Lifestyle Portal
  •   ६ कार्तिक २०७८, शनिबार
health ministry

स्वास्थ्य मन्त्रालयले भन्याे- खाली अक्सिजन सिलिन्डर भरेर राख्नु

२५ जेष्ठ २०७८, मंगलवार १५:३३

काठमाडाैं । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले खाली अक्सिजन सिलिन्डर भरेर राख्न अनुराेध गरेको छ । केही दिनयता कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणमा कमी आए पनि महामारीको जोखिम नटरेको भन्दै खाली अक्सिजन सिलिन्डर भर्न मन्त्रालयले आग्रह गरेको हो ।

मन्त्रालयले विज्ञप्ति जारी गर्दाै खाली सिलिन्डर समयमै भर्नका लागि सम्बन्धित उद्योगमा नपुग्दा अक्सिजनको समग्र आपूर्ति प्रणालीमा असर गर्ने र अस्पतालमा जटिल उपचारमा रहेका व्यक्तिलाई अप्ठ्यारो पर्ने भएकाले सिलिन्डर भर्न आग्रह गरेकाे छ ।

मन्त्रालयले भनेको छ, ‘उपचारका लागि अत्यावश्यक हुने अक्सिजन भर्नुपर्ने सिलिन्डरहरु विभिन्न कारणले देशका विभिन्न भागमा व्यक्तिका घर घरमा, टोल टोलमा, विभिन्न किसिमका आइसोलेसन सेन्टरहरुमा तथा अस्पतालहरुमा पुगेका छन् । ती सिलिन्डरहरु समयमै भर्नका लागि सम्बन्धित उद्योगहरुमा नपुग्दा अक्सिजनको समग्र आपूर्ति प्रणालीमा असर गर्ने हुन्छ, अस्पतालमा जटिल उपचारमा रहनु भएका व्यक्तिहरुलाई अप्ठयारो पर्न जान्छ ।’

मन्त्रालयबाट जारी विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘जुनसुकै व्यक्ति, संस्था, निकायहरुले जुनसुकै बहानामा लैजानु भएका अक्सिजन सिलिन्डरहरु यथासक्य चाँडो जुन उद्योगको सिलिन्डर हो सोही उद्योगमा भर्नका लागि उपलब्ध गराईदिनुहुन अनुरोध छ ।’

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

लाइभमाण्डू । तपाईंका साथ कहिले यस्तो भयो जतिबेला तपाईंले तात्तातो चिया, कफी या सुपको एक चुस्की (सीप) लिनुभो र त्यो

कामको दबाव तथा निन्द्राको कमीका कारण महिलाहरुमा हृदयघात तथा स्ट्रोकको खतरा बढ्दै गएको छ । एउटा अध्ययनका अनुसार, फुल टाइम

काठमाण्डौ । नेपालमा २७.६ प्रतिशतले कोभिडविरुद्धको पूर्ण खोप लगाएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार शनिबार दिउँसो २ बजेसम्ममा

काठमाण्डौ । ६६ औं प्रहरी दिवस २०७८ को अवसरमा महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखा रामशाहपथमा बिहीबार आयोजित स्वास्थ्य परीक्षण कार्यक्रममा २