

Bitcoin’s Obstacles Mount Amid China Cryptocurrency Warning

यसअघि १६ मेमा बिटक्वाइन ४५ हजार डलरको स्तरमा ट्रेड भइरहेको थियो । तर, टेस्ला इंक र स्पेसएक्सका संस्थापक तथा सीइओ एलन मस्कको एउटा ट्वीटपछि बिटक्वाइनको मूल्य घटेर ४२ हजार ५४७ मा झरेको थियो । एलन मस्कले ट्वीटमा उनको कम्पनी टेस्लाले अब गाडी किन्ने ग्राहकसँग बिटक्वाइनको रुपमा भुक्तानी नलिने बताएका थिए । यद्यपि उनले आफूले बिटक्वाइन नबेचेको स्पष्ट पारेका थिए ।

बुधबार बिटक्वाइनको मूल्यमा आएको भारी गिरावटको कारण चीनको एक अहम निर्णयलाई मानिएको छ । चीनको पिपुल्स बैंक अफ चाइनाले कुनै पनि किसिमको लेनदेनमा क्रिप्टोकरेन्सीको प्रयोगमा प्रतिबन्ध लगाएको छ । चीनले वित्तिय संस्थानहरु र भुक्तानी कम्पनीहरुलाई समेत क्रिप्टोकरेन्सीसँग सम्बन्धित सेवा दिन प्रतिबन्ध लगाएको छ । यसका अलावा चीनले आफ्ना लगानीकर्तालाई क्रिप्टोकरेन्सी व्यापारका क्रममा सट्टेबाजसँग सतर्क रहन सल्लाह दिएको छ ।

चीनले क्रिप्टोकरेन्सी राख्नका लागि रोक भने लगाएको छैन । यसअघि पनि चीनले २०१७ मा क्रिप्टोकरेन्सी सटहीमा प्रतिबन्ध लगाएको थियो । त्यतिबेला पनि चीनको प्रतिबन्धले विश्वव्यापी बिटक्वाइन कारोबारमा ठूलो प्रभाव परेको थियो । अर्कोतर्फ बिटक्वाइनमा भारी गिरावटका कारण एलन मस्कको सम्पत्तिमा पनि भारी गिरावट आएको छ । सम्पत्तिमा भारी गिरावट आएसँगै एलन मस्क विश्वको दोस्रो धनीबाट तेस्रो धनीको स्थानमा झरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा कास्की जिल्लाको पोखरा महानगरपालिका–१३ ढाँडबेसीमा अवस्थित श्री आर्वा विजय माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवनको उद्घाटन

जसरी मानिसको जीवन–चक्र हुन्छ त्यसैगरी वस्तुको पनि जीवन–चक्र हुन्छ। मानिसको जीवन चक्रमा चार अवस्था– जन्म, युवा, प्रौढ र मृत्यु भएझैं

काठमाण्डौ । स्थानीय निर्वाचनमा सर्वाधिक लोकप्रिय तथा देशकै चासोको पात्र बनेका काठमाण्डौं महानगरपालिकाको मेयर पदका उम्मेदवार बालेन साहको घरमा नयाँ

आउनुहोस् यस आलेखमा अमेरिकामा भवन निर्माण उद्योगको प्रकृति कस्तो किसिमको छ त्यसबारे चर्चा गरौं। भवन निर्माण उद्योगको प्रकृति कस्तो किसिमको