१ हजार ११८ संक्रमित आईसीयू र भेन्टिलेटरमा, कुन प्रदेशमा कति ?


काठमाडौँ– स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार हजार ११८ जना कोरोना संक्रमितको देशका विभिन्न आईसीयू र भेन्टिलेटरमा उपचार भइरहेको छ ।

मन्त्रालयको आजको तथ्यांक अनुसार देशभर हाल ८७२ कोरोना संक्रमितको आईसीयूमा र २४६ को भेन्टिलेटरमा गरी कुल १ हजार २५२ जना उपचाररत छन्।

मन्त्रालयको आजको तथ्यांक अनुसार प्रदेश १ मा १५० जना आईसीयूमा र ४७ भेन्टिलेटरमा उपचाररत छन् । यसैगरी प्रदेश २ मा ३८ आईसीयूमा र १ जनाको भेन्टिलेटर उपचार भइरहेको छ। यसैगरी बागमती प्रदेशमा ४९० जना आईसीयूमा र १५४ जना भेन्टिलेटरमा छन्।

गण्डकी प्रदेशमा ७५ जना आईसीयूमा र १८ जना भेन्टिलेटरमा, लुम्बिनी प्रदेशमा ७८ जना आईसीयूमा र १८ जना भेन्टिलेटरमा, कर्णालीमा १७ जना आईसीयूमा र २ जना भेन्टिलेटरमा, सुदूरपश्चिम प्रदेशमा २६ जना आईसीयू र ६ जना भेन्टिलेटरमा रहेको मन्त्रालयले जनाएको छ।


Loading comments...