Lifestyle Portal
  •   ३ कार्तिक २०७८, बुधबार

कोरोनासँग जुध्दै ६.५ प्रतिशतको आर्थिक वृद्धिदर हासिल गरिछाड्छौंः अर्थमन्त्री

१८ जेष्ठ २०७८, मंगलवार १७:३७

काठमाडौं । अर्थमन्त्री विष्णु पौडेलले आगामी आर्थिक वर्षभित्र ६.५ प्रतिशत आर्थिक वृद्धिदर हासिल गरेरै छाड्ने बताएका छन् । एपी१ टेलिभिजनको अन्तरवार्तामा अर्थमन्त्री पौडेलले चालु आर्थिक वर्षमा अर्थतन्त्रको विकास ऋणात्मक भयो भन्दैमा आगामी आर्थिक वर्षको वृद्धिदर प्रभावित नहुने बताए ।

‘६.५ प्रतिशतको आर्थिक वृद्धिदर सम्भव छ । कोरोनासँग डराएर बसियो भने सम्भव छैन् । हामी कोरोनासँग जुध्ने योजना बनाउँछौं, नागरिकलाई सचेत बनाउँछौं । आर्थिक गतिबिधी अघि बढाउँछौं । कोरोनाको खोप ल्याउँछौं । त्यसले ६.५ प्रतिशत आर्थिक वृद्धिदर सम्भव छ ।’, अर्थमन्त्री पौडेलले भने । उनले चालु आर्थिक वर्षमा कोरोनाको दोश्रो लहर नआएको भए साढे ४ देखि ५ प्रतिशत वृद्धि सम्भव हुने दावी पनि गरे ।

उनले ६.५ को आर्थिक वृद्धिका लागि प्रो–एक्टिभ भएर काम गर्ने बताए । ‘यसपालीको आर्थिक वृद्धिदर माइनसमा भएपनि अर्काे वर्ष लक्ष्य हासिल हुन्छ । यसपालीको माइनसले अर्काेवर्षलाई प्रभावित गर्दैन् ।’, मन्त्री पौडेलले भने ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

राष्ट्रिय आयलाई अति निर्धनहरूसम्म पुर्र्याउने अनेक प्रभावकारी तरिकहरू मध्ये एक साना व्यापार वा सडक व्यापार हो। सडक वा साना व्यापारको

नेपाली युवा युवतीहरू रोजगारीका लागि बिदेश किन जान्छन भनी प्रश्न गर्ने हो भने सबैले दिने उत्तर एउटै हुन्छ र त्यो

के त्यस्ता तत्वहरू छन् जसले हामीलाई गरिब तुल्याइ रहेका छन्? गरिबीबाट मुक्ति पाउन के गर्नु पर्छ? यी प्रश्नहरू कम्युनिष्ट नेतालाई

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका